07 października 2014

125. - "Magia z supermarketu"

Jak przygotować zaklęcia, napary i eliksiry z tego, co masz pod ręką
Michael Furie


"Sklep spożywczy to znakomite miejsce, by znaleźć szeroki wachlarz składników niezbędnych do zaklęć."

Magia każdemu z nas kojarzy się z czarowaniem za pomocą specyfików nabytych w specjalistycznych sklepach lub znalezionych w naturze z użyciem skomplikowanych rytuałów. Tymczasem może być ona znacznie prostsza niż nam się wydaje. Wystarczy udać się do najbliższego sklepu spożywczego, w którym znajdziemy szeroki asortyment zwykłych produktów, które z powodzeniem możemy wykorzystać do niezwykłych zadań. Zioła, przyprawy, olejki, miód, czekolada i wiele innych artykułów to nie tylko składniki potraw, które przygotowujemy ale także składniki magicznych receptur.

Codziennie każdy z nas chodzi do supermarketów w jednym celu: zakupu potrzebnych nam artykułów do życia i funkcjonowania. Naszą motywacją jest uzupełnienie naszych zapasów w spiżarniach, lodówkach i zaopatrzenie się w niezbędne produkty przemysłowe. Autorowi książki "Magia z supermarketu" przyświeca w takich sytuacjach zupełnie niezwykły cel - on szuka składników, które można wykorzystać do rytuałów i zaklęć magicznych.

Michael Furie doskonale wie, o czym pisze, ponieważ sam zajmuje się czarami od przeszło osiemnastu lat. Mając 12 lat zaczął uczyć się magii a gdy skończył 18 lat złożył przysięgę Czarostwa. Mimo, że jest amerykańskim czarownikiem, praktykuje w tradycji irlandzkiej i jest kaplanem Cailleach. Wśród jego zainteresowań znajduje się pisanie, muzyka, gotowanie, zielarstwo i telewizja. Zaczął pisać w 2006 roku jako Craft Blackthorn Furie a jego pierwszą książką była The "Black Book: A Witch's Guide to Tradition". Druga nosiła tytuł "Spellcasting for Begines" ("Czarowanie dla początkujacych"), a kolejna to właśnie "Magia z Supermarketu", którą możemy poznać dzięki Wydawnictwu Studio Astropsychologii." 

Autor przekonuje, że magia to nic trudnego a zebranie potrzebnych składników do rytuału jest łatwe, gdyż często znajdują się w zasięgu naszej ręki bez zbyt wysokich nakładów finansowych. Pokazuje jak wykorzystać codzienne przedmioty, produkty i artykuły z naszych półek sklepowych i domowych do poprawy materialnej, zdrowia, ochrony, przyciagnięcia miłości, szczęścia, wzmocnienia zdolności metapsychicznych, oczyszczenia i celebrowania świąt. Każdy w tej książce znajdzie coś dla siebie, gdyż jest w niej bardzo dużo przepisów magicznych na różne okoliczności. 

Treść została podzielona na trzy części nazwane Sekcjami. Dwie pierwsze są krótkie, wprowadzajace w temat, natomiast trzeci dotyczy całkowicie receptur i praktycznego wykorzystania zgromadzonych składników. Każdy rozdział poświęcony jest innemu zagadnieniu z naszego życia i kończy się listą zakupów składników potrzebnych do opisanych w nim rytuałów. Michael Furie podaje przejrzyste instrukcje umożliwiające pracę z szerokim wachlarzem szybkich i skutecznych zaklęć m.in. zrobienie butelki czarownicy, w której możemy zamknąć szczęście albo zaklęcia metapsychiczne, przygotowanie olejku miłosnego, naparu dobrego zdrowia, wywaru oczyszczającego, pieniężnej butelki żywiołów, proszku szczęścia czy olejku na swięto Samhain. 

Nie są to tylko typowe rytuały, dzięki którym wpływamy na rzeczywistość ale sposoby na wprowadzenie odrobiny niezwykłej i energetycznej atmosfery poprzez własne intencje i emocje. Autor dzieli się swoim bogatym doświadczeniem i udziela wskazówek oraz porad z zakresu bezpieczeństwa, zasad i podstaw stosowania magii, by efekt był dla nas korzystny i zgodny z naszymi oczekiwaniami. Dowiadujemy się które dni są odpowiednie do pracy nad swoim rozwojem, komunikacją, a które na magię miłosną, finansową czy uzdrawiającą. Poznajemy paletę barw i ich zastosowanie w zależności od tego co chcemy uaktywnić, jak ukierować swój umysł na magię poprzez medytację, pozytywne myślenie i intencje, jak ważne są emocje, własna wola czy projekcja energii zaklęcia, jak układać zaklęcia. Podobało mi się to, że autor zwraca uwagę na zachowanie etyki, gdyż magia przyciąga niestety wielu nieodpowiedzialnych ludzi, którzy chcą w niewłaściwy sposób ją wykorzystać wbrew zasadzie "to co wysyłasz, wraca do ciebie."

