poniedziałek, 12 sierpnia 2019

Dwie miłe niespodzianki29 lipca 2019 roku ·Sztukater ogłosił na portalu Facebook patronacki konkurs z powieścią Królowa Saby" Ewy Kassali wydanej przez Wydawnictwo  Videograf SA. Ta powieść o przepięknej okładce wzbudziła moje zainteresowanie, więc wzięłam w nim udział. Jeden z warunków udziału polegał na  dokończeniu zdania: "Spodziewam się po lekturze tej książki tego, że..."

Napisałam więc: "Spodziewam się po lekturze tej książki tego, że... zabierze mnie w magiczne, niecodzienne światy, wypełnione wspaniałą przygodą w klimatach dawnych bogów, legend i historii. Ogromnie podoba mi się okładka, która przyciąga wzrok i obiecuje tego rodzaju emocje."

I... WYGRAŁAM!

Właśnie dziś dotarła do mnie moja nagroda.

Powieść przedstawia historię potężnej władczyni starożytnej Saby, której postać  od wieków działa na naszą wyobraźnię. Kim była? Co łączyło ją z Salomonem, uważanym za najmądrzejszego władcę starożytnego świata? Czy była współautorką Pieśni nad Pieśniami? Kto był ojcem jej jedynego syna? Kto wykradł z Jerozolimy Arkę Przymierza? 


Miłość trwalsza niż czas, legendarna świątynia Salomona, kapłanki bogini, magiczne rytuały, wojny, spiski, niezmierzone bogactwo, sunące przez pustynię karawany, mirra i kadzidło, walczący ze sobą potężni bogowie i ich wyznawcy, w świecie, który znamy ze Starego Testamentu. Wreszcie… przepowiednie królowej Saby – ile z nich już się spełniło i skąd królowa wiedziała, co czeka nas w przyszłości?
[moja recenzja]

Druga miła dziś niespodzianka, to książka od portalu nakanapie.pl pt.: "Dopóki starczy mi sił" napisana przez Karolinę Klimkiewicz, która ukazała się nakładem wydawnictwa Novae Res

To historia dziewczyny o wielu imionach, pozbawionej teraźniejszości i przyszłości. A także o potędze miłości zdolnej je odzyskać.

Zola Henderson i jej ciotka Camilla wiedzą, jak to jest, gdy tracisz tożsamość. Od siedmiu lat razem uciekają przed demonami przeszłości. Wcielając się w coraz to inne osoby, nie posiadają niczego na stałe, a ich życie jest jedną wielką iluzją. 

Wszystko zaczyna się zmieniać, gdy przeprowadzają się do małego nadmorskiego miasteczka. Jonesport okazuje się ich przekleństwem, ale i jedyną szansą na odzyskanie wolności. Jak wysoką cenę będą musiały zapłacić za odzyskanie swojego prawdziwego „ja”? [moja recenzja]


2 komentarze:

  1. Świetne niespodzianki. Książka Dopóki starczy mi sił, też niedawno do mnie dotarła. 😊

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne, nowe nabytki. Będziesz miała co czytać.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.