poniedziałek, 6 lutego 2017

312. - "Weź zdrowie w swoje ręce"

Jak uleczyć samego siebie, kiedy nikt inny nie potrafi Ci pomóc 
Amy B. Scher 

               

„jesteś kluczem do procesu, nad którym do tej pory zdawałeś się nie mieć jakiejkolwiek kontroli.”

Zmagając się z nękającymi nas chorobami próbujemy różnych metod leczenia, najczęściej medycyny konwencjonalnej. Czasami, gdy już wyczerpiemy wszelkie drogi leczenia, musimy wziąć sprawy w swoje ręce. Medycyna konwencjonalna oferuje różne metody, lecz często są one niewystarczające. Warto wówczas poszukać alternatywnych dróg wyjścia z sytuacji i spojrzeć na swój problem w nowy sposób. Takie podejście proponuje książka pt.: „Weź zdrowie w swoje ręce”, która pokazuje, że zawsze trzeba poszukiwać rozwiązania problemu zamiast poddawać się sytuacjom, kiedy wszyscy dookoła mówią, że już nic więcej nie można zrobić.

źródło: amazon.com
Amy B. Scher jest terapeutką energetyczną i wiodącym ekspertem uzdrawiania umysłu, ciała i ducha. Jej problemy zaczęły się, gdy skończyła 25 lat. Początkowo zaczęła mieć problemy z poruszaniem się, traciła władzę w ramionach i codzienne czynności sprawiały trudność. Polegała wówczas jedynie na wiedzy lekarzy i ufała, że potrafią jej pomóc. Początkowo nikt nie wiedział co jej dolega. Żadne terapie nie przynosiły ukojenia. Okazało się, że przyczyną była borelioza, którą zdiagnozowano u niej w 2007 roku. Zaczęła się jej powolna droga do zdrowia. Próbowała wszelkich dostępnych terapii i metod, włącznie z terapią komórek macierzystych, której poddała się w Delhi. Wówczas usłyszała znaczące zdanie od dr Schroff: „Komórki macierzyste mogą zrobić swoje, ale ty masz w sobie moc uzdrowienia siebie.” To stwierdzenie wróciło do niej po latach, gdy ponownie musiała zmierzyć się z bólem. Zaczęła zastanawiać się nad przyczynami choroby. „Jeżeli leczenie samego ciała nie rozwiązuje problemu, być może to nie w ciele leży przyczyna?” Odkryła w sobie siłę, która pomogła jej zwalczyć chorobę i uzyskać całkowite zdrowie. 

okładka oryginału
źródło: amazon.com
W książce pt.: „Weź zdrowie w swoje ręce” przedstawia swój program oparty na trzech podstawowych filarach: 
I Poddanie, akceptacja i przepływ
II Identyfikośacja blokad
III Zmienianie relacji ze stresem

Porównuje nasze ciało do drzewa, które potrzebuje do prawidłowego wzrostu zdrowej gleby. Jeżeli drzewo choruje, trzeba oczyścić glebę i uzdrowić ją. Istnieje wiele terapii i metod. Wśród nich medycyna energetyczna zdobywa coraz więcej zwolenników. Jej celem jest uruchomienie naszych wewnętrznych zasobów uzdrawiających poprzez przywrócenie harmonii w naszym polu energetycznym. Poprzez uwolnienie negatywnych emocji, myśli, blokad powodujemy wzmocnienie naszego systemu energetycznego i pobudzamy nasze zdolności regeneracyjne. Służą temu przestawione techniki samouzdrawiania, które autorka wypróbowała na sobie, zmodyfikowała i włączyła do swojego programu. 

Medycyna energetyczna ma na celu wprowadzenie harmonii do naszego organizmu na wszystkich poziomach i podchodzi do tego holistycznie. Z powodzeniem może być wykorzystywana razem z leczeniem konwencjonalny, gdyż pełni rolę uzupełniająca i wspomagającą. Bierze pod uwagę nie tylko możliwości fizyczne człowieka lecz także mentalne. Uzdrowienie może nastąpić, gdy oczyścimy się z negatywnych emocji, blokad i wzorców myślowych, które zakłócają naturalny przepływ energii. Docierając do naszych najgłębszych warstw wewnętrznych dowiadujemy się kim jesteśmy i pozwalamy sobie żyć według swoich własnych potrzeb. Musimy jedynie nauczyć się żyć w zgodzie z samym sobą, zakończyć walkę z życiem i przyjąć to co do nas przychodzi. W ten sposób uwalniamy uzdrawiającą energię i odzyskujemy władzę nad własnym ciałem.

