piątek, 17 lutego 2017

315. - "Twoje wewnętrzne światło"

Odkryj siebie, zmień życie i świat
Rebecca Campbell

       

„Każdy słyszy wołanie własnej duszy, lecz nie każdy ma odwagę na nie odpowiedzieć.”

Przychodząc na świat emanujemy czystym światłem, które wraz z dorastaniem zostaje stłumione poprzez wychowanie, narzucane nam poglądy, przekonania czy schematy myślowe i normy zachowania. Wpadamy w kierat obowiązków, gonimy za szczęściem, karierą, szukamy miłości i zrozumienia, zapominając, że wszystkie odpowiedzi mamy w sobie. Wystarczy sięgnąć do swojego wnętrza i wydobyć na zewnątrz to co jest w nas najlepsze, by emanować blaskiem swojej duszy. Przewodnikiem na tej drodze może być książka pt.: „Twoje wewnętrzne światło”.


W 2009 roku na Konferencji Pokojowej Dalajlama powiedział: „To kobieta z Zachodu uratuje świat.” Nie miał na myśli wyższości jednej płci nad drugą lecz równowagę i wychodzenie spod władzy patriarchatu, co łączy się z porzuceniem starych struktur dominujących na świecie do tej pory. 

źródło: amazon.com
Na Ziemi żyją współcześni Posłańcy Światła, których zadaniem jest wprowadzenie ludzi w Erę Światłą pod przywództwem Ducha oraz Boskiej Kobiecości. Rebecca Campbell jest jednym z takich posłańców. Na planie ziemskim jest autorką wielu bestsellerów, mówczynią, nauczycielką duchową, mentorką o międzynarodowej sławie, posługującą się zdolnościami parapsychicznymi i przewodniczką duchową. Swojego przebudzenia doświadczyła już będąc nastolatką, lecz wówczas zignorowała ten wewnętrzny głos. Tuż przed swoimi 30 urodzinami jej życie zaczęło powoli się rozpadać. Pewnego wieczoru uświadomiła sobie, że starała się kontrolować to co działo się wokół niej a wszelkie sprawy i działania oparte były na strachu, potrzebach i wymuszaniu, by to co było nieautentyczne, nadal istniało. 

okładka oryginału
źródło: amazon.com
Książka powstała na podstawie osobistych doświadczeń autorki oraz informacji otrzymanych od Wszechświata i Rady Światła, które Rebecca zdobyła w czasie sesji channelingowych oraz lekcji pobranych u swoich nauczycieli. Dzieli się  swoją podróżą do głębi własnej duszy, która doprowadziła ją do wydobycia wewnętrznego światła i rozbudzenia osobistego potencjału. Prowadzi przez kolejne etapy pokazując w jaki sposób możemy wyrazić siebie i podążać za swoim wewnętrznym głosem. 

Zapewnia, że każdy z nas nosi w sobie takie światło, które w codziennym życiu tłumimy lub nie dostrzegamy. Działając wbrew wołaniom duszy sprawiamy, że przygasa ono i nie może emanować na nasze życie. Wówczas czujemy, że nie możemy ruszyć do przodu, blokowane są nasze działanie i trudno nam pokonywać kolejne wyzwania. Uczy akceptacji siebie, wsłuchiwania się w głos intuicji, stworzenia własnego stylu wizualnego i życia w zgodzie z tym, kim jesteśmy naprawdę. 

Uświadamia, że musimy zacząć zmieniać swoje zachowanie, nastawienie i przekonania, gdyż Ziemia potrzebuje przebudzenia naszej świadomości. Konieczna jest przemiana agresji we współczucie, strachu w miłość, oddzielenia w jedność, niepodważalnych dogmatów w wiarę. 

„Promieniowanie wewnętrznym blaskiem to najbardziej naturalny stan dla człowieka.”

Książka zawiera w sobie wiele mądrości, przesłań i praktycznych wskazówek pomagających odnaleźć swój wewnętrzny blask oraz odkryć cel własnej duszy. Poszczególne rozdziały są bardzo krótkie, zajmujące najwyżej kilka stron. Zostały opracowane tak, by oprócz istotnych informacji uczyły rozwijania swojej osobowości, wsłuchania się w siebie ale też pobudzały do refleksji. Ich tytuły są często motywującym zwrotem, poradą czy inspirującym słowem. Większość z nich kończy mantra, afirmacja lub ćwiczenie pod wspólną nazwą „Pracuj ze swoim wewnętrznym światłem” wypełnione pytaniami bądź stwierdzeniami skłaniającymi do przemyślenia przeczytanego materiału.

Tekst został urozmaicony różnymi rodzajami czcionek. Czasami jest to pogrubiona sentencja czy ważna myśl, czasami wiersz lub motywująca refleksja, medytacja lub modlitwa a nawet pusta strona do wypełnienia własnymi słowami. Zaletą poradnika jest prosty, konkretny i lekki styl, przejrzystość poszczególnych stron. Rozdziały nie mają numeracji lecz opatrzone są symbolem trójkąta, który jest motywem przewodnim publikacji. Książkę można przeczytać po kolei, strona po stronie lub otworzyć w dowolnym miejscu w poszukiwaniu inspiracji czy odpowiedzi na nurtujące pytania.

„Niektórzy ludzie pojawiają się w naszym życiu ma chwilę, inni na jeden rozdział naszego życia, jeszcze inni zaś na całe życie.”

W trudnych chwilach szukamy pomocy u innych, na zewnątrz, ignorując podpowiedzi naszej duszy i ponownie wchodzimy w stare schematy. Naszym motorem działania jest strach i lęk o przyszłość, dlatego boimy się ryzyka, zakończenia tego co nam nie służy. Dusza – nasz wierny, odwieczny towarzysz, który najlepiej wie co jest dla nas dobre. Cierpliwie czeka aż usłyszymy jej cichutki głos i zaczniemy podążać za jej wskazówkami. Gdy błądzimy, życie nam to pokazuje, lecz my nie postrzegamy tego w takich kategoriach. Zrzucamy to na przypadek, zły los, pecha i narzekamy na swoje życie. Tymczasem to oznacza, że nasza dusza próbuje do nas przemówić i wskazać nam właściwy kierunek. 

Najpierw są to delikatne „szturchnięcia” losu: drobne skaleczenie, stłuczenie na zasadzie „zrób coś z tym”. Niestety często jest tak, że nie odbieramy tego w ten sposób. Wkrada się w naszą codzienność chaos, „świat wali nam się na głowę”. Nieraz jest to przełomowe wydarzenie, które odwraca nasze życie o 180 stopni np. choroba, zwolnienie z pracy, koniec toksycznego związku. Na początku uważamy to za wielki dramat, wpadamy w rozpacz, jest nam źle, towarzyszy nam poczucie żalu i niesprawiedliwości. Jednak z czasem, gdy emocje opadną, stwierdzamy, że ta zmiana była dla nas korzystna, że dzięki temu jesteśmy innym człowiekiem a nasz świat jest o wiele lepszy i odpowiada naszym oczekiwaniom. Wsłuchując się w głos naszej duszy i podążając za swoim powołaniem możemy przypomnieć sobie kim naprawdę jesteśmy, by móc w pełni cieszyć się życiem. 

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania angielskiego: 2015
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 368
Oprawa: Miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Iga Maliszewska
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tłumaczenie: Anna Gąsowska
Korekta: Anna Lisiecka
Tytuł oryginału: Light Is the New Black: A Guide to Answering Your Soul’s Callings and Working Your Ligh

1 komentarz:

  1. Myśl przewodnia tej książki jest bardzo ważna. Z chęcią ją kupię.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)