niedziela, 12 lutego 2017

313. - "Wylecz alergię "

Odkryj zaskakującą, ukrytą prawdę, dlaczego chorujesz i czujesz się źle
dr Leo Galland, 
dr Jonathan Galland

      

„Epidemia alergii jest odpowiedzią naszych ciał na życie w świecie.”

Alergie są coraz bardziej powszechne i postrzegane jako dolegliwość, z którą trzeba nauczyć się żyć. Medycyna konwencjonalna proponuje złagodzenie objawów poprzez leczenie farmakologiczne i doradza unikanie alergenów. Takie podejście nie rozwiązuje problemu lecz powoduje pogłębienie się choroby oraz skutki uboczne wywołane przyjmowanymi specyfikami rozszerzającymi oskrzela, lekami antyhistaminowymi, sterydami i immunopresantami. Zupełnie nowe spojrzenie proponuje dr Leo Galland razem ze swoim synem dr Jonathanem w książce pt.: „Wylecz alergię” 

źródło: amazon.com
Dr Leo Galland jest internistą uznawanym za lidera zintegrowanej medycyny. Studiował na Harvard University i New York University School of Medicine. Za swoją pionierską wizję otrzymał nagrodę Julisa Paulinga. Jego spojrzenie zmieniło podejście do medycyny wielu lekarzy na świecie. Regularnie jest wybierany przez New York Magazine za jednego z najlepszych lekarzy w Nowym Jorku, a także wymieniany w Ameryce Top Lekarzy. Na podstawie własnych doświadczeń i naukowych badań swojego syna uzmysławia prawdziwe przyczyny alergii na świecie i przedstawia sposoby na poradzenie sobie z uciążliwymi objawami. 

źródło: amazon.com
Dr Jonathan Galland jest doktorem prawa i liderem edukacji o zintegrowanej medycynie. Pisze dla „Huffington Post” i „MindBodyGreen”. Stworzył ponad 100 przepisów dla „The Fat Resistance Diet”, które pojawiły się w „Fitness” i „Woman’s World” oraz w „The Dr. Oz Show i „The Washington Post.”

„Nasze środowisko to my, a to, co nas otacza - jest w naszym układzie oddechowym, pokarmowym, w całym ciele.”

Łzawiące oczy, uciążliwy katar, zatkany nos, wysypki różnego rodzaju, astma to tylko niektóre z objawów alergii, która zatacza coraz szersze kręgi na świecie. Jeszcze 60 lat temu osób z objawami alergicznymi było niewiele, zaledwie 1 osoba na 30 osób. Dziś ta ilość jest znacznie większa i sięga 1 na 3 osoby cierpiące na różne odmiany alergii. Na świecie liczba ta sięga już milliard osób. 

okładka oryginału
źródło: amazon.com
Przyczyn i objawów alergii jest bardzo dużo. Niektóre z nich nie są łączone z uczuleniami i dlatego leczenie często bywa nieskuteczne. Wzrost wagi, zmęczenie, depresja, niepokój, bóle mięśni czy bezsenność mogą być efektem alergii ukrytych. 

Autorzy wykazują, że przyczyny alergii najczęściej leżą w sposobie odżywiania się i stylu życia. Głównym narratorem w książce jest dr. Leo Galland, który przytacza wiele przypadków ze swojej praktyki i epizody ze swojego życia. Wspomina swoje dzieciństwo, gdy nie miał problemów alergicznych. Dopiero w wieku dorosłym zaczął cierpieć z powodu pylenia ambrozji, które zawierają toksyczny enzym zwany NOX. Gdy zaczął wykładać w szkole medycznej, zdał sobie sprawę, że wielu jego pacjentów ma podobne co on objawy. Zaczął się zastanawiać jak wiele osób cierpi na alergie i jakie są tego przyczyny. Swoje wnioski, spostrzeżenia i wyniki badań przedstawia w książce „Wylecz alergię”, w której proponuje naturalne podejście do problemu. Swoich pacjentów nie pyta „Na co jesteś uczulony” lecz „Dlaczego” Postrzega alergię jako brak równowagi w systemie immunologicznym dlatego proponuje program, który ma na celu przywrócenie jej i całkowite wyeliminowanie alergii. 

