Obserwatorzy

486. - "Tajemnica życia zawarta w dacie urodzenia"


Tajemnica życia zawarta w dacie urodzenia
Aleksandra Jakubowska

Wydanie: I
Rok wydania: 2019
Okładka: twarda
Wymiary: 17 x 23,5 cm
Ilość stron: 400
Projekt okładki: Mateusz Bartusik
Projekt typograficzny i łamanie: Monika Świtalska/Good Mood Studio
Korekta: Paulina Potrykus-Woźniak
Druk i oprawa: Axlo

           

„Poszerzanie wiedzy cieszy i stanowi jedyną w swoim rodzaju, przepiękną podróż do wnętrza każdego z nas.“

Przychodząc na świat otrzymujemy własne kody pełne informacji na nasz temat. To nie tylko imię i nazwisko ale też nasza data urodzenia, które towarzyszą nam przez całe życie. Chcąc czerpać z nich wiedzę musimy poznać ich znaczenie i symbolikę. Taką możliwość stwarza książka pt.: „Tajemnica życia zawarta w dacie urodzenia“

Aleksandra Jakubowska z powołania jest nauczycielem a z pasji astro-numerologiem.Studiowała Językoznawstwo i Informację Naukową, które okazały się być preludium do tego, czym zajęła się po latach. W pewnym okresie swojego życia zapragnęła poznać samą siebie, drugiego człowieka i otaczający ją świat, wykorzystując do tego zdobytą wiedzę w dziedzinie astrologii i numerologii. 

Książka „Tajemnica życia zawarta w dacie urodzenia“ jest efektem tych poszukiwań i odpowiedzią na wciąż rosnące grono osób interesujących się rozwojem osobistym i szukających odpowiedzi na pytania dotyczące swego celu życia na ziemi. Autorka szukała sposobu na zrozumienie praw Wszechświata, jego wpływu na człowieka i sensu naszego istnienia. Doskonałym narzędziem do tego okazała się numerologia, która w połączeniu z astrologią wedyjską dostarczyła ogromnej ilości informacji pomocnych w odkrywaniu własnego potencjału i tworzących się możliwości.

„To jakby Wszechświat wykonywał taniec, którego kroków nie da się przewidzieć, a jednak wciąż wybrzmiewa harmonijnym dźwiękiem scalającym wszystko w całość.“

Książka została zaplanowana tak, byśmy uczyli się w trakcie poznawania kolejnych partii materiału. Pani Aleksandra połączyła w niej wiedzę zgromadzoną na bazie własnych doświadczeń, obserwacji i praktyki z niektórymi wnioskami różnych autorów, inspirując się ich interpretacją współgrającą z jej świadomością i energetyką. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami, wskazówkami i poradami, które uważa za pomocne i wartościowe w dokonywaniu zmian na lepsze.

Wiedza została podzielona na pięć obszernych części, w których znajdziemy bogate źródło informacji o różnych aspektach naszego życia. 

Część pierwsza opisuje symbolikę każdej liczby oraz przypisanej do niej planety, charakterystykę osób urodzonych w określonym dniu miesiąca, ich pozytywne i negatywne cechy. 

Część druga przybliża pojęcie węzłów księżycowych Rahu i Ketu, które mówią o naszych poprzednich wcieleniach pomagając w przypomnieniu sobie o tym, kim byliśmy, dlaczego teraz jesteśmy w takim a nie innym momencie czy środowisku, co mamy do przepracowania, jakie wyzwania i dary ze sobą przynieśliśmy. 

Od części trzeciej zaczyna się typowa numerologia, której uczymy się poprzez stopniowe poznawanie kolejnych jej elementów. Poznajemy w niej informacje płynące z daty urodzenia takie jak liczba drogi życia wraz z wibracjami mistrzowskimi, karmicznymi i szczególnymi, klucz wcielenia, warunki zewnętrzne, szczyty, punkty zwrotne, cykle życie i wyzwania. Dzięki prostym obliczeniom dowiadujemy się w jakim roku osobistym obecnie się znajdujemy, jakie energie towarzyszą nam w danym miesiącu i dniu osobistym.


Część czwarta dotyczy numerologii imion i nazwiska, na podstawie których możemy poznać swoją liczbę duszy, realizacji zewnętrznej, ekspresji celów i lekcji tranzytów rocznych oraz wieloletnich. 

