niedziela, 29 czerwca 2014

101. Uzdrawianie Gamma

Jak w 5 minut wyeliminować z podświadomości ograniczające nas przekonania, strach, niepokój, zwątpienie i stres
Chris Walton

        

„tworzymy świat przez to w co wierzymy, że jest możliwe i prawdopodobne.”

W dzisiejszych czasach nauka pozwala nam zbadać wiele aspektów działania naszego mózgu czy osobowości, które jeszcze nie tak dawno nie można było zgłębić. W zrozumieniu procesów przychodzi z pomocą fizyka kwantowa, nowoczesna biologia i psychologia energetyczna. Dzięki nim dowiadujemy się jak można kreować swoje życie i rozumiemy związki między ciałem i umysłem. Okazuje się, że nasza świadomość zawiera się jedynie w 10 – u procentach i stanowi wierzchołek „góry lodowej”. Reszta zawiera się w naszej podświadomości i często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jakie czynniki mają wpływ na nasze życie. Jednym z ważnych elementów, które blokują nasz rozwój są przekonania, zwłaszcza te, o których nie mamy pojęcia. Od nich zależy wszystko, co nas otacza, czego doświadczamy i co przeżywamy. W książce „Uzdrawianie Gamma” dowiadujemy się m.in. jak one na nas działają, jaki mają na nas wpływ i w jaki sposób możemy je zmienić.

źródło zdjęcia: www.gammamindset.com
Chris Walton jest międzynarodowym uznanym psychologiem badającym wydajność i świadomość. Stworzył on System Uzdrawiania Gamma, dzięki któremu można przeprogramować swoje przekonania, by osiągnąć sukces i życie takie jakie nam odpowiada. Proponuje on techniki, opracowane przez siebie, które były także stosowane m.in. przez wybitnych sportowców, którzy dzięki wskazówkom autora, pozbyli się blokad i osiągnęli sukces. Oparte one są na działaniu fal mózgowych zwanych gamma, które posiadają najwyższą częstotliwość i są odpowiedzialne za przetwarzanie informacji, ich analizę i wytworzenie stanu świadomości zwanym uniesieniem lub przypływem. Istnieje pięć poziomów fal mózgowych : gamma, alfa, beta, theta i delta. Gamma ma najwyższą częstotliwość - ponad 36 Hz. Poznanie i wykorzystywanie ich uzdrawiających mocy stanowi przełom w nauce osobistych przemian.

Chris Walton uważa, że by poczuć prawdziwą wolność, szczęście i zadowolenie, powinniśmy wyjść poza logiczne rozumienie i pozbyć się życia pełnego lęku, strachu, wątpliwości, które są spowodowane przez to w co wierzymy, co podświadomie mamy zaprogramowane od najmłodszych lat. Chciałby abyśmy uświadomili sobie swoją potęgę i możliwości kreowania swojego życia. Wykorzystując fale gamma można nauczyć się nowego spojrzenia na otoczenie i sprawić, by nasz świat wyglądał inaczej niż do tej pory. Musimy tylko pozbyć się ograniczeń i wypracować sobie nowe nastawienie do otoczenia, usunąć stres i pozbyć się negatywnych emocji. Te czynniki są przyczyną powstawania chorób, braku sukcesów, nieudanych związków i wielu innych niesatysfakcjonujących wydarzeń. Zmiana tego w co wierzymy, intencji z jakimi podchodzimy do zadań, jest istotną kwestią w procesie transformacji życia.

„Spośród wszystkich cudów świata, najcudowniejszy jest ludzki umysł.”

Biorąc książkę „Uzdrawianie Gamma” do ręki, obawiałam się trudnych wywodów naukowych, suchych statystyk i danych z eksperymentów. Oczywiście te tematy są ujęte lecz Chris Walton potrafi obrazowo wytłumaczyć zawiłości naszego mózgu, umysłu, budowy ciała, funkcjonowania naszego organizmu. Dzięki jasnym sformułowaniom poznajemy siebie na różnych poziomach, uświadamiamy sobie złożoność naszej osobowości i magię życia. Przekonujemy się, że nasze przekonania, zwłaszcza te podświadome, są nam potrzebne, „aby żyć takim życiem jakim naprawdę chcemy”. Musimy tylko je rozpoznać, wyselekcjonować te, które działają na naszą korzyść, wzmacniają nas, a które blokują, utrudniając realizację marzeń i pragnień.

Teoretyczna część stanowi większą część książki ale podana została w interesujący, zrozumiały sposób, uzupełniona tabelkami, rysunkami, zdjęciami, tabelkami i schematami oraz ćwiczeniami, które można wykonywać w trakcie czytania.

Dowiadujemy się dlaczego zachowujemy się w określony sposób, skąd biorą się nasze cechy charakteru, jak działa mózg a jak umysł, gdzie właściwie mieści się umysł? Czy umysł faktycznie może wpływać na świat materialny? Czym jest rozwój poziomy a czym rozwój pionowy? Jaką rolę pełni w tym wszystkim serce? Poznajemy najnowsze badania i naukowe odkrycia nie tylko nad przekonaniami ale też nad efektem placebo, nocebo, z dziedziny neurokardiologii, fizyki kwantowej, psychologii i wiele innych, które często wzbudzają kontrowersje ale i ciekawość. Pokazują one siłę naszego umysłu, jak działa oraz jakie ma możliwości i potęgę. 

W książce jest dużo przykładów z przeprowadzonych doświadczeń, eksperymentów i testów. Nie brakuje także faktów z życia autora i jego klientów, pokazujących skuteczność jego metody oraz cytatów z książek i opracowań różnych naukowców w poruszanych kwestiach.

Oprócz tego autor przedstawia kilka ciekawych technik, które są pomocne w radzeniu sobie różnymi emocjami poprzez „Technikę Równowagi Emocjonalnej”, Technikę Wzmacniania harmonii umysłu z ciałem i serca z mózgiem czy program „Praktyka integralna”. Szczegóły tytułowego treningu - „Techniki Zmiany Przekonań Gamma” - poznajemy dopiero w przedostatnim rozdziale, w którym autor wyjaśnia poszczególne punkty zawarte w sześciu częściach. Uzupełnieniem są trzy dodatki na końcu książki: „ Odkrywanie jak wielki możesz być”, „Afirmacje Przekonań” jako wzory do wypełnienia i ich przykłady na różne sfery życia”. 

Chris Walton zapewnia, że stosując przedstawione ćwiczenia 5 minut dziennie, wytrenujemy nasz mózg i ciało, by obudzić w sobie ogromny potencjał, który drzemie w każdym z nas. Zmieniając przekonania będziemy mogli częściej odczuwać radość, szczęście, pewność siebie, łatwiej dostrzeżemy nowe możliwości, nauczymy się wykorzystywać okazje, by płynąć z nurtem życia. 

„Moją intencją jest, aby książka Uzdrawianie Gamma nie tylko nauczyła cię, ale też przekonała cię do tego, że zmiana i zaktualizowanie twoich przekonań jest najpotężniejszą i najważniejszą rzeczą, jaką możesz zrobić!”

Książkę można kupić w sklepie:

Numer wydania 1
Oprawa: Miękka
Ilość stron: 280
Rok wydania: 2014
Format 14,5 x 20,5 cm

2 komentarze:

  1. Jeśli podobała Ci sie ta książka, polecam też Posłańców Przemian Ewy Kenig - http://www.baguio.pl/?page_id=123

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękuję za propozycję :) Lubię takie książki :)

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)