czwartek, 2 lutego 2017

311. - "Skuteczne techniki holistycznego uzdrawiania"

Mudry, Czakry, Praca z Energią
Keith Sherwood

               

„Zdrowie fizyczne nie będzie kompletne bez zapewnienia człowiekowi harmonii wewnętrznej oraz zewnętrznej.”

Każdy z nas emanuje potężną energią, która ma niesamowitą siłę uzdrawiającą. Dzięki niej możemy zwalczyć wiele chorób, które pojawiają się najpierw w naszym polu energetycznym i cieszyć się zdrowiem przez długie lata. Uzdrawiająca energia przenosi nas na wyższe stany świadomości, który określany jest błogostanem. W Chinach nosi nazwę chi lub ki, w Indiach – prana lub shakti, jednak bez względu na nazwę, jej działanie ma ogromny wpływ na leczenie wielu dolegliwości i chorób natury fizycznej ale też urazów karmicznych czy energetycznych. O sile duchowego uzdrawiania opowiada książka pt. „Skuteczne techniki holistycznego uzdrawiania”.

źródło: clearingforbliss.com
Keith Sherwood urodził się w 1949 roku w Nowym Jorku. Jest znanym na całym świecie nauczycielem i uzdrowicielem. Prowadzi wykłady na całym świecie oraz bierze udział w audycjach radiowych i telewizyjnych w Stanach Zjednoczonych, Europie i południowej Afryce. Napisał klika książek dotyczących pracy z energią, uzdrawiania i transcendencji.

Pierwsze wydanie książki „Skuteczne techniki holistycznego uzdrawiania” ukazało się 30 lat temu i wówczas przedstawione w niej techniki pomogły wielu ludziom na całym świecie. Od tamtego czasu nastąpiły znaczące zmiany w leczeniu, doszła nowa wiedza, która wzbogaciła sposoby uzdrawiania duchowego. Dlatego obecne wydanie zostało ulepszone i uzupełnione o rozdziały uwzględniające uzdrawianie urazów energetycznych, relacji z innymi i sposoby utrzymania dobrego zdrowia. Niektóre techniki autor uprościł i usprawnił, by ułatwić do nich dostęp jak największej ilości osób poszukujących alternatywnych metod uzdrawiania. 

okładka oryginału
źródło: amazon.com
W czterech częściach przybliża nam znaczenie i możliwości uzdrawiającej energii, nasz system energetyczny składający się z czakr i pól czakralnych, meridianów i aury. Podpowiada jak odnaleźć swoje centra mocy i opanować przepływ energii między nimi z wykorzystaniem mudr, wzmocnić swoje naturalne zdolności uzdrawiania, aktywować czakry i zwalczać dolegliwości fizyczne. Poznajemy techniki widzenia na odległość, trójstopniowego oddychania jogicznego, uzdrawiania pranicznego, aurycznego, czakralnego, uzdrawiania wibracyjnego, empatycznego i traumy karmicznego balastu oraz mało znaną metodę uzdrawiania za pomocą bandaża pranicznego. Dowiadujemy się więcej o aurze, o znaczeniu jej kolorów i w jaki sposób ją zobaczyć, by wykorzystać ją do diagnozowania stanu zdrowia. Tematyka jest bardzo szeroka i obejmuje zagadnienia, które każdy uzdrowiciel powinien znać, by dobrze wypełniać swoją profesję. 

Autor przekonuje, że dobre samopoczucie i kondycja to nie tylko doskonała forma fizyczna lecz także sprawność umysłowa i duchowa. Do osiągnięcia pełnej harmonii na każdym poziomie potrzebujemy właściwych warunków wewnętrznych jak i zewnętrznych. Omawia też takie zagadnienia jak właściwe relacje międzyludzkie, budowanie dobrego charakteru, rozwijanie pozytywnych cech, umiejętności podejmowania właściwych decyzji czy tworzenie przyjaznego otoczenia. 

Rozdziały są krótkie, konkretne i przystępnie napisane. Wiedza teoretyczna przeplata się z praktyką, gdyż omawiane zagadnienia są uzupełnione wieloma ćwiczeniami energetycznymi, oddechowymi, mentalnymi, które nawiązują do tematu danej części. Dopełnieniem są czarno – białe zdjęcia prezentujące mudry, rysunki instruktażowe oraz ilustrujące niektóre zagadnienia. Ich lista wraz z numerami stron została zamieszczona na początku książki, zaraz po spisie treści, podobnie jak lista wszystkich ćwiczeń. To ułatwia znalezienie interesującego nas tematu, z którym chcemy popracować.

„Uzdrowiciel rozumie prawo rytmu, a ponieważ jest on wyczulony na naturalne rytmy, jest w stanie dostrzec je wszędzie, zwłaszcza w sobie samym.”

Zdrowie jest dla każdego bardzo ważnym aspektem życia, gdyż tylko wówczas możemy realizować swoje zadania i funkcjonować tak jak chcemy. Nie poświęcamy mu zbyt wiele uwagi, gdy nic nam nie dolega, lecz w momencie pojawienia się jakichkolwiek problemów, szukamy pomocy w konwencjonalnych metodach leczenia i skupiamy się jedynie na określonej dolegliwości. Leczenie polega z reguły na usunięciu objawów poprzez przyjmowanie leków czy zastosowaniu zabiegów. Każde działanie mające na celu podniesienie naszej witalności, samopoczucia czy usunięcia choroby z naszego organizmu, powinno mieć na uwadze złożoność naszej natury. 

Keith Sherwood przekonuje, że na nasze zdrowie ma wpływ wiele czynników, dlatego należy zadbać nie tylko o fizyczną kondycję lecz także o stan umysłu i ducha. Do tego doskonale nadaje się duchowe uzdrawianie, które podchodzi do zdrowia holistycznie i ma na celu wprowadzenie równowagi na każdym poziomie naszego życia. Dzięki całkowitej równowadze nasza energia zacznie prawidłowo płynąć przez organizm, a świadomość pomoże w utrzymaniu zdrowia na każdej płaszczyźnie przez wiele lat.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2016
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 308
Oprawa: Miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Iga Figlewska
Projekt okładki: Iga Figlewska
Tłumaczenie: Katarzyna Liszyk
Korekta: Anna Lisiecka
Tytuł oryginału: The Art of Spiritual Healing: Chakra and Energy Bodywork

1 komentarz:

  1. Stan umysłu i ducha są bardzo ważne. Interesująca publikacja.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)