Moje patronaty

w 2022 roku:

Nie raz można o tym usłyszeć lub przeczytać, że popadają w depresję osoby, które mają za sobą trudne, dramatyczne przeżycia wpływające na ich obecne życie. Określa się ten stan zespołem stresu pourazowego, w skrócie PTSD. Często używa się tego określenia wobec tych, którzy powrócili z wojny i po tym, co widzieli, czego doświadczyli, nie potrafią normalnie żyć. Tymczasem PTSD może dopaść każdego, kto doświadczył wstrząsających wydarzeń i wciąż nie może pozbyć się wewnętrznego lęku i stresu. Zwykłemu człowiekowi czasami trudno zrozumieć tego rodzaju problemy psychiczne. Wydaje się, że można sobie z tym łatwo poradzić, a tymczasem okazuje się, że nie jest to takie proste. Wciąż atakujące umysł natrętne myśli, powracające obrazy budzące grozę, nie pozwalają normalnie funkcjonować. Autorka w swojej książce „Po supełku do kłębka” opowiada o swoich doświadczeniach pokazując drogę do poradzenia sobie z tego rodzajem emocji, by wskazać drogę innym osobom, borykającymi się ze swoimi demonami przeszłości.


"AUTYZM I SEKRETY PRZODKÓW". SERIA: TAJEMNICZY ŚWIAT WITKA

Rozpoczęcie nauki w szkole podstawowej dla każdego siedmiolatka jest stresującym doświadczeniem. Dla Witka zmiana otoczenia, szkolne zasady zachowania, zdobywanie wiedzy jest czymś abstrakcyjnym i trudnym do zrozumienia. Zarówno rodzinę, jak i nauczycieli czeka sporo wysiłku, by uczeń taki, jak Witek mógł czuć się dobrze wśród swoich kolegów i koleżanek. Nie jest to łatwe zadanie, gdyż chłopiec ma trudności w nawiązywaniu kontaktów i trudno mu dostosować się do wymogów stawianych przez zwyczaje panujące w szkole. Na szczęście Witek ma starszego brata, który wykazuje się ogromną odpowiedzialnością i dojrzałością. Postawa Mańka, jego podejście do brata i umiejętność znalezienia z nim kontaktu przewyższa nie jednego dorosłego.

w 2021 roku:


Kordula jest córką znanego mincerza Johanna Paulsona, który owdowiał rok temu. Obiecał sobie i zmarłej żonie, że nie ożeni się ponownie, dopóki nie znajdzie dla swej córki odpowiedniego męża. Dosyć szybko realizuje ten plan nie licząc się z uczuciami dziewczyny. Wybór pada na niejakiego Jaromira, majętnego, szlachcica polskiej ziemi spod Malborka. Stary, gruby, ale nie wygląd liczył się w podejmowaniu decyzji o losach dziewczyny w tamtym czasie, lecz zasobna kiesa przyszłego zięcia. Ojciec, więc daje zgodę na ślub, gdyż tylko szlacheckich tytułów brakuje mu w rodowej kolekcji. Kordula nie ma wyjścia. Uznaje, że jedynie pozostaje jej przyjąć swój los lub pożegnać się z życiem. Wybiera to drugie rozwiązanie.


Agata uwielbia swoje życie, czuje się komfortowo, bezpiecznie i nie oczekuje niczego więcej. Mieszka w pięknym Toruniu, w szczęśliwym związku ze wspaniałym mężem, Tomaszem i cudownym dzieckiem, Kubą, a do tego nie musi martwić się o finanse, gdy oboje mają dobrze płatną pracę. Jest osobą lubianą, obowiązkową, więc wkrótce otrzymuje awans na dyrektora banku.

Pewnego dnia otrzymuje nieoczekiwanie sms od nieznajomego mężczyzny, o którym wie tylko, że trzy lata temu jego bank udzielał jej kredytu. Najpierw uważa, że to pomyłka, ale wkrótce daje się porwać kuszącej wymianie zdań.Patryk od 8 lat pomaga prowadzić rodzinny pensjonat w Ciechocinku, gdzie nadal koncertuje, grając dla kuracjuszy i turystów. Poza tym nagrywa wciąż nowe utwory i zamieszcza je w Internecie, ale to do końca nie daje mu satysfakcji. Jest na takim etapie, że czuje jak życie przecieka mu przez palce, dni są do siebie podobne a on coraz bardziej czuje, że potrzebuje odmiany. Jadąc na spotkanie, wspomina wcześniejsze wydarzenia, gdy poznał Damiana, Samira, Krelasa i Gregga.


W swojej najnowszej książce pt. "Taniec z Elvisem" pani Peggy Brown, że pokusa jest nieodłączną częścią naszego życia. Wiadomo, że najbardziej smakuje zakazany owoc. Natury ludzkiej nie da się oszukać i stłumić. Normy moralne, zakazy stworzone przez instytucję kościelną, dogmaty i społeczne wyobrażenia na temat funkcji kapłana, nie są przeszkodą, by dać sobie upust słabościom, nałogom i pożądaniu. Nikt nie jest wolny od popełnienia błędów, każdy może ulec pokusie, nawet jeżeli usilnie się od niej odgradza


„Projekt Wolność” to powieść, która zaliczona została do gatunku fantasy i science fiction, ale wraz z nim pojawia się w wątek sensacyjny i romans z dosyć obszernymi wątkami psychologiczno-etycznymi. Pani Milena Pastuszak nie daje ani chwili wytchnienia i spokoju trzymając czytelnika w napięciu i tworząc atmosferę zagrożenia.


