niedziela, 5 lipca 2015

175. - "Twoje palce zwierciadłem zdrowia"

Duchowa i psychosomatyczna diagnoza chorób
Reinhard Stengel

         

"Im bardziej wolni się stajemy, tym większy jest nasz udział w świecie, tym bardziej mozemy sieszyć się jego pięknem i z wdzięcznością radować się naszym cudownym życiem."

Nasze dlonie pełnią wiele ważnych funkcji dlatego ważny jest ich wygląd i kondycja. Z ich pomocą wyrażamy siebie, podkreślamy swoje słowa gestami, witamy się, trzymamy różne przedmioty, wykonujemy mnóstwo czynności i zadań. Są wyrazem naszych myśli, emocji ale i dolegliwości. Dzięki nim możemy normalnie funkcjonować w świecie ale także mogą nam udzielić ważnych informacji o nas samych i odkryć prawdę o naszym wnętrzu. Gdy dzieje się z nimi coś niepokojącego, warto dowiedzieć się co chcą one nam powiedzieć. W zrozumieniu płynących z nich sygnałów pomoże książka "Twoje palce zwierciadłem zdrowia"

źródło. zdjecia:
www.reinhard-stengel.de
Reinhard Stengel dorastał nad Jeziorem Bodeńskim. Już od najmłodszych lat był związany z naturą, miał zdolności parapsychiczne, spędzał wiele czasów spacerując po lesie, dlatego wśród rówieśników był uważany za dziwaka. Urodził się 9 pażdziernika 1950 roku we Wiedmiu. Przez wiele lat pracował w zarządzaniu starając się zapewnić sobie bezpieczne i spełnione życie. Jego drogi zawiodły go do szamanizmu. W 1986 roku spotkał swojego duchowego nauczyciela, szamana z indiańskiego plemienia Crow - Freda.  Fred nadał mu imię Rainbowmen, gdyż w czasie pobytu na prerii ukazała się nad nim tęcza. O swojej ścieżce opowiada w jednym z pierwszych rozdziałów. Dziś działa jako uzdrowiciel i szaman, jest wykładowcą i trenerem duchowycm. Odnosi sukcesy w leczeniu zaburzeń psychicznych i fizycznych.
"Im bardziej wolni się stajemy, tym większy jest nasz udział w świecie, tym bardziej możemy cieszyć się jego pięknem i z wdzięcznością radować się naszym życiem."
Każdy człowiek ma swoje marzenia i pragnienia, chciałby prowadzić szczęśliwe życie w zdrowiu i bez problemów. Obecnie można zaobserwować większą dbałość o kondycję ciała, właściwą dietę czy aktywność fizyczną a mimo to pojawiają się choroby, przykre dolegliwości i schorzenia. Wiał ele osób nie pali, nie pije alkoholu, zdrowo się odżywia, regularnie biega, uprawia jogę lub ćwiczy a cierpią na różne bóle kręgosłupa, stawów, głowy czy innych organów. Mimo badań medycznych, leków czy innych medykamentów, dolegliwości nie mijają a nawet się nasilają i trudno jest dotrzeć do źródła problemu. Dzieje się tak, gdyż skupiamy się na leczeniu objawów fizycznych a powinniśmy przyjrzeć się naszej duszy. To w niej zbierają się blokady i zranienia, które objawiają się potem w naszym ciele. Niestety żaden lekarz nie potrafi zdiagnozować co dolega duszy i w jaki sposób jej pomóc.

Tymczasem, by "cieszyć się całkowitym zdrowiem to właśnie od naszego wnętrza należałoby rozpocząć szukanie przyczyn dolegliwości." Dlatego powstała książka "Twoje palce zwierciadłem zdrowia", gdyż autor ma nadzieję, że dzięki niej wiele osób uwolni się od blokad, które często sięgają w najgłębsze zakamarki naszej duszy. Informacje w niej zawarte nie są diagnozą chorób fizycznych lecz raczej badaniem własnego wnętrza i odkrywanie prawdziwego podłoża problemu zdrowotnego, by uaktywnić uzdrawiający potencjał naszego ciała. Przede wszystkim pragnie przybliżyć istotę szamanizmu duszy i pracy duchowo - szamańskiej.


Książka nie ma wyraźnego podziału na części, lecz można wyszczególnić trzy obszary. Pierwszy z nich omawia podstawowe informacje o szamaniźmie, duszy i mowie dłoni. Krótko opowiada na czym polega diagnostyka dłoni, skóry i duszy, wprowadza w świat szamanizmu i pokazuje jakie okoliczności doprowadziły go na obecną ścieżkę życiową. Druga część to główny temat poradnika - opis i zdjęcia poszczególnych palców dłoni prawej i lewej, skóry twarzy i głowy oraz ustawienia nóg i stóp podczas chodzenia i pozycji stojącej. Trzecia część to zestaw duchowych ćwiczeń pomagających wsłuchać się w język duszy. Dzięki nim możemy pozbyć się zmartwień, oczyścić aurę, nauczyć się wybaczania i autoakupresury. Na koniec autor przedstawia kilka porad dla osób zajmujących się szamanizmem duszy i pracujących z pacjentem.

Jest to bardziej materiał pomagający lepiej poznać siebie i przyczyny naszych dolegliwości poprzez analizę swojego ciała i sygnałów, które ono nam wysyła. Źródło problemów tkwi często w dalekiej przeszłości a nawet w poprzednich wcieleniach. Autor uważa, że wszelkie tego typu informacje odzwierciedlają nasze dłonie, stopy i skóra, dlatego od nich powinniśmy zacząć każdą diagnozę choroby czy dolegliwości. Zauważył te zależności u swoich pacjentów, którzy mieli różnego rodzaju problemy zdrowotne, które pokrywały się z ustawieniami i kształtem palców. Postanowił przyjrzeć się temu bliżej, zbierając doświadczenia i obserwacje, potem je uporządkował i skalsyfikował. Dzięki nim możemy znaleźć duchowe źródło dolegliwości, które często leżą w naszym wnętrzu. Okazuje się, ze nasze palce są nie tylko niezbędną częścią naszego ciała lecz także zwierciadłem naszej duszy i zdrowia, dlatego warto przyjrzeć im się bliżej i w odmienny sposób.

"Czynniki zewnętrzne miałyby na nas mniejszy wpływ, bowiem nasz stan zdrowia odpowiadałoby stanowi naszej duszy."

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania niemieckiego: 2013
Rok wydania polskiego: 2015
Format: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 140
Oprawa miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie; Anna Chomik
Tytuł oryginału: "Was Finger verraten - Seelenschamanische Diagnose von Krankheiten und Blockaden"

1 komentarz:

  1. Jestem ciekawa tej książki. Nigdy nie myślałam o swoich palcach w ten właśnie sposób.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.