wtorek, 21 lipca 2015

180. - "Kurs jasnowidzenia"

Proste metody na rozwinięcie Twoich nadprzyrodzonych zdolności
Alexandra Chauran

                

"Stawanie się jasnowidzem otworzy ci oczy na całkiem nowy świat, ukierunkowując jednocześnie twój rozwój osobisty."

Wokół jasnowidzenia krąży wiele mitów opartych na podstawie filmów, sensacyjnych informacji czy wymyślonych historii przez przeciwników ezoteryki i zjawisk paranormalnych. Dla laika jest to umiejętność dziwna, niezwykła i niezrozumiała. Ich niewiedza powoduje, że podchodzą do osób jasnowidzących ze sceptycyzmem i strachem a ich wizje poddają w wątpliwość. Natomiast jasnowidzenie postrzegane jest najczęściej jako zdolność przewidzenia przyszłych wydarzeń. Uważają, że osoba jasnowidząca wie wszystko i przyjmuje dziwne pozycje ciała podczas seansu robiąc przy tym nietypowe miny.

Czy każdy może zostać jasnowidzem? Alexandra Chauran uważa, że tak, gdyż jest to nasza naturalna zdolność. Wraz z dorastaniem bardzo często zatracamy ją, gdyż nie poświecamy jej zbyt dużo uwagi. Przyczyny sa różne, lecz najczęściej dana osoba boi się tego co widzi albo jej otoczenie tłumi w niej ten dar i z czasem ta zdolność zanika. Jednak okazuje się, że nic straconego, gdyż można ponownie sprawić, by odzyskać utraconą umiejętność. Dlatego powstała książka "Kurs jasnowidzenia", by wspomóc rozwój ponadprzeciętnych zdolności .

Alexandra Chauran jest wróżką i medium z wieloletnim doświadczeniem. Zdobyła tytuł magistra nauczania na Uniwersytecie w Seattle i certyfikat nauczania w stanie Waszyngton. W dniu 11 października 2003 r. została odznaczona Medalem Jubilee Diamond przez Royal życia Saving Society za swoja pracę doradczą, natomias 22.02.2001 otrzymała certyfikat technik doradczych. Jako wróżka zaczęła działać w 1999 roku dzięki namowom swojej matkę, która także zajmowała się dywinacją. Swoją pracą pomaga wielu osobom zarówno w swoim kraju jak i zagranicą. Jest autorką kilku książek o tematyce ezoteryczno - duchowej. Do tej pory w Polsce ukazały się dwie z nich: "Czy rzucono na Ciebie klątwę?" oraz "Tablice spirytystyczne Ouija" 

"Różnica pomiędzy doskonałym jasnowidzem a kimś, kto nigdy nie doświadczył duchowej wizji, polega na tym, iż pierwsza z tych osób poświęciła dużo więcej czasu i energii, by osiągnąć doskonałość w tej dziedzinie."

Każdy z nas postrzega świat dzięki pięciu zmysłom, natomiast jasnowidz wykorzystuje swoje ponad zmysłowe zdolności. Zdarza się, że "wydaje się" nam, że coś dostrzegliśmy "kątem oka", albo nagle mamy przeczucie, że coś się wydarzy, naszą uwagę zwracają sny, które realizują się na jawie. To, być może działa nasz intuicja, która daje znać o sobie. Jeżeli chcemy, możemy poświęcić nieco czasu, by wzmocnić jej zdolności i poszerzyć swoje pole widzenia. 

Alexandra Chauran w swojej książce przekonuje, że "to umiejętność widzenia dosłownych lub symbolicznych prawd przy użyciu oczu lub wewnętrznego oka". Zapewnia, że dzięki zaprezentowanemu kursowi rozwiniemy swoją naturalną umiejętność jasnowidzenia. Przedstawia w bardzo klarowny sposób techniki rozwijania umiejętności jasnowidzenia i stopniowo wprowadza kolejne elementy nauki.

Kurs został ujęty w pięciu rozdziałach, w których stopniowo poznajemy sekrety świata pozazmysłowego. Każdy z omawianych elementów ma znaczenie gdyż jedno wypływa z drugiego i jest jego uzupełnieniem. Dzięki temu nauka przebiega etapami i według uporządkowanego planu. Zaczyna się od podstaw, które potem przydają się w dalszych zagadnieniach i ćwiczeniach. Trzy pierwsze rozdziały uczą kolejnych umiejętności, poprzez ćwiczenienia i medytacje. Czwarty rozdział podpowiada jak zastosować jasnowidzenie do odczytów i pomocy innym. Poznajemy także znaczenia niektórych znaków i symboli, kolorów oraz jak radzić sobie z ewentuaknymi problemami.  Ostatnia część - piąta - to teoria omawiająca sposoby wykorzystania nabytych umiejętności w udzielaniu porad innym osobom w różnych sferach życia.
Naukę zaczynamy od rozwijania uważności i zdolności obserwacyjnych otaczającego nas świata, potem przechodzimy do widzenia rzeczy z zamkniętymi oczami a dla bardziej odważnych - z otwartymi. Rozwijamy umiejętnośc medytacji, wchodzenia w trans, w świadomym śnieniu. Poznajemy metodę uziemiania się, oczyszczania umysłu, wchodzenia w trans, by potem połączyć to wszystko podczas medytacji poznawczej. Poza tym uczymy się tworzyć mentalne wizualizacje, czytania  ze szklanej kuli, z dymu, z herbacianych fusów i wykorzystywać te umiejętności. interpretowania pojawiających się symboli sennych, dostrzegania aury i wielu innych zdolności. Dowiadujemy się czym jest psychometria, omeny, dziurawe kamienie, jak wykonać własne magiczne lustro, jak mieć pewność, że pojawiające się wizje są efektem naszego rozwijającego się daru a nie choroby psychicznej. 

"Bycie jasnowidzem nie działa na zasadzie włącznika, który możesz właczać lub wyłączać. Jasnowidzenie przypomina niesprawny kran, którego nikt nie jest w stanie zakręcić w taki sposób, by woda przestała z niego kapać. Niektórzy po prostu zignorują kapanie, inni zaś odkręcą go."

Uważam, że jest to świetna książka dla początkujących osób. którzy chcą rozwinąć swoją intuicję i ponadzmysłową wrażliwość. Została ona napisana z myślą o osobach początkujących i moim zdaniem, spełnia tę rolę doskonale. Dzięki prostemu przekazowi, przyjaznemu językowi i  stylowi poradnik  rozbudza zdolności mentalne i pomaga zrozumieć czym naprawdę jest jasnowidzenie. To nie tylko szczególna umiejętność ale przede wszystkim sposób na wewnętrzny rozwój.

Książkę można kupić w sklepie:

Rok wydania zagranicznego: 2014
Rok wydania polskiego: 2015
Ilość stron: 192
Oprawa: Miękka
Format: 14,5x20,5 cm
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Katarzyna Karczewska
Projekt okładki: Iga Maliszewska 
Tytuł oryginalny: Clairvoyance for Beginners: Easy Techniques to Enhance Your Psychic Visions

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)