"Lila" to opowieść o miłości z wątkiem mafijnym, ale nie jest to typowy romans mafijny. Na pierwszy plan wysuwają się relacje między Lili i Marco, w które wplecione zostały wątki związane z rodzinnymi tradycjami, biznesowymi układami i włoskimi klimatami.


"Miasteczko Pomroka" Krzysztofa Piotra Łabendy  to opowieść o meandrach i mrokach ludzkiego umysłu, o pragnieniu miłości, które bywa tak silne, że popycha do zbrodni. Wielowarstwowa powieść utrzymana w konwencji thrillera psychologicznego, ale czytelnik powieści psychologicznych znajdzie także tu coś dla siebie.W swojej debiutanckiej książce "Lakier do paznokci" pani Peggy Brown stworzyła niezwykle bogaty, barwny i różnorodny obraz kobiety, pokazując jej siłę, odwagę, zaradność, ale też przebiegłość i perfidność. Są wśród nich typowe Matki Polki, kobiety wyzwolone, pragnące miłości, kochające, maltretowane ale też pewne siebie, seksowne i potępiane przez społeczeństwo. Kobiety z ambicjami i marzeniami. 

"Kolory życia" to niekonwencjonalny projekt składający się z dwóch części, które są ze sobą spójne. Pierwsza to piosenki. W ich tekstach zawarte są osobiste przemyślenia na temat życia. Muzyka natomiast podkreśla ich walor emocjonalny. Druga część to dwanaście tekstów, w których autorka opisuje, jaką przebyła drogę, by stworzyć ten projekt. Nieprzypadkowo dobrała autobiograficzne fakty. To one przeprowadziły autorkę przez kręty labirynt życia i pokazały otwartą, nieograniczoną przestrzeń.


"Tajemniczy świat Witka" to opowieść, która  dotyka specyfiki funkcjonowania osób z autyzmem. Maniek zaprasza czytelników tej niezwykłej książki do świata swojego i autystycznego brata – to świat, który potrafi zaskakiwać – w którym są radości i smutki, miłość, zrozumienie, to świat Witka, do którego nie każdy potrafi znaleźć furtkę…

w 2020 roku:


"Origami dwojga istnień i psa" opowiada o dojrzałej miłości, która musi pokonać demony tkwiące w podświadomości i wpuścić do życia szczęście. To historia dwojga serc, które naznaczone piętnem przeszłości i realiami otaczającej ich rzeczywistości próbują złożyć ze swoich emocjonalnych kawałków piękną mozaikę.


"Salvator"   to zgrabnie napisana nowela, o której trudno zapomnieć. Pan Kozłowski potrafi doskonale bawić się słownictwem, które pozwala poczuć uczucia jakie targają twórcą. Bardzo plastycznie oddaje ich intensywność oraz feerię barw wychodzących spod malarskiego pędzla."Rozplatając warkocz papuszy" to niezwykła podróż do przeszłości, w której jedno życie to za mało, aby zrozumieć wszystko. Opowieści z czasów wojny, smutne, przerażające, ale też ukazujące ogrom miłości, poświęcenia i odwagi, odrobina cygańskiej kultury, troszkę magii i mnóstwo wiary…

Akcja powieści rozpoczyna się w hospicjum, gdzie poznajemy głównego bohatera, jego przygody i wszystkie niezwykłe zdarzenia, jakich doświadczył na przestrzeni lat. Wszystko zaczęło się od znalezionej na polu cygańskiej lalki… Ta niezwykła pacynka wywołała ciąg zdarzeń, dzięki którym mężczyzna nie tylko przeżył kilka ciekawych przygód, ale przede wszystkim wyruszył na wędrówkę, w której odnalazł własne przeznaczenie, sięgnął do przeszłości dalszej, niż brał to pod uwagę. Mimo wielu niesamowitych zdarzeń, wręcz magicznych i niewyobrażalnych, całe jego życie pozostaje głęboko zawierzone Bogu…

w 2019 roku:


„Sztuka umierania“  to bardzo prawdziwa i szczera do bólu opowieść o prawdziwym życiu kulturysty, który musi pogodzić swoją pasję z codziennym życiem rodzinnym, towarzyskim i zawodowym. Napisana z pasją i wrodzoną naturalnością pokazuje, że kulturystyka jest drogą trudną, wymagającą, zmuszającą do pokonywania własnych słabości ale też sposobem, na to, by stać się lepszym człowiekiem.