„Nie żyjesz tutaj w tym miejscu, po to, aby znaleźć idealnego lekarza, który zrekonstruuje twoje ciało i usunie z niego wszystkie złe uczucia, z którymi próbujesz sobie poradzić. Jesteś tu po to, aby porozmawiać ze swoją duszą.”

Książka została podzielona na trzy główne działy. Pierwszy z nich przybliża historię choroby autorki i na tej podstawie pokazuje skuteczność medycyny energetycznej, odkrywa podstawy wiedzy o ciele energetycznym i tworzy zarys zagadnień, które są konieczne do zrozumienia treści i skorzystania w pełni z proponowanych technik. 

Dział drugi składa się z trzech części i ośmiu rozdziałów, w których dokładnie omawia poszczególne etapy programu. Wyjaśnia na czym polega poddanie się, akceptacja, przepływ, rozpoznawanie blokad i poradzenie sobie ze stresem. Przedstawia i uczy metod samouzdrawiania poprawiających polaryzację ciała, wzór krzyżowania się energii, równoważenia grasicy i pomagających znalezienie drogi do lepszych myśli i uczuć. Poznajemy techniki skandowania, skutecznej modlitwy, uziemiania i rozpoznawania blokad poprzez testy mięśniowe oraz interpretację języka naszego ciała. Podpowiada jak uwolnić się od nieprzepracowanych doświadczeń, szkodliwych przekonań, wzorców emocjonalnych i lęków z wykorzystaniem testu i opukiwania grasicy, technik emocjonalnej wolności czyli EFT, wymiatania, opukiwania czakr i metody trzech serc. 

Dział trzeci jest najkrótszy i stanowi materiał podsumowujący. Autorka doradza jak stworzyć własną mapę uzdrawiania za pomocą ilustracji Uzdrawiającego Drzewa i wytyczenia indywidualnej ścieżki do zdrowia. Przedstawia wzory i refleksje jakie mogą na niej się pojawiać, które obserwowała w czasie swojego procesu oraz wskazówki pomagające osiągnąć sukces w stosowanej terapii.

„Nie możesz ograniczać swojej energii z powodu innych ludzi, strachu czy czegokolwiek innego. Nie wolno przyciemniać swojego światła, żyć minimalistycznie. Ta podróż po zdrowie ma być tobą i tylko dla ciebie.”

Jesteśmy jak drzewo, które swoimi korzeniami wrasta w ziemię i czerpie z niej siłę. Od jakości gleby zależy kondycja drzewa i rozwój. Ziemia symbolizuje nasz fundament. Korzenie drzewa to nasz system energetyczny i ścieżki. Liście symbolizują nasze narządy, gruczoły, mięśnie, układy, płyny i hormony. Gdy na liściach zobaczymy drobne uszkodzenia, nie zaczynamy leczenia od liści, lecz od korzeni. Musimy oczyścić ziemię, sięgnąć do korzeni, by znaleźć przyczynę choroby i dotrzeć do prawdziwego siebie. Bywa, że w glebie znajdują się różne śmieci, zanieczyszczenia, kamienie, które utrudniają wzrost i żywotność drzewa. Takie porównanie przewija się przez książkę, które daje obrazowe spojrzenie na nasz organizm. Musimy przywrócić równowagę w naszej ziemi (ciele), oczyścić z tego co nam nie służy, dotrzeć do tego, kim naprawdę jesteśmy, by cieszyć się pełnym zdrowiem i szczęściem. 

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania w USA: 2016
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 351
Oprawa: Miękka
Redakcja: Magdalena Madura
Skład: Iga Maliszewska
Projekt okładki: Iga Maliszewska
Tłumaczenie: Kamila Knockenhauer
Tytuł oryginału: How to Heal Yourself When No One Else Can: A Total Self-Healing Approach for Mind, Body, and Spirit

1 komentarz:

  1. Taka mapa uzdrawiania to fajna sprawa. Chętnie przeczytam tę książkę.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.