Wiedza została opisana w 14 rozdziałach, w których autor przedstawia przykłady ze swojej lekarskiej praktyki, potwierdzające skuteczność jego metody. Każdy rozdział zaczyna się historią osoby, która trafiła do dr Gallanda z problemami, z którymi konwencjonalna medycyna nie mogła sobie poradzić lub została postawiona zła diagnoza. W trakcie zagłębiania się w treść danej części poznajemy zastosowaną terapię i metody pomagające złagodzić lub zlikwidować problem zdrowotny. Dzięki temu osoby cierpiące na podobne dolegliwości mogą wykorzystać proponowany sposób i sprawdzić jego działanie. 

Proponowana metoda dr Gallanda opiera się na trzech wyzwaniach:
1. Właściwego odżywiania się i wyeliminowania potraw typu fast food, przetworzonych produktów i alergenów z diety
2. Zadbanie o dobrą kondycję flory bakteryjnej w jelitach poprzez wzbogacenie diety żywnością probiotyczną.
3. Zminimalizowanie zanieczyszczenia powietrza w pomieszczeniach poprzez wprowadzenie naturalnych sposobów dbania o otoczenie. 

Przy omawianiu poszczególnych punktów autor udziela wiele wskazówek i uczy prostych do wykonania kroków, które mają na celu odwrócenie epidemii alergii. Poznajemy różne rodzaje alergii i objawy jakie im towarzyszą, ich wpływ na nasz mózg, ciało, duszę i zdrowie, sposoby na uzdrawianie duszy, radzenie ze stresem i relaks. Dowiadujemy się skąd biorą się problemy zdrowotne, jakie są rodzaje alergenów, co dzieje się w naszym ciele w trakcie reakcji alergicznej i jak przeprowadzić detoksykację organizmu, by przywrócić w nim równowagę. 

„tajemnica odwracania alergii znajduje się w tobie, a nie na zewnątrz.”

Podstawą programu jest wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i stylu życia, który pozwoli na wyeliminowanie czynników wywołujących alergię. Początek stanowi właściwa diagnoza, którą możemy określić na podstawie szeregu pytań pomagających zebranie informacji o sobie i swoim otoczeniu. 

Kolejnym krokiem jest megaoczyszczanie, które jest ważnym punktem programu „Wylecz energię”. Zawiera ono trzy etapy:

  • Trzystopniowy proces oczyszczający ciało i ograniczający spożywanie produktów wywołujących reakcje alergiczne
  • Ponowne stopniowe wprowadzenie składników, by określić co nam szkodzi
  • Dieta równowagi immunologicznej obejmujący zrównoważony plan odżywiania wspierający system odpornościowy organizmu. 
Książka skierowana jest do wszystkich, którzy chcą zrozumieć skąd wzięła się ich dolegliwość i jak uwolnić się od dręczących objawów, lecz także może być pomocna dla osób wolnych od alergii, by mogli poznać spsoby uniknięcia problemu. Publikacja została napisana bardzo przystępnie, jasno i lekko, dzięki temu nie sprawia trudności w poznawaniu kolejnych zagadnień. Jej kolejne rozdziały są przejrzyste, uzupełnione przykładami z życia autora i jego pacjentów, poradami i praktycznymi wskazówkami. Praktyka i teoria idą tu w parze, dzięki temu jej treść jest przejrzysta i urozmaicona. Dobrze jest w trakcie czytania zaznaczać interesujące nas fragmenty lub robić notatki, gdyż nie są one wyszczególnione w odrębny sposób. Wskazówką do znalezienia odpowiedniego dla nas zagadnienia są tytuły rozdziałów, lecz nie ma osobno ujętych przepisów czy porad. 

Temat alergii jest w dzisiejszych czasach bardzo powszechny i wiele osób niepotrzebnie cierpi z powodu czynników uczulających. Autorzy uzmysławiają ten problem i pokazują naukowo potwierdzone metody na poradzenie sobie z nim. Uświadamiają, że alergie są efektem przemian cywilizacyjnych, które niestety mają zły wpływ na środowisko. Cierpi nie tylko przyroda lecz także nasz organizm, który reaguje uczuleniem na zanieczyszczone powietrze, pożywienie przesycone chemią i toksycznym otoczeniem,w którym przebywamy. Namawia, by chronić naturę, gdyż jest to klucz do dobrego zdrowia. Zwrot ku naturalnym produktom, środkom codziennego użytku, materiałom i dbanie o czystość środowiska jest drogą prowadzącą do zdrowia zarówno pojedynczych osób jaki i całej naszej planety.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2016
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron: 438
Oprawa: Miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Skład: Tomasz Piłasiewicz
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Tłumaczenie: Anna Kłys
Tytuł oryginalny: The Allergy Solution: Unlock the Surprising, Hidden Truth about Why You Are Sick and How to Get Well

1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.