piątek, 24 lipca 2015

181. - "Odkryj w sobie źródło zdrowia"

Tradycyjne metody uzdrawiania i odmładzania
Lumira

           

"nie ma drugiej takiej duszy jak twoja"

Każdy chciałby być zdrowy, szczęśliwy, kochany i cieszyć się długim, satysfakcjonującym życiem a przede wszystkim być zawsze młodym. Rzeczywistość jednak u wielu osób jest odmienna do życzeń. Nękają ich choroby, nie mogą stworzyć udanego związku, czują się starzy i niepotrzebni. Zastanawiają się dlaczego tak im źle, nic się nie układa tak jakby pragnęlli. Tymczasem wszystko zależy od naszego nastawienia i myśli. Wystarczy popracować nad ich jakością, zrównoważyć energię i pokochać siebie, by zupełnie odmienić swoje życie. Jak to zrobić podpowiada Lumira w swojej książce pt. " Odkryj w sobie źródło zdrowia". 

źródło zdjęcia:kgs-hamburg.de
Lumira urodziła się w Kazachstanie w 1968 roku ale od 1990 roku mieszka w Niemczech. Swoją wiedzę zdobywała na Ukrainie mając 10 lat oraz u swojej babci Aleksandry, która nawet po śmierci była duchowym przewodnkiem autorki. Jest szmanką, nauczycielem duchowym i uzdrowicielką. Uważa, że "cały świat jako jeden organizm, w którym wszystko ma duszę. Wszystko, co żyje wokół nas, oddycha i jest tkane przez wspaniałe wzorce bezwarunkowej miłości w dywan nieskończonego wszechświata. Wszyscy jesteśmy częścią tej wielkiej całości, i wszystko, jest tak samo częścią nas jak my jesteśmy częścią Wszystkiego Co Jest" 

Kierując się ta prawdą opracowała własną metodę odmładzania organizmu, którą zaprezentowała w książce "Odmładzanie organizmu. Sekrety rosyjskich uzdrowicieli", która została w Polsce wydana w 2013 roku. Kolejną publikacją Lumiry, dostępną w naszych księgarniach jest poradnik pt. "Rytuały ochronne na klątwy i uroki". Obie publikacje koncentrowały się na pracy duchowej i mentalnej. Podobnie jest w "Odkryj w sobie źródło zdrowia", w której Lumira ponownie sięga do skarbnicy wiedzy pochodzącej od rosyjskich uzdrowicieli.

Po swojej bestsellerowej książce z programem odmładzającym, Lumira poczuła, że powinna szerzej omówić zagadnienie regeneracji, by szerzyć w świecie wiedzę na temat twórczego potencjału człowieka. Podchodzi do uzdrawiania holistycznie, stosując proste techniki wspomagające organizm na wszystkich poziomach. Są w niej medytacje, terapia reinkarnacyjna, kinezjologia, ćwiczenia duchowe, pomagające zmienić nastawienie i przeprogramować swój umysł, by w nowej energii każdy mógł wieść spełnione, długie i zdrowe życie. 

strony z początkami rozdziałów 
mają ładną grafikę
"Jeśli coś panuje nad tobą i zajmuje cię bardziej niż ty sam, nie jesteś przy sobie ani w sobie. Jesteś bardziej w sobie, gdy próbujesz czuć swoje ciało i gdy zwracasz uwagę na wszystko, co robisz i mówisz."

We wrześniu 2012 roku dotarły do Lumiry informacje od świata duchowego o ewolucji Ziemi, która właśnie weszła w piąty wymiar. Energia Ziemi uległa zwiększeniu i zyskała bardziej subtelną naturę. Wraz z nią jej mieszkańcy także weszli w piąty wymiar i na nich także działa wyższa energia. O tym fakcie wie niewiele osób i najczęściej nie mają oni świadomości zachodzących zmian. 

Wszyscy musimy przygotować się do nich poprzez transformacje myślenia i jakości życia. Autorka przedstawia proste metody, które nie wymagają żadnych narzędzi. Wystarczy trochę czasu dla siebie i spokój. Zapewnia, że pragnienie bycia młodym przez całe życie, aż do później starości to nie fanaberia ani próżnosć, lecz nasze przenaczenie. W piątym wymiarze jest to możliwe, dlatego wszyscy powinniśmy do tego dążyć. 

