środa, 25 czerwca 2014

99. Zdrowa dusza

Nowe metody autoterapii
Lesława N. Jaworowska„Cała zabawa w życiu polega na tym, aby jak najszybciej odkryć, co jest zadaniem naszej duszy i uwolnić się od potrzeby dalszego odgrywania takiej roli w życiu.”

W 2005 roku w ręce Lesławy Jaworowskiej wpadła książka Colina Tippinga pt. „Radykalne Wybaczanie”, która miała istotny wpływ na jej życie. Lektura zaowocowała szkoleniem w tym temacie i w efekcie została ona certyfikowaną trenerką rozwoju osobistego. Uczestniczyła też w, prowadzonym przez Colina Tippinga szkoleniu dla trenerów radykalnego wybaczania, prowadzonych w miastach polskich takich jak Kraków, Katowice, Wrocław i Warszawa. Dzięki temu poszerzyła ona swoją wiedzę na ten temat i coraz częściej myślała o stworzeniu własnej metody autoterapii, by uświadomić ludziom, że wiele zmian mogą wprowadzić w swoim życiu samodzielnie, odpowiednio pracując nad sobą. Moc tworzenia siebie na nowo i zaakceptowanie swoich nieuświadamianych cech zawarła w programie, który nazwała „Zdrowa Dusza”. Taki tytuł ma również jej książka napisana z intencją nauczenia innych pracy nad sobą, samorozwoju i autoterapii. Jak pisze na swojej stronie:

www.zdrowa-dusza.com
„ZDROWA DUSZA to projekt edukacyjny mający na celu zwiększenie samoświadomości, świadomości emocji, samoakceptacji, lepszej komunikacji. jej Intencją autorki jest nauczenie jak największej ilości osób w jaki sposób mogą dbać o swój rozwój, jak skutecznie wybaczyć, jak zadbać o higienę emocjonalną i jak mogą za pomocą prostych narzędzi kreować własną rzeczywistość, realizować swoje marzenia”

Celem tego programu jest przede wszystkim uwalnianie się ze wszelkich destruktywnych dla nas zachowań, myśli, emocji, zaakceptowanie siebie takim jakimi jesteśmy, poznanie swoich mocnych i słabych stron oraz nabranie umiejętności wykorzystania tej wiedzy w rozwoju osobistym i duchowym.

Utrzymanie zdrowia jest niezwykle ważne w naszym życiu, lecz najczęściej dbamy o jego fizyczną stronę. Tymczasem równie ważne a może nawet ważniejsze jest zadbanie o sferę emocjonalną i duchową. Równowaga na wszystkich płaszczyznach powoduje harmonijne współdziałanie na każdym poziomie. Dlatego tak istotna jest umiejętność akceptacji, wybaczania i uwalniania negatywnych emocji, by móc zapobiegać chorobom,  destruktywnym zachowaniom, sytuacjom i nieszczęściom w przyszłości. 

Autorka opowiada w prosty sposób o sobie, swoim widzeniu świata i drodze, która doprowadziła ją do obecnego punktu. Opisuje mechanizmy psychologiczne takie jak nadświadomość, świadomość i podświadomość, snuje rozważania na temat Boga, duszy, życia po śmierci, roli duszy, inkarnacji. Wyjaśnia dlaczego doświadczamy chwil radosnych ale i smutnych, dlaczego tak trudno zaakceptować swoją negatywną stronę i dlaczego się ich wypieramy. Dowiadujemy się też jak wykorzystać swoje negatywy, pozbyć się ograniczających nas przekonań, nauczyć się wybaczania innym i sobie, czym są czakry, meridiany, co jest potrzebne do efektywnej pracy nad sobą i po czym poznać, że się rozwijamy duchowo.

W zmianie swoich zachowań, myśli ma nam pomóc ankieta ZDROWA DUSZA, która prowadzi nas przez proces uzdrawiania duszy dzięki zastosowaniu 20 kroków. Mają one za zadanie przeanalizować daną sytuację czy emocję, zaakceptować ją i uwolnić się od niej. W zrozumieniu tego procesu pomocne są przykłady z życia osób, które skorzystały z tego programu i poradziły sobie z problemami. 

cytat z książki
Książka „Zdrowa Dusza” to przede wszystkim własne przemyślenia autorki, które są efektem jej doświadczenia i drogi życiowej. Omawia w niej wiele zagadnień duchowych, o których możemy także przeczytać w wielu innych publikacjach, lecz robi to w sposób przystępny, zrozumiały i klarowny. Często tego rodzaju poradniki pisane są zbyt naukowym językiem omawiające zawiłości funkcjonowania naszych procesów myślowych, emocjonalnych i duchowych. Lesława Jaworowska używa lekkiego stylu, przybliżając wiele procesów dotyczących naszej duszy i egzystencji na Ziemi. Dlatego przeczytałam publikację z zainteresowaniem i przyjemnością. Jest to odpowiednia pozycja dla tych, którzy często zadają sobie pytanie: „Dlaczego to przydarzyło się właśnie mnie?” i obwiniają wszystkich wokół o swoje nieszczęścia. Może być im trudno zaakceptować fakt, że to czego doświadczają jest efektem ich własnego postępowania. Z pewnością wymaga to czasu, by to zrozumieć ale zawsze warto jest nauczyć się radzenia sobie z samym sobą.

Książkę można kupić w sklepie:


Numer wydania 1
Rok wydania 2014
Format 14,5 x 20,5 cm
Ilość stron 232
Oprawa miękka


2 komentarze:

  1. Bardzo dziękuję za recenzję :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Cieszę się,że się podobała. Mam nadzieję,że oddałam charakter książki i zachęciłam innych do skorzystania z metody "Zdrowa Dusza".

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.