poniedziałek, 23 czerwca 2014

98. Vademecum numerologii

Znaczenie liczb w Twoim życiu
Editha Wust, Sabine Schieferle"Księga natury jest opisana symbolami matematycznymi"
                                      Galileusz

Nasza edukacja skupia się bardziej na rozwijaniu umiejętności praktycznych, wiedzy dotyczącej egzystencji, informacjom o świecie, historii i wielu innych dziedzin. Mało uwagi poświęca się poznawaniu własnego wnętrza. Jest to najtrudniejsze zadanie. Można ją zdobyć na wiele sposobów. Jednym z nich jest numerologia, która jest szeroką wiedza duchową, pokazującą nam naszą prawdziwą naturę. Pomaga ona pokonywać trudności, zrozumieć otaczających nas ludzi, dotrzeć do swojej podświadomości. Liczby towarzyszą nam przecież przez całe życie. Wraz z narodzinami zostaje nam przypisany osobisty kod, który określa różne aspekty naszego życia. Nasze imię, nazwisko, data urodzenia niesie wiele informacji o naszych talentach, charakterze, możliwościach, przeznaczeniu, predyspozycjach, celach życiowych. Znając ich symbolikę możemy mieć dostęp do wiedzy podświadomej, a to z kolei pomoże interpretować i traktować różne wydarzenia bezstronnie i bez uprzedzeń. 

www.seelenwellness.info
W zgłębianiu tajników numerologii pomocna jest książka "Vademecum Numerologii", w której zebrane zostały materiały z praktyki autorki Edithy Wust. Wraz ze swoja uczennicą stworzyła ona poradnik obejmujący szeroki zakres zagadnień numerologii. W jasny, zrozumiały, przejrzysty i logiczny sposób wyjaśniają jak obliczyć poszczególne elementy naszej osobowości i poznać swój charakter, talenty, zdolności czy predyspozycje. 

Książka składa się z czterech części a każda z nich obejmuje osobną partię materiału. Pierwsza omawia podstawowe zagadnienia ezoteryczne w tym podstawowe prawa kosmiczne, czym jest duchowość, świadomość i postrzeganie. Czym jest doświadczenie a czym poznanie, poznajemy symbolikę liczb od 1 do 13 wraz z ich graficznymi odpowiednikami. 

Część druga poświęcona jest obliczaniu i poznawaniu swoich liczb osobistych uzyskanych z imienia, nazwiska i daty urodzenia. Dzięki temu możemy dowiedzieć się co mówi o nas energia liczby serca, przeznaczenia, celu życiowego, medytacji duszy, jakie są zadania nasze w tym życiu, jakie afirmacje możemy zastosować, jak odnaleźć więź z naszym imieniem, jakie są nasze plusy i minusy, co możemy zrobić, by zmienić swoje życie.

Część trzecia to przede wszystkim szczegółowe opisy liczb od 1 do 9, liczb podwójnych takich jak 11, 22, 33, 44, 55, 66, 77, 88, 99, 00, oraz rzadko opisywanych znaczeń liczb od 10 do 52, liczby karmiczne. Jak dokonać zmian w nazwisku lub imieniu, by było dla nas korzystne.

Część czwarta omawia obliczenia z daty urodzenia takich wartości jak liczba roku i miesiąca, lata rytmiczne i lata przemiany, a także znaczenie poszczególnych liter wraz z afirmacjami, jak przenieść energię liter wodę i kamienie, by móc w pełni wykorzystać ich oddziaływanie. Poza tym za pomocą numerologii uczymy się poznawać własne dzieci, by być lepszym rodzicem a także nasze wewnętrzne dziecko. Dowiadujemy się jakie miejsca są dla nas korzystne, dlaczego żyjemy w danym kraju, mieście, wsi, jaką nazwę wybrać dla swojej firmy a jakie imię dla swojego zwierzęcego pupila.

przykładowa strona
Układ poradnika jest przemyślany i bardzo klarowny. Wydany na dobrej jakości papierze, z wyraźną czcionką, przyjemną graficznie okładką i wyszczególnieniami ważnych treści w formie tabel, akapitów i ramek. Uzupełnieniem są liczne cytaty oraz mądrości filozofów i autorytetów duchowych. Na skrzydełkach książki znajduje się tabelka do przekształcania liter i słowa – klucze dla podstawowych cyfr. Dodatkowym plusem są tzw. „Materiały do kopiowania” czyli schematy, które można np. zeskanować lub skserować i mieć wszystkie wyliczenia z książki w jednym miejscu. 

Wiedza zawarta w książce jest bardzo rozległa. Na rynku można kupić niejedną książkę o numerologii, jednak „Vademecum Numerologii” rozszerza wiedzę o liczbach, dzięki którym możemy wybrać idealny zawód, odkryć swoje predyspozycje, dostrzec nowe perspektywy w życiu i dostosować idealny czas na dokonywanie zmian. Liczby odpowiednio dobrane pomagają nam nie tylko osiągnąć sukces, ale i zdrowie. Książkę przeczytałam z dużym zainteresowaniem, przeliczając w trakcie czytania swoje dane. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy, które uzupełniły moją wiedzę na mój temat. To jednak zachowam dla siebie :)

Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania: I
Rok Wydania: 2014
Liczba stron: 376
Format: 14,50 x 20,50 cm
Oprawa: Miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)