Część piąta przybliża nam pojęcie 27 Naksztar czyli 27 domów księżycowych i związanych z nimi lekcji, doświadczeń i przesłań w zależności od momentu, w którym przyszliśmy na świat.


Autorka przekazuje swoją wiedzę w sposób bardzo przejrzysty, jasno i klarownie. Wyjaśnia zarówno zasady odczytywania wyników wyliczeń ale też dokładnie pokazuje jak takie wyliczenia wykonać, by nie popełnić błędów. Stosuje metodę liczenia nie tylko głównych wartości ale też wynikających z nich podliczb. Dla osób, którzy dopiero poznają numerologię, może to stanowić pewną trudność, gdyż dokładne poznanie reguł wymaga dogłębnej analizy. Nie wystarczy bowiem raz czy dwa przeczytać książkę, ale ją przetestować i zrozumieć. 

W tym celu warto czytać kolejne partie materiału z zeszytem, lub nawet dwoma, pod ręką. W pierwszym proponuję robić obliczenia a w drugim, już „na czysto“ zapisywać ich wyniki. To bardzo ułatwia zrozumienie omawianych zagadnień oraz odnajdywanie potrzebnych informacji. Często bowiem jest tak, że w każdych kolejnych działaniach matematycznych musimy wrócić do wcześniejszych notatek. Omawiając kolejne zagadnienia autorka zamieszcza przykłady wykonania działań matematycznych, które opisuje krok po kroku. Przy okazji często przypomina jak wyliczyć potrzebną wartość omawianą wcześniej, dzięki temu utrwala się już nabyte umiejętności. 


Na początek dobrze jest skupić się na podstawowych obliczeniach, by nie pogubić się w gąszczu uzyskanych wyników. Dodatkowe sposoby wyliczeń mogą dla początkujących powodować tzw. „mętlik w głowie“. Dopiero po opanowaniu głównej partii materiału można wrócić do bardziej szczegółowych rachunków.

„Interpretacja pomiędzy liczbami bądź planetami zachodzi tak, jak pomiędzy ludźmi - czasem się przyjaźnią, żyją w zgodzie i harmonii, a czasem nie.“

Polecam książkę „Tajemnica życia zwarta w dacie urodzenia“ wszystkim, którzy chcą lepiej poznać siebie, własne otoczenie i dowiedzieć się czym mają kierować się w obecnym życiu, by podążać zgodnie z głosem serca. Na tle innych publikacji wyróżnia się ona świeżym spojrzeniem i oryginalnym podejściem do numerologii ze względu na połączenie jej z astrologią wedyjską. Dzięki niej uzyskałam jasność w niektórych kwestiach interpretacyjnych związanych zwłaszcza z pojęciem roku numerologicznego i osobistego. 

Ciekawym tematem była dla mnie astrologia wedyjska, doskonale uzupełniająca wiedzę o nas samych zarówno w obecnym jak i wcześniejszych wcieleniach. Dzięki informacjom zamieszczonym w tej publikacji otrzymałam liczne wskazówki pozwalające zrozumieć moją osobowość, cel istnienia i potencjał drzemiący w każdym dniu mojego życia. 

Element, który zachwycił mnie od początku to piękne i staranne wydanie książki, która została oprawiona w twardą okładkę ze zszywanymi brzegami. W jej krawędź wszyto wstążkę w kolorze złota, dzięki której możemy zaznaczyć aktualnie przerabiany materiał. Grafika oprawy jest delikatna, również w tonacji złota z błyszczącymi elementami i logo, które pojawia się także na początku poszczególnych części ale już w czarno-białej wersji. Bardzo odpowiadał mi też duży format wydania i wielkość czcionki wydrukowanej na dobrej jakości papierze. 

Liczby towarzyszą ludzkości niemal od zawsze opisując świat, nasze życie, otoczenie i nas samych. Za ojca zachodniej matematyki uznaje się greckiego filozofa Pitagorasa, który żył ok. 580 r. p.n.e. Jego nauki były kontynuowane przez późniejszych mędrców takich jak Platon czy św. Augustyn z Hippony, który wierzył, że wszystko wokół ma związek z liczbami. Ta dziedzina nauki, dzięki Pitagorasowi zdobyła popularność w późniejszych wiekach, a jeden z systemów numerologicznych został nazwany jego imieniem. 

