wtorek, 14 kwietnia 2015

159. - "Oczyszczanie woskiem i jajem"

Ludowe terapie na współczesne dolegliwości
Kamila Ryszkowska

          

"Uprawiamy magię, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, bo samo życie jest najpiekniejszą magią".

Naturalne sposoby leczenia wzbudzają ostatnio zainteresowanie i chętnie korzystamy z metod sięgających wiedzy naszych przodków. Różne sposoby oferują nam nie tylko kultury innych narodów ale także nasza rodzima medycyna ludowa. Jedną z nich jest pradawana metoda, o której możemy przeczytać w książce "Oczyszczanie woskiem i jajem". Została ona napisana przez panią Kamilę Ryszkowską, która jest specjalistką od terapii naturalnej. Stosuje ona Astrologię Nowiu Księżyca, magię życzeniową, astrologiczną księgę zdrowia, czytanie karmy ludzkiej, odpinanie kodów rodzinnych, wróży z kart, zajmuje się numerologią i oczyszczaniem. 

źródło zdjęcia: www.lowiczanin.info
O swoich umiejętnościach wspomina w treści książki, która została podzielona na sześć rozdziałów. z tym że pierwsze cztery opisują prywatne doświadczenia autorki na ścieżce ezoterycznej, jej rozważania na różne tematy duchowe, przy których wspomina zaledwie o pracy z metodą oczyszczania woskiem i jajkiem. Poznajemy w niej jej biografię, różne, często dramatyczne przeżycia, historie z życia jej znajomych i klientów. Pisze w prosty sposób, bez górnolotnych słów, zwyczajnie, jakby mówiła do czytelnika wprost a nie z kart poradnika. Odnosi się do wielu zagadnień ezoterycznych ale bez wgłębiania się w temat.

Rozdział pierwszy, drugi, trzeci i czwarty opowiada o reinkarnacji, karmie, miłości karmicznej ale też o jej własnych wizjach, odczuciach, zdolnościach i przemyśleniach. Porusza temat ścieżki Lewej i Prawej Ręki, ego, Boga, aniołów i Opiekunów w jej życiu. Opowiada o wiedźmach, czarownicach, magii w dzisiejszym świecie. Podkreśla, że "praca nad sobą wymaga wysiłku, a w naszym konsumpcyjnym społeczeństwie każdy wysiłek musi się opłacić." Uważa ona, że wiele osób nie podejmuje go, gdyż to im się nie opłaca. Zwraca uwagę na jakość naszych myśli, emocji i własną intuicję.

W rozdziale czwartym przytacza historie zwracające uwagę na efekty niesłuchania swojego Anioła Stróża, wewnętrznego głosu czy innego duchowego opiekuna. Dla autorki były to ciężkie lata na przestrzeni od 1973 do 1992 roku. Wówczas los próbował ją pokierować i uchronić przed ciężkimi wypadkami, lecz bezskutecznie. Jej upartość doprowadziła do dramatycznych wydarzeń zanim zrozumiała swój błąd.

Dopiero rozdział piąty i szósty poświęcone zostały głównemu tematowi książki czyli oczyszczaniu jajkiem i woskiem. Opisuje sposób przeprowadzania zabiegu zarówno przez przesuwanie jajem, jak i przez nacieranie, przedstawia pełny rytuał oczyszczania woskiem, opisuje zalety palenia świec woskowych, wzmocnienia ich działania. Uzupełnieniem są zdjęcia jaj i wosku z różnych zabiegów oczyszczających z opisem ich wyglądu i wnioskami oraz ukazujące sposób pracy uzdrowicielki. Fotografie są czarno - białe ale wyraźne.

Poznajemy też metodę zdejmowania uroków, czarów i chorób z pomocą jajka, dowiadujemy się jak samemu przeprowadzić na sobie rytuał, jak można oczysćić się w czasie snu a jak w grupie osób. Pani Kamila również tutaj raczej opisuje sposób w jaki ona wykonuje dany zabieg, jakie czynności należy wykonać przed a jakie po zabiegu. Poznajemy też relacje z zabiegu Malwiny i innych pacjentów, by można było zobaczyć jak działa oczyszczanie na odległość. Przypomina też o etyce, BHP w pracy ezoterycznej, Prawie Troistości zwanym także Prawem Trzech.

Autorka zapewnia, że z ich pomocą można skutecznie uwolnić się od złych emocji, nałogów, klątw i uroków ale też od niepowodzeń, chorób, dolegliwości. Uważam, że z samej książki trudno nauczyć się tej metody, mimo, że wydawało by sie iż jest to bardzo prosta metoda. Daje ona jednak obraz takiej pracy i pokazuje, że jest skuteczna. Może być przydatną lekturą dla osób wchodzących na ścieżkę ezoteryczno - uzdrowicielską, którzy są zainteresowani dawnymi metodami leczenia ale tylko czerpiąc z dwóch ostatnich rozdziałów. Chcąc bardziej poznać tę metodę, należy ją uzupełnić na stosownych kursach bądź szkoleniach, gdyż sama wiedza z tej lektury to za mało.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2015
Ilość stron: 152
Format: 14,5x20,5 cm
Oprawa: Miękka
Redakcja: Natalia Paszko

5 komentarzy:

 1. Pierwszy raz słyszę o takiej metodzie i jestem bardzo zainteresowana. Muszę powiedzieć o tej książce swojej mamie.

  OdpowiedzUsuń
 2. ja o niej słyszałam ale nie miałam dużej wiedzy na jej temat.

  OdpowiedzUsuń
 3. Z ogromną chęcią sięgnęłam po tę książkę. Jest ślicznie wydana. Pani Autorka pisze przystępnym językiem.
  Niestety, jedna trzecia treści książki to życiorys ezoteryczny. Mało informacji nt oczyszczania jajkiem. Woskiem- jeszcze mniej... A tytuł sugeruje inaczej :(.
  Spodziewałam się przykładów konkretnej intetpretacji tego, co przedstawia "terapeutyczne jajko", a informacje okazały się ogólne i mało konkretne.
  Nie kupiłabym tej książki.
  Magda Wiśniewska

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)