"Gdyby ocean milczał"  to subtelnie opowiedziana historia dodająca skrzydeł i napawająca nadzieją, że nasi najbliżsi opiekują się nami także po śmierci. Są naszymi aniołami otulając nas swoimi skrzydłami, dając wskazówki i pokazując drogę, dzięki której możemy osiągnąć spokój. Ta mądra, pełna ciepła i wzruszających emocji opowieść skłania do zatrzymania się i zastanowienia nad ważnymi aspektami naszego życia. Autorka daje ku temu okazję, przekazując swoje spostrzeżenia ustami bohaterów, zwłaszcza Colette, co nadaje całości eterycznego, duchowego i refleksyjnego nastroju. Stworzyła wielowątkową opowieść, która łapie za serce od pierwszej strony aż do końca. Nie brakuje w niej emocji, niespodziewanych sytuacji, sekretów i erotycznych uniesień.


Książka pt.: „Przetrwać próbę czasu“ opowiada o miłości, która musi pokonać nie tylko odległość ale też czas, który dzieli zakochanych od ich spotkania. Życie i pojawiające się sytuacje nie ułatwiają zakochanym wytrwania w wierności i spokoju. Zarówno Nina jak i Borys wzbudzają zainteresowanie płci przeciwnej sprawiając, że ich uczucie poddane jest różnym niespodziewanym oraz trudnym testom.


„Czas dorosłości“ to obrazki z życia młodego mężczyzny, którego twarde realia rzeczywistości zmuszają do zdobywania umiejętności, radzenia sobie w różnych, często zaskakujących sytuacjach. Pokazuje, że nie zawsze dorosłość jest usłana różami. Nie raz trzeba zmierzyć się z wieloma problemami, podejmować decyzje i dokonywać wyborów, których konsekwencje musimy ponieść sami. To także świetna lekcja historii dla dzisiejszego, młodego pokolenia i doskonały materiał porównujący współczesny świat do świata ich rodziców oraz dziadków. Natomiast dla starszego pokolenia to piękna, nostalgiczna podróż, która na pewno przywoła wiele wzruszających wspomnień. "Za moje krzywdy" to kryminał z elementem romansu. Opisana historia prowadzi szlakiem najciemniejszych stron ludzkiego umysłu. Motyw przewodni to chęć zemsty za krzywdy doznane w przeszłości.

Na polskim Wybrzeżu dochodzi do serii wstrząsających morderstw. Ofiarami padają przeciętni, niewyróżniający się z tłum obywatele. Prowadzone śledztwo wykaże jednak, że każdy z zamordowanych był seksualnym dewiantem. Wyjawienie obrzydliwych, ekstremalnych upodobań denatów, będziesz szokiem dla ich rodzin. W tej sytuacji przed trudnym zadaniem znajdą się również śledczy z gdyńskiej dochodzeniówki. Czyżby ktoś wyrównywał rachunki?"Lucyfera" to thriller psychologiczny rozgrywający się w najbardziej metafizycznym zakątku Francji – Prowansji. Ta powieść wciąga i fascynuje od samego początku aż do ostatniej linijki tekstu. Z rozdziału na rozdział coraz bardziej oplątywała mnie sieć intrygujących rozmów, poruszanych tematów, interpretacji znanych cytatów z Biblii, faktów historycznych tak, że trudno było mi oderwać się od śledzenia kolejnych wydarzeń.

Całość trzyma w napięciu i serwuje huśtawkę emocji z dreszczykiem. Nie jest ono obecne cały czas, gdyż pozornie niewiele się dzieje. Jednak splot różnych dziwnych i niecodziennych sytuacji, pojawianie się tajemniczych postaci, towarzystwo ludzi z dziwnymi tatuażami, smsy o zagadkowej treści jakie otrzymuje Maria - główna bohaterka, tworzy wrażenie  ciszy przed burzą.


"Moja Dzika Syberia"  to reportaż podróży Koleją Transsyberyjską. Karolina Kozioł dzieli swoimi wrażeniami i przemyśleniami. Poza walorami turystycznymi, poznawaniem historii odwiedzanych miejsc mamy możliwość przyjrzenia się życiu zwykłych mieszkańców Rosji.

w 2018 roku"Adler. Tajemnica Zamku Bazina"  to świetnie napisana historia trzymająca w napięciu od początku do końca. Przygody młodego zoologa, jego nietuzinkowa osobowość, bogactwo różnorodnych postaci i tajemniczych bestii - to mocne atuty tej powieści.


w 2017 roku

                                             
"Taniec z motylami" to pełna ciepła i melancholii opowieść emanująca optymizmem i niezwykłym klimatem.  Sprawia, że zaczynamy zastanawiać się nad swoim życiem, przyglądać się minionym dniom i analizować to czego nie udało się zrealizować. Przywołuje wspomnienia tego co minęło, ludzi spotkanych na naszej drodze, ważnych wydarzeń i doświadczeń. Podkreśla wartości, które w dzisiejszych czasach często schodzą na dalszy plan ze względu na obowiązki, ograniczające nas okoliczności lub przekonania.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą.

Jeżeli jakiś komentarz jest niewidoczny, to proszę o chwilę cierpliwości. System bloggera wrzuca niektóre z nich do akceptacji, chociaż tego nie wymagam.

Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.

Popularne posty