„Poszukiwanie harmonii jest celem nadrzędnym dla wszystkich działań człowieka.“

Dziś numerologia i astrologia reprezentowana jest przez różne szkoły, kultury i systemy. Istnieje system babiloński, aleksandryjski, wczesnogotycki, chaldejski, kabalistyczny, pitagorejski czy wedyjski. Te dwa ostatnie metody połączyła autorka w swoim opracowaniu. Każda liczba jest powiązana z jakąś planetą, symbolizuje określony archetyp światopoglądu, perspektywy rzeczywistości, pokazuje naszą drogę rozwoju duchowego i osobistego oraz czekające na nas wyzwania i dary. Dodatkowym uzupełnieniem są elementy astrologii wedyjskiej co pozwala stworzyć pełniejszy obraz nas samych i naszego świata. 

„To, co zachodzi w naszym życiu, jest wyższym planem, który przyjęliśmy, by go zrealizować w najwłaściwszej dla naszego rozwoju formie.“


Wszelkie wydarzenia w naszym życiu pojawiają się według ustalonego przez nas planu, który przyjęliśmy zanim przyszliśmy na ten świat. Jednym z zadań naszego obecnego wcielenia jest odkrycie tego, co jest dla nas ważne. Można do tego dążyć poprzez różne metody i systemy pozwalające poznać siebie, dzięki czemu możemy zrozumieć dlaczego nasze życie wygląda właśnie tak i dowiedzieć się co możemy zrobić, by w pełni wykorzystać swój potencjał. 

Nasza data urodzenia oraz imiona i nazwisko są doskonałą bazą do tego rodzaju poszukiwań. To nie tylko nasza metryczka, ale energia, która ma wpływ na naszą osobowość i rzeczywistość. Wiedza ukryta za nimi daje lepiej poznać nasz charakter, osobowość i doświadczenia, a przede wszystkim pozwala zajrzeć w naszą duszę. 

Za możliwość poznania tej  pięknej i wspaniałej książki dziękuję autorce.

Książkę można kupić na stronie  autorki:


Komentarze

 1. Z takiej publikacji można z pewnością dowiedzieć się wiele ciekawych rzeczy. Poza tym, numerologia jest fascynująca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja się dowiedziałam wielu ciekawostek o sobie i nie tylko, a poza tym książka jest pięknie wydana :)

   Usuń
 2. Ja w podobne rzeczy nie wierzę, ale wydanie książki bardzo mi się podoba. 😊

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda, bo można dowiedzieć się dużo ciekawych informacji o sobie :)

   Usuń
 3. Ja nie do końca w takie rzeczy wierzę, ale i tak z ciekawością bym zajrzała do tej pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno dowiedziałabyś się wiele ciekawych informacji :)

   Usuń
 4. A w co wierzysz w bajkę która opowiada kościół?

  OdpowiedzUsuń
 5. Pewnego dnia zapytałam siebie Kim jestem, wrzechswiat odrazu mi odpowiedział grupa o numerolgii na Fecbooku, bo jeśli jesteśmy uważni zawsze dostaniemy odpowiedź,drugim pytaniem bylo, jaka jest moja(mojej duszy) 🙂droga i oto pojawiła się książka Aleksandry.To ksiazka, jest początek drogi do siebie samego, do swojego wnętrza gdzie wszystko jest już zapisane ale przez nas zapomniane.P

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo chętnie kupię ta książkę ❣️

  OdpowiedzUsuń
 7. to mi zalatuje bliżej nieokreśloną sektą. nie wiem co się stało Pani Oli, skąd taka książka, ale coś jest nie tak. nie taką ją pamiętam.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli któryś z komentarzy nie jest widoczny, proszę o cierpliwość. System blogowy czasami wymaga akceptacji komentarzy, mimo że nie jest to konieczne.

Każda recenzja to moje subiektywne odczucia! Wasze mogą być zupełnie inne i zawsze jestem ciekawa Waszych opinii.

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą.

Wpisy o charakterze spamu oraz z reklamami firm lub produktów będą usuwane.

Ważne

Recenzje sa mojego autorstwa i zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, są chronione prawem autorskim i ich rozpowszechnianie, wykorzystywanie jest zezwolone tylko za zgodą autorki.
Mirosława Dudko

Popularne posty