piątek, 7 sierpnia 2015

183. - "Lecznicza woda"

Żywa i martwa woda gwarancją zdrowia i długowieczności
dr Dina Aschbach

       

"Woda żywa i martwa to unikalne lekarstwo podarowane przez Naturę. Tylko trzeba je prawidłowo stosować."

Woda to niezwykle cenny dar Natury, bez którego trudno wyobrazić sobie życie. Znane są powiedzenia: "Bez wody nie ma życia" albo "Woda źródłem zdrowia" lub "Woda eliksir życia". Jest niezbędna dla roślin, zwierząt i ludzi. Jej rola jest wręcz nieoceniona w funkcjonowaniu naszego organizmu, utrzymaniu zdrowia, dobrej kondycji i długości życia. Niestety ta, do której mamy dostęp każdego dnia niesie więcej szkody niż pożytku dla naszego organizmu. Niewiele osób wie co pije i nie przywiązuje wagi do jakości wody. Ostatnio można zauważyć modę na zdrowy styl życia, w którym podkreśla się konieczność nawadniania organizmu poprzez picie dużych ilości wody, lecz czy każda jest zdrowa? Czy jest możliwe uzdrowienie za pomocą tego cennego płynu? Autorka książki "Lecznicza Woda" przekomuje, że po odpowiednim jej uszlachetnieniu zyskuje ona niezwykłe właściwośći lecznicze do tego stopnia, że możliwe jest pozbycie się uciążliwych dolegliwości i chorób