"Niektórzy mówią, że to co wysyłasz, wraca do ciebie po trzykroć, inni, że wraca dziesięciokrotnie, a jeszcze inni uważają, że wraca w równych proporcjach" 

Poradnik napisany został w przejrzysty i prosty sposób a przepisy są łatwe i dosłownie z tego co mamy pod ręką. Dzięki takim recepturom jak Miłosny Deser Bananowy czy Miłosne Ciasto Czekoladowe możemy wprowadzić nieco czaru w nasz związek, Miętowa Sól do Kąpieli ukoi nasze stawy i mięśnie, natomiast Nadzwyczajny Olejek Uzdrawiajacy wspomoże nasze zdrowie, a Jesienne Dynie będą chronić nasz dom przed nieprzyjaznymi energiami. 


Niektóre z receptur przypominają zwykłe przepisy kulinarne, lecz nie jest to książka kucharska. To publikacja, która pokazuje magiczną stronę życia. Z dodatkiem naszych pozytywnych intencji i zaklęć jest prostym narzędziem magicznym ale też zbiorem wielu porad typu: "Moja definicja prawdziwego pożywienia jest nieco inna od tej, którą wyznaje większość ludzi: dla mnie jedzenie musi być odżywcze i jak najmniej przetworzone, a jak najbardziej bliskie pierwotnej całości." i dalej: "Potrzebujemy pożywienia - dobrego pożywienia, prawdziwego pożywienia i to w sporych ilościach - aby zachować zdrowie."

"Jeśli nie wyniesiesz nic po lekturze tej książki, to chociać wiedz - naprawdę wiedz - że potrzebujesz kalorii i składników odżywczych, aby żyć".

Intencją przy pisaniu "Magii z Supermarketu" było stworzenie podręcznika magii nowoczesnej, który będzie prezentować nieskomplikowane, zwyczajne składniki osiągalne dla wszystkich chcących skorzystać z magii. U wielu osób w dzisiejszym świecie funkcjonuje negatywne podejście do tego rodzaju praktyk, spowodowane różnymi czynnikami - mitami, filmami czy opowieściami. Michael Furie pokazuje, że może ona być przyjazna dla nas i wspierać nas w różnych działaniach. Uważam, że jest to ciekawa pozycja na rynku wydawniczym, która nie straszy lecz pokazuje magię przyjazną i naturalną, dzięki której możemy wnieść nieco niezwykłości w codzienne życie. 

Książkę można kupić w sklepie:

Numer Wydania: I
Rok: 2014
Ilość stron: 236
Format: 14,5 x 20,5 cm
Oprawa Miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Katarzyna Liszyk
Tytuł oryginalny: Supermarket Magic: Creating Spells, Brews, Potions & Powders from Everyday Ingredients.

4 komentarze:

 1. Skoro nie są to zwykłe przepisy, jakich pełno, mogłabym się skusić na tę książkę.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wdechowo po tej stronie przy Ciebie, wybitnie mi się podoba twoja strona internetowa istnieje tak naprawdę
  głośna, nadzwyczaj mi się podoba w niej ubranie graficzna
  sum, ja samodzielnie zapraszam Ciebie do mnie na paginę, jakiej zagadnienia to:
  akcesoria panelowe

  Here is my page :: asortyment drobny ogrodzeń

  OdpowiedzUsuń
 3. Byczo w tym miejscu u Ciebie, nader mi się podoba twoja powód internetowa jest faktycznie ekskluzywna, bardzo mi się podoba w niej szmatki graficzna całości,
  ego osobiście zapraszam Ciebie aż do mnie na stronę, jakiej zagadnienia to: Wentylacja mechaniczna

  My weblog ogrzewanie podłogowe warszawa

  OdpowiedzUsuń
 4. Przebojowo w tej okolicy u Ciebie, ogromnie mi się podoba twoja powód internetowa
  istnieje tak ekskluzywna, niezwykle mi się podoba w niej szmatki graficzna sum,
  ego intymnie zapraszam Ciebie do mnie na paginę, której tematyka owo:
  odzież używana

  Check out my site ... tania używana odzież

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą.

Jeżeli jakiś komentarz jest niewidoczny, to proszę o chwilę cierpliwości. System bloggera wrzuca niektóre z nich do akceptacji, chociaż tego nie wymagam.

Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.

Popularne posty