sobota, 18 lipca 2015

179. - "Rytuały ochronne na klątwy i uroki"

Sekrety rosyjskiej uzdrowicielki
Lumira

             

"Życie samo w sobie jest przepełnione magią."

Magia, rzucanie uroków, klątwy - wydawałoby się, że w XXI wieku są to tematy żyjące tylko w filmach typu "Harry Potter", "Władcy Pieścieni" lub innch filmach i literaturach fantastycznych. Wiele osób słysząc o nich wyraża sceptycyzm, ignoruje temat lub wyśmiewa jako zabobony i nierealne bajki.

O czarnej magii, jej skutkach mówi się niewiele, lecz coraz częściej można zauważyć fascynację tym tematem, zwłaszcza przez młodych ludzi, których pociąga coś niezwykłego i przygoda. W mediach mało można usłyszeć na ten temat, a jeżeli jest on omawiany, to najczęściej tak, by wzbudzał strach lub w formie sensacji.

Tymczasem, mimo cywilizacyjnego rozwoju, magia nadal istnieje, tylko ludzie nie sa jej świadomi i niewiele o niej wiedzą. Złorzeczenia, złe spojrzenie, przysięgi , zaklęcia to niektóre z elementów czarnej magii, także dziś. Jak można rozpoznać czy jesteśmy pod jej wpływem? Jakiego rodzaju ataki mogą być kierowane w naszą stronę? Jak się bronić przed nimi? W jaki sposób możemy się od nich uwolnić? O tym jest książka "Rytuały ochronne na klątwy i uroki", w której poznajemy sekrety rosyjskiej uzdrowicielki - Lumiry.źr. zdjęcia: www.amazon.de
Lumira to duchowe imię autorki, która urodziła się w 1968 roku w Kazachstanie pod znakiem zodiaku Wagi i opieką planety Wenus. Jej prawdzie nazwisko to Ludmiła Weidner. Jest rosyjską szamanką i uzdrowicielką, która przekazuje wiedzę sięgającą korzeniami do tradycji uzdrowicieli rosyjskich i kazachskich. Jest też autorką i nauczycielem duchowym. Prowadzi różne seminaria, szkolenia, warsztaty na świecie. Szamańską wiedzę przekazała jej babcia Aleksandra, którą Lumira nazywa Babuszką. W 2013 roku ukazała się jej książka "Odmładzanie organizmu", natomiast w tym roku "Odkryj w sobie źródło życia" oraz omawiana w tej recenzji.

Magia i negatywne oddziaływanie na innych nadal ma miejsce, mimo nowoczesności i komputeryzacji. Wiarę w czary można bardziej zauważyć na przykład w Rosji, skąd pochodzi autorka, niż na Zachodzie. Wiedza o niej odeszła wraz ze spalonymi na stosie czarownicami, wiedźmami, mądrymi kobietami i mężczyznami. Jej niewielka cząstka przetrwała do dziś i odżywa poprzez takie osoby jak Lumira, która uważa, że "Czarna magia dotyka każdego człowieka, tylko że większość z nas niestety nie wie jak się z nią obejść." Dlatego powstała niniejsza publikacja, by uśwaidomić ludziom zagrożenia płynące z codziennych kontaktów międzyludzkich, od postronnych osób, o których często nie wiemy, że działają na innych posługując się magią. Przede wszystkim kieruje swoje słowa ku tym, którzy rozwijają się duchowo, czują, że z niewiadomych przyczyn utknęli w miejscu i nie mogą ruszyć dalej albo dręczy ich jakaś choroba, niewytłumaczalne dolegliwości i chcą poznać energetyczne przyczyny takiej sytuacji.

Poradnik został podzielony na dwie główne części. Pierwsza zawiera 25 rozdziałów, z których cztery pierwsze przybliżają temat czarnej magii, ukazują uzdrowicielską drogę autorki oraz uświadamiają, że warto słuchać tego co mówią dzieci, gdyż one widzą więcej niż dorośli i często ich opowiadania nie są wytworem zbyt wybujałej wyobraźni.

