środa, 4 października 2017

377. - "Wahadełko a radiestezja - nowe spojrzenie"

Praktyczne wykorzystanie wahadlarstwa
Tomasz Sitkowski

       

„Zjawiska radiestezyjne istnieją obiektywnie, niezależnie od wygłaszanej teorii.”

Radiestezja określana jest jako pseudonauka i kojarzona z wyszukiwaniem niekorzystnych miejsc za pomocą wahadła lub różdżki. U wielu osób wywołuje to pobłażliwy uśmiech, drwinę lub niedowierzania, gdy obserwują specyficzne odchylenia tych narzędzi. Wówczas poddają w wątpliwość prawdziwość takiego ruchu, uznając to za coś niemożliwego. Książka „Wahadełko a radiestezja - nowe spojrzenie” pomaga zrozumieć na czym polega działanie wahadełka i różdżki.

www.radiestezjatomaszsitkowski.pl
Tomasz Sitkowski jest technologiem żywności o specjalności technologia młynarstwa. W latach 1977 – 2000 był pracownikiem naukowo badawczym, natomiast w roku 1986 roku zdobył tytuł doktora nauk rolniczych. Od 2001 roku pracuje w przemyśle młynarskim. 

Swoją przygodę z wahadełkiem zaczął w latach 70. od zawieszonej na nitce obrączki. Te pierwsze próby nie wzbudziły u niego wielkiego zainteresowania. Dopiero 20 lat później radiestezja ponownie zapukała do jego życia wraz z kupioną książką „Radiestezja w domu i ogrodzie” napisaną przez Czesława Spychalskiego. Stała się ona impulsem do pogłębienia wiedzy w tej dziedzinie m.in. na kursach, które ukończył latach 1992 -1993 z zakresu Radiestezji dla początkujących i zaawansowanych w Polskim Towarzystwie Psychotronicznym w Warszawie.


Zauważył, że radiestezja nie jest spójną dziedziną, gdyż istnieją różne teorie i szkoły, często sprzeczne ze sobą. Zaczął ją badać dokładniej i w efekcie wypracował własne metody pracy i pogląd na ten temat. To pozwoliło mu wyzwolić się ze schematycznego podejścia do radiestezji i bezkrytycznego przyjmowania stałych dogmatów funkcjonujących w tym środowisku. Swoje spostrzeżenia i doświadczenia zamieścił w najnowszej książce, w której dzieli się swoją wiedzą zdobytą przez lata własnej praktyki.


Opisuje najpierw ogólnie przyjęte rozumienie zasad radiestezji i pokazuje błędy w dotychczasowym podejściu a następnie uzasadnia swoją tezę uzasadniając swoje podejście do danego zagadnienia. Uczy wyszukiwania miejsc zadrażnień, lokalizacji miejsca pod studnię, oceny przydatności terenów pod względem zdrowotnymi wyjaśnia zasady posługiwania się sprzętem radiestezyjnym. Z tego powodu warto mieć wahadełko przy sobie, by móc wypróbować proponowane techniki.


Poznajemy praktyczną stronę radiestezji, przyczyny ruchu wahadła, zależności między ziemskim polem magnetycznym a organizmem człowieka, różne prawa radiestezji takie jak: polaryzacja, prawo sympatii,kolory radiestezyjne, przybliżą pojęcia związane z radiestezją i szczegółowo analizuje popularne metody pomiaru energii. 

Osobną część poświęcił metodzie fizycznej i mentalnej, które są stosowane w radiestezji. Autor jest zwolennikiem tej pierwszej metody dlatego porównuje ją z metodą mentalną, wykazując jej zalety i przydatność. Omawia obie szczegółowo pokazuje zalety, wady i różnice występujące między nimi. Wiedza uzupełniona jest rysunkami i tabelkami, dzięki którym łatwiej można zrozumieć omawiane zjawiska. 

Książka z pewnością zainteresuje osoby zajmujące się radiestezją ale też tych, którzy chcieliby zrozumieć na czym polega praca z wahadłem i różdżką. Nie jest to podręcznik uczący korzystania z tych narzędzi, lecz szczegółowa i racjonalna analiza zjawisk radiestezyjnych. Autor pragnął z jej pomocą przedstawić swoją hipotezę na ten temat i zrobił to w przystępny, konkretny i przekonujący sposób. Jednocześnie podkreśla, że to podejście nie jest wyznacznikiem nieomylnym i nikogo na siłę nie zamierza do niego przekonywać. Jego ideą było opracowanie nowej, racjonalnej hipotezy zjawisk radiestezyjnych, która byłaby zaakceptowana przez radiestetów oraz osoby sceptycznie nastawione do tej dziedziny i skłoni do własnych poszukiwań. Pragnie spopularyzować radiestezję także wśród tych, którzy nie wierzą w jej działanie i skuteczność. 

„Każdy radiesteta może sam zdecydować jaką metodą sobie wybierze do pracy. Ważne jest natomiast, aby wyniki badane za pomocą metody metody mentalnej i fizycznej zgadały się ze sobą.”

Uważa, że nowe spojrzenie na tę dziedzinę spowoduje większe zainteresowanie tą tematyką i pomoże sceptycznym osobom przychylniej spojrzeć na pracę osób posługujących się wahadłem i innymi narzędziami radiestezyjnymi. Dzięki nim można odnaleźć korzystne dla nas miejsca, zagrożenia i anomalie geomagnetyczne czy odpowiednie miejsce na studnię. Jest to przydatne opracowanie uświadamiające metodykę posługiwania się wahadłem i pokazujące nowatorskie metody pracy z nim. Autor przekonuje, że działanie wahadła i różdżki nie jest efektem ciemnych mocy czy szarlatanerią, lecz wynikiem naturalnego oddziaływania otoczenia. 

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania 2017
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 176
Oprawa miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Anna Płotko
Projekt okładki: Anna Płotko

1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.