czwartek, 26 czerwca 2014

100. Możesz czynić cuda

Od drobnych zmian 
do wielkich sukcesów
Gabrielle Bernstein

          

„Niebo na ziemi jest wyborem,
 którego musisz dokonać,
a nie miejscem, 
które powinieneś odnaleźć.”
Wayne W. Dyer

Cud to niezwykłe wydarzenie, które ma miejsce w naszym życiu. Dzieje się wtedy, gdy doświadczamy niecodziennych rozwiązań sytuacji, które wydawałyby się bez wyjścia. Przypisujemy je wówczas nadzwyczajnym siłom, aniołom, boskiej interwencji. Stwierdzenie „tylko cud może nas uratować” nieraz słyszeliśmy lub nawet sami go użyliśmy. Czy cuda przypisane są tylko niewidzialnym siłom? Czy my możemy takich cudów dokonywać? Książka „Możesz czynić cudach” pokazuje, że tak i uczy jak tego dokonać. Pierwszym krokiem jest wyzbycie się strachu. Jest to trudne zadanie, gdyż wiele naszych działań opiera się na nim i blokuje nasze działania. 

www.forbes.com
Gabrielle Bernstein, zwana Mistrzynią Cudów, podpowiada jak odmienić swoje życie i uwierzyć, że wszystko jest możliwe. Uważa ona, że możemy dokonywać cudów. Wystarczy tylko zmienić swój sposób myślenia i osiągnąć to o czym marzymy. Sama jest doskonałym przykładem, że jest to możliwe, gdy próbowała wydać swoja pierwszą książkę w 2009 roku. Mimo wielu przeciwności, kryzysu, powątpiewań ze strony innych osób, sprzedała prawa do książki i dziś jest uznaną autorką wielu bestsellerów o światowej sławie. Jej życie, publikacje, wykłady i wywiady są inspiracją dla wielu ludzi. Gabrielle Bernstein zapewnia, że wystarczy tylko 40 dni aby dostrzegać pozytywne zmiany w swoim życiu. „Jeśli będziesz konsekwentnie poszukiwał rezultatów tej przemiany i pozostaniesz na ścieżce, powrócisz do codziennego życia jako cudotwórca.”

Chcąc dokonać w swoim życiu zmian musimy poradzić sobie ze strachem, na którym budowane są nasze wzorce zachowań. Pozbycie się go „jest pierwszym krokiem do ich odrzucenia”. Oprócz tego potrzebne są kluczowe składniki prowadzące do życia przepełnionego dobrobytem, akceptacją, wdzięcznością i szczęściem. Autorka opracowała program Cudów, który rozpisała na 6 tygodni. Jego celem jest odrzucenie strachu i przyzwolenia sobie na wdzięczność, przebaczenie i miłość. Każdy z nich poświęcony jest innej sferze naszego życia. W książce jest tyle samo rozdziałów, które opisują poszczególne etapy treningu. Ich tytuły wskazują kolejne tematy do przepracowania: 
  1. Uzyskiwanie cudownego umysłu. 
  2. Nowa samoakceptacja. 
  3. Obraz ciała. 
  4. Związki. 
  5. Zwiększ poczucie własnej wartości, a zwiększysz wartość tego, co posiadasz. 
  6. Czynienie cudów 
Ostatni rozdział to Konkluzja na temat przeżywania cudownego życia i kilka porad jak prowadzić dalsze życie po przejściu całego programu. Podpowiada jakie praktyki należy stosować, by nie dać się pokonać ego i nadal kroczyć ścieżką doświadczania cudów.

Poszczególne etapy zawierają ćwiczenia pomagające przeprogramować umysł w postaci afirmacji i wprowadzenia nowych przekonań życiowych. Na początku autorka wyposaża nas w potrzebne narzędzia: medytację, dzienniczek, umiejętność samokontroli, świadomego podejścia i harmonogram działań. Kolejne sześć tygodni zostało opisane krok po kroku, dzień po dniu, prowadząc przez poszczególne stopnie poznania i nauki zwalczania ego w różnych sferach naszego życia. Autorka powołuje się często na poradnik metafizyczny pt. „A course in Miracles”, który został wydany przez Foundation for Inner Peace. Wywarł on na niej ogromne wrażenie i miał znaczący wpływ na jej transformację. W „Możesz czynić cuda” znajdziemy wiele cytatów z tego dzieła, myśli i refleksji. Poznajemy możliwości pokonania nawyków osądzania, krytykowania, uczymy się akceptacji siebie, swojego ciała, wyglądu, podejścia do spraw finansowych, zdrowotnych i duchowych. Przejście całego programu z pewnością wymaga czasu i trudno na etapie czytania osądzić jego efektywność. Jest to poradnik, który na pewno ułatwia pracę nad sobą i pomaga zrozumieć w jaki sposób możemy dokonać zmian w swoim życiu. Każdy z nas chciałby doświadczać cudów a książka Gabrielle Bernstein pokazuje, że jest to możliwe.. 

Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 272
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Tłumaczenie: Mariusz Warda
Tytuł oryginału: "May Cause Miracles"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.