Głównym tematem tej części są różnego rodzaju ataki magiczne, które Lumira omawia opisując w jaki sposób są wykonywane, jak je rozpoznać, jakie towarzyszą im objawy oraz ludowe zwyczaje, które pomagają się ich pozbyć i przed nimi obronić. Każdy z tych przejawów opisany został w krótkich, osobnych podrozdziałach w konkretny sposób, bez ograniczeń. Autorka nie podaje oczywiście receptur, bo nie jest to jej celem, lecz przybliża ogólnie na czym polega rzucanie określonego czaru. Po tej porcji ciemnej strony magii, przedstawia sposoby radzenia sobie z urokami, zaklęciami, klątwami, demonami itp.

Część druga złożona jest z 6 rozdziałów i omawia współczesne środki, które nami manipulują, omamiają nas i wpływają na naszą podświadomość negatywnie. Chodzi tu głównie o radio, telewizję, Internet, prasę czyli media, które są  pełne negatywnych przekazów i wiadomości. Namawia do rozwijania pozytywnego myślenia, przebaczania, odpuszczania, wyzwalania w sobie miłości i uświadamia, że wszystko podlega Prawom Wszechświata: prawu rezonansu, analogii, przyczyny i skutku zwanym również prawem karmy albo wyrównania.

Ogromna zaletą książki jest bezpośredni styl pisania oraz mnogość ćwiczeń i medytacji. Nie brakuje także przykładów z życia osób dotkniętych różnymi działaniami magicznymi. Została ona ukierunkowana raczej na pracę z własnym wnętrzem, z podświadomością, umysłem niż na receptury magiczne. 

W czasach, gdy nasza Ziemia weszła w wyższy wymiar, również metody zwalczania negatywnych energii powinny być bardziej subtelne, oparte na miłości, pozytywnym myśleniu i mentalnym zabezpieczeniu. Mieszkańcy Ziemi także podlegają jej wibracjom, stąd coraz więcej osób poszukuje swojej drogi i rozwija się duchowo. Dlatego istotne jest by skierować swoją uwagę ku nowym energiom i metodom, gdyż dzięki nim możemy wyzwolić się spod wpływu czarnej magii. 

Lumira uważa, że "najlepszą metodą ochrony jest profilaktyka, regularne oczyszczanie oraz świadoma ochrona." Pisząc książkę o usuwaniu uroków i zaklęć chciała uzmysłowić, że czarna magia to nie bajka czy wymyślona rzeczywistość, lecz jest wpisana w naszą współczesną egzystencję  Magia i celowe działanie na szkodę drugiego człowieka nadal ma miejsce, lecz gdy mamy świadomość jej istnienia oraz gdy wiemy jak się ochronić i wyzwolić spod tych wpływów, wówczas możemy bezpieczniej prowadzić swoje codzienne życie.


Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie polskie I
Rok wydania niemieckiego: 2006 i 2014
Rok wydania polskiego: 2015
Format 14,50 X 20,50 cm
Ilość stron: 200
Oprawa: miękka 
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Sylwia Grodzicka
Tytuł oryginału:Lass dich nicht behexen (überarbeitete Neuausgabe): Die besten Abwehrtechniken gegen negative Kräfte

6 komentarzy:

 1. Jestem ciekawa, czy po lekturze tej książki, stwierdziłabym, że ktoś przykładowo rzucił na mnie urok...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tego nie wiem ale z pewnością dowiedziałabyś się jak się ochronić przed np. złym okiem złorzeczeniem czy innymi urokami :) a przede wszystkim można sobie uświadomić że takie sprawy są nadal aktualne :)

   Usuń
 2. Czytałem tę książkę, bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapowiada się interesująca książka... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zaciekawiłaś mnie tą książką...

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.