Lumira uczy tworzenia nowych wzorców myślowych, koncentracji, uważności, patrzenia i traktowania siebie wielowymiarowo, komunikowania się z własnym wnętrzem i ciałem. Są wśród nich ćwiczenia i medytacje uczące obiektywizmu, autoustawienia nastroju, wzmocnienia własnej energii, poprawienia stanu zębów, włosów, wzroku, odmłodzenia twarzy, zachowania prawidłowej wagi ciała. Wszystkie zaprezentowane techniki zostały opracowane tak, byśmy potrafili funkcjonować w nowej rzeczywistości, gdyż "Życie w piątym wymiarze wymaga o wiele więcej uwagi niż dotąd przyzwyczailiśmy się poświęcać." 

ćwiczenia i medytacjesą 
opatrzone motywami
roślinnymi
Książka zawiera czternaście rozdziałów, z których dowiadujemy się, że w piątym wymiarze wszystko ma swoje znaczenie: słowa, które wypowiadamy, jakość prowadzonych rozmów, nieocenianie, akceptowanie siebie ale i innych, miejsca w których przebywamy, rodzaj ubioru, kolorystyka, zwracanie uwagi na reakcje swojego organizmu oraz odżywianie swojego ciała i duszy. Czym karmić nasze ciało fizyczne, a czym nasze ciała subtelne? Jakie witaminy i minerały powinniśmy dostarczać organizmowi? Jakie niematerialne informacje niosą ze sobą braki którejś z nich ? Autorka ukazuje ich energetyczny potencjał i sposób pracy z nimi. 

Jest to odmienne podejście niż w innych poradnikach o zdrowiu, które udzielają wiele porad dotyczących naszego fizycznego ciała. Lumira zwraca w swojej książce uwagę także na pozostałe nasze ciała i potrzebę ich odżywiania. Opisuje nie tylko właściwości poszczególnych składników odżywczych i ich oddziaływanie na organizm lecz także podkreśla ich stronę energetyczną. Na koniec zostały zamieszczone wskazówki kosmetyczne oraz porady na temat sprzątania. Podpowiada jak pielęgnować zęby, jamę ustną, dbać o włosy, pachy, skórę, oczyszczać ciało, twarz, chronić się przed nadmiernym promieniowaniem? W jaki sposób zmywać naczynia i prać ekologicznie?

Książkę czyta się bardzo przyjemnie, gdyż wiedza przekazana jest w lekki, nieprzytłaczający sposób, bez nudnej, medycznej terminowogii. Skierowana została do zwykłego człowieka, by uświadomić mu jego potencjał. Z pewnością nie jest to lektura do jednorazowego przeczytania, gdyż ma ona na celu towarzyszenie przy kolejnych etapach nauki wprowadzania zmian do swojego życia i tworzenia nowej rzeczywistości. Wiele osób jeszcze tkwi w uśpieniu, funkcjonują w niskich wibracjach zlości, nienawiści czy niezadowolenia i być może trudno im przyjąć zaprezentowana prawdę. Osoby bardziej otwarte i chcące się rozwijać duchowo, z pewnością znajdą tu wiele inspiracji, motywacji do pracy nad sobą i powodów do przemyśleń

Dzięki wysokim wibracjom Ziemi wszystko we wszechświecie dzieje się szybciej niz dotychczas, a więc także nasze życzenia, marzenia, pragnienia, reakcje i myśli szybciej się manifestują. Dotyczy to zarówno rzeczy pozytywnych jak i negatywnych. Dlatego tak ważne jest byśmy nauczyli się panować nad własnymi emocjami, działaniami, myślami i zaczęli podchodzić z większą uwagą do siebie oraz wszystkiego co nas otacza. Przyglądając się poszczególnym sferom własnego życia, sobie, otaczającym nas przedmiotom, ludziom, sytuacjom, diecie, stajemy się swoim własnym uzdrowicielem, gdyż bierzemy odpowiedzialność za swoje życie. 

Lumira podkreśla, że "najwyższy czas, by przestać patrzeć na siebie tylko z perspektywy fizycznej i próbować wrócić do zdrowia za pomocą działań tylko na poziomie fizycznymości, skoro jesteśmy istotami duchowymi." Przypomina jak ważne jest otwarcie na wartości, wielowymiarowość, bycie wiecznym i samowystarczalność, które otwierają nam "dostęp do wiecznej, boskiej młodości, zdrowia i pełni.


Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania niemieckiego:
Rok wydania polskiego: 2015
Format: 14,50 x 20,50 cm
Oprawa: miękka
Ilosć stron: 208
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Kamila Petrikowska
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tytuł oryginalny: Du bist die Quelle des Lebens! - Fundamentale Werkzeuge der Erneuerung und Verjüngung3 komentarze:

  1. Widzę, że ta książka zawiera szereg porad dotyczących wielu sfer naszego życia. Podoba mi się taka różnorodność ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. To bardzo ważne, aby dbać o swoje zdrowie - mamy je w końcu jedno!

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.