środa, 29 lipca 2015

182. - "Szczęście to Twój wybór"

Proste techniki odkrywania cudów
Gabrielle Bernstein

             

"Kiedy masowo wybrzmiewa w nas struna miłości, świat przestaje być pełen wojen, 
przemocy i kłamstw."

Czym jest szczęście? Dla każdego znaczy ono coś innego. Dla jednych to nowy samochód, posiadanie władzy, spełnienie marzeń, zakup nowego telewizora czy najnowszej komórki, dla innych zmiana wyglądu, finansowe zabezpieczenie czy dobra praca. Bez względu na to co posiadamy, co osiągnęliśmy, kim jesteśmy, co robimy, cały czas za czymś gonimy. Wytyczamy sobie cele do zdobycia, a gdy je spełnimy, pojawia się pustka i nowa potrzeba. Czym zatem jest szczęście? Wewnętrzny spokój? Co powoduje nasze poczucie równowagi, spełnienia? Czy jednak rzeczy materialne, które gromadzimy naprawdę to szczęście gwarantują? Co zrobić żeby przyciągnąć je do swojego życia? Odpowiedzi na te pytania i sposoby na rozbudzenie go w sobie zawiera książka " "Szczęście to twój wybór" napisana przez bestsellerową autorkę New York Timesa - Gabrielle Bernstein.

źr. zdjecia: www.elle.com
Gabrielle Bernstein, zwana Mistrzynią Cudów, podpowiada jak odmienić swoje życie i uwierzyć, że wszystko jest możliwe. Uważa ona, że możemy dokonywać cudów. Wystarczy tylko zmienić swój sposób myślenia i osiągnąć to o czym marzymy. Sama jest doskonałym przykładem, że jest to możliwe, gdy próbowała wydać swoja pierwszą książkę w 2009 roku. Mimo wielu przeciwności, kryzysu, powątpiewań ze strony innych osób, sprzedała prawa do książki i dziś jest uznaną autorką wielu bestsellerów o światowej sławie. Jej życie, publikacje, wykłady i wywiady są inspiracją dla wielu ludzi. W 2014 roku ukazała się w Polsce jej książka: "Możesz czynić cuda". 

"Kiedy energia przyspiesza, nie ma już miejsca
 na umniejszanie siebie i niczego nie da się już ukryć"

W ostatnich latach można zauważyć, że świat przyspieszył i jest w fazie przemian. Widać to w nietypowych zjawisk atmosferycznych, katastrofach, globalnym ociepleniu, kryzysie finansowym, konfliktach światowych i ogólnym chaosie. To efekt dotychczasowego, zbiorowego, negatywnego myślenia, lęków i strachu. Wiele ludzi czuje się przytłoczeni pędzącymi wydarzeniami, codziennymi problemami, stresującymi emocjami. Szukają sensu życia, własnego celu, równowagi w związkach, szczęścia i zadowolenia. Mimo starań, nadal tkwią w tym samym miejscu, nie mogąc dostrzec wyjścia z marazmu. 

Wiek XXI to czas oświecenia, dlatego autorka nawołuje, "by powstać i wnieść więcej akceptacji do naszego życia." Każdy z nas może stworzyć dla siebie swój własny raj na ziemi, pracując nad sobą i własnym wnętrzem, jednak nie każdy wie jak to zrobić. Książka "Szczęście to twój wybór" powstała z myślą o tych właśnie osobach, którzy chcą odnaleźć swoją właściwą ścieżkę duchową, uwolnić się od napięć i usunąć blokujące rozwój, strach, negatywne emocje i wszystko co blokuje szczęście. Jeśli zatem jesteś jedną z takich osób, to książka jest właśnie dla Ciebie.

Autorka proponuje 108 technik, które nie wymagają żadnych nakładów finansowych i ukierunowane są na poradzenie sobie z typowymi codziennymi problemami. Dla każdego z nich został przeznaczony jeden krótki rozdział zawierające nie więcej niż 140 znaków. Zostały one oparte na przesłaniach z "Kursu Cudów" i odkrywają prawdy duchowe skłaniające do refleksji i przygotowujące do "bycia posłańcem cudów." 

"Kurs Cudów" to ponadczasowy, metafizyczny program samokształcenia uczący przemieniania strachu w miłość. Zwraca on na ogromne znaczenie wybaczania, uczy uzyskiwania spokoju duszy i bycia w zgodzie z samym sobą. Z niego pochodzą sentencje, które kończą każdą z lekcji. 

Praktyki proponowane przez autorkę mają na celu pomóc w poradzeniu sobie z bólem, starchem, frustracją, marazmem i innymi negatywnymi sytuacjami, by przyciągnąć do swojego życia to czego pragniesz i wzbudzić w sobie poczucie szczęścia. Wśród nich są medytacje, uzdrawiajace mudry, afirmacje, ćwiczeń mentalnych i duchowych. Wszystkie są oparte na osobistych doświadczeniach autorki, przez nią wypróbowane i stosowane. 

"Im bardziej wibruje w nas miłość, tym więcej miłości jest we Wszechświecie. Kiedy miłość jest w modzie, nie ma miejsca na wojnę i przemoc."

Gabrielle Bernstein uświadamia, że szczęście to stan umysłu ale i duszy, dlatego by naprawdę można było poczuć tę energię, trzeba zacząć od siebie. Nie jest ono uzależnione od tego co do Ciebie przychodzi. To nie rzecz, którą można zdobyć. Niektórzy bez końca czekają na szczęście i mają żal, że ono się nie pojawia. Szczęście to coś co odczuwasz wewnętrznie, to szereg elementów, które wywołują w umyśle stan błogości i poczucia spokoju. To ten moment, gdy uśmiechasz się do siebie, nie oczekujesz niczego w zamian., To bycie ze sobą i docenianie tego, co już masz. 

Pamiętaj: "Szczęście jest twoim wyborem. Możesz wybrać już dziś."

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I
Rok wydania amerykańskiego: 2014
Rok wydania polskiego: 2015
Ilość stron: 256
Format: 14,5 x 20,5
Oprawa: miękka 
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Ania Muchnicka
Tytuł oryginału:Miracles Now: 108 Life-Changing Tools for Less Stress, More

1 komentarz:

  1. Taki kurs przydałby się wielu osobom, mnie również. Zapamiętam ten tytuł.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)