23 marca 2020

Kwiecień 2020 w Wydawnictwie Psychoskok

W dzisiejszej sytuacji większość osób spędza swój czas w zaciszu domowym nadrabiając różne zaległości, odpoczywając lub robiąc porządki albo remonty. To też dobry moment, by sięgnąć po jakąś ciekawą książkę. Kwiecień w Wydawnictwie Psychokok zapowiada się interesująco, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie. 


Dzikie ogrody. 
Wydanie II
Wojciech Łęcki

DATA PREMIERY: 7.04.2020
KATEGORIA: Satyra, aforyzmy
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-644-4
EAN 978-83-8119-644-4
OPRAWA: miękka
FORMAT: 125 x 195 mm S6
ILOŚĆ STRON: 152
CENA DETALICZNA: 24,90

Zbiór fraszek posegregowanych w obrębie bardzo szerokich ram i umieszczonych w dziełach sugerujących tematykę. 

Autor zaprasza czytelnika do świata ubranego w wyrazy dobrane z ogromną dbałością, by w jak największym skondensowaniu zawrzeć sens, humor i pointę.

Poszczególne działy to ogrody, podzielone celowo w taki sposób, aby czytelnik mógł wybrać się na spacer między myślami przyozdobionymi w słowa i tworzącymi alejki z wersów. 

Ta przechadzka to niesamowita pożywka dla ducha, uczta zmysłów, spotkanie z literacką grą słów, zabawa ich znaczeniem, układaniem, porządkowaniem, a to wszystko podszyte humorem, groteską, ironią, odrobiną złośliwości i dużą dozą dociekliwości. 

Doskonała lektura dla wszystkich, którzy pragną dobrze się bawić i są żądni intelektualnej biesiady, ale również dla tych, którzy chcą po prostu oderwać się od codzienności, śmiejąc się podczas czytania dobrej książki.


W poszukiwaniu źródła. 
Kim jesteśmy i skąd pochodzimy
Łukasz Kulak

DATA PREMIERY: 8.04.2020
KATEGORIA: Popularnonaukowa
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-616-1
EAN 978-83-8119-616-1
OPRAWA: miękka
FORMAT: 140 x 200 mm
ILOŚĆ STRON: 220
CENA DETALICZNA: 39,99

[moja recenzja]

XXI wiek, to teoretycznie czas, gdy poziom wiedzy o świecie i o człowieku osiągnął wysoki poziom rozwoju. Tymczasem prawda okazuje się zupełnie inna. Wizja naszej rzeczywistości zdominowana jest przez poglądy wyłącznie materialistyczne oraz utarte schematy przekazywane przez środowisko, w którym dorastamy. W świetle wielu relacji i badań naukowych wiemy, że życie nie kończy się po śmierci, istnieją inne wymiary egzystencji oraz istoty, a rzeczywistość materialna na głębszym poziomie ma charakter metafizyczny. Materialistyczne podejście do świata sprawiło, że ludzkość zatraciła wiedzę na temat własnej wyższej natury. Pogoń za dobrami materialnymi przysłoniła nam prawdziwe wartości, sprowadziła na drogę pozornego dobrobytu. 

Książka ukazuje blokady percepcyjne wytworzone przez materialistyczną cywilizację XXI wieku. Na podstawie konkretnych dowodów wykazano, że człowiek, to istota wielowymiarowa, a świat wokół nas jest tylko pozornie fizyczny. Publikacja zabiera nas w podróż po różnych wymiarach rzeczywistości pokazując, że nie jesteśmy jedynymi mieszkańcami wszechświata. Brak równowagi w dzisiejszym świecie wynika z niezrozumienia roli człowieka na Ziemi, o której o dziwo wiedzieli nasi przodkowie.


Handlarz obrazów
Leszek Mierzejewski

DATA PREMIERY: 9.04.2020
KATEGORIA: Powieść kryminalna
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-624-6
EAN 978-83-8119-624-6
OPRAWA: miękka
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 216
CENA DETALICZNA: 31,90
Mroczne sceny z więziennych cel.
Świat otoczony murami z przerwą w życiorysie.

Zbyszek zostaje niesłusznie oskarżony o zabójstwo Jagody Borkowskiej. Odbywając wyrok, zgłębia więzienne obyczaje, uczy się specyficznego slangu i walki o przetrwanie. Mimo krzywdzącego wyroku nie poddaje się, chcąc dowieść prawdy. Z racji tego, że jest malarzem pasjonatem, zamierza wykorzystać ten talent nawet za kratkami. Jego inteligencja, spryt i urok osobisty pozwalają mu na więcej, niż mają inni. Organizuje spotkania resocjalizujące, podczas których zyskuje sobie uznanie i prestiż w więziennej społeczności. Dzięki Zbyszkowi, osadzeni zbliżają się do sztuki. Jedni mówią, że szczerze kochają malarstwo, a inni tylko udają, by wyrwać się z celi i przez cały dzień obcować z kulturą.

Czy artystyczny plan będzie miał rację bytu? 
Czy ucieczka w świat pędzli i farb, pomoże mu przetrwać najgorsze chwile?
Czy sprawiedliwość w końcu zwycięży i sąd przywróci mu wolność?


Słońce za mgłą
Barbara Wrzesińska

DATA PREMIERY: 24.04.2020
KATEGORIA: Poezja
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-637-6
EAN 978-83-8119-637-6
OPRAWA: miękka
FORMAT: 140 x 200 mm
ILOŚĆ STRON: 170
CENA DETALICZNA: 19,90

Utwory przesycone różnymi uczuciami. Każdy z nich jest inny i dotyka wielu emocji: radości, szczęścia, miłości, smutku rozczarowania, złości. 

Autorka zaprasza do swojego świata, otwiera serce, ukazując cząstkę siebie. Widać jej przywiązanie do świata flory i fauny, bo to właśnie przyroda daje jej ukojenie w chwilach zwątpienia i smutku. W takim miejscu zawsze czuje się bezpiecznie i akceptowana od początku do końca. Pojawiają się też trudne miłości, zdrady, odejścia, rozstania i powroty. Każdy dzień przynosi coś nowego. Sztuką jest nauczyć się wyciągać z tego wnioski, by lepiej odnajdywać się w otaczającym świecie. 

Poezja Barbary Wrzesińskiej uczy, przynosi ukojenie, ale też nie szczędzi nam bodźców do rozważań nad własnym życiem. 


2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą.

Jeżeli jakiś komentarz jest niewidoczny, to proszę o chwilę cierpliwości. System bloggera wrzuca niektóre z nich do akceptacji, chociaż tego nie wymagam.

Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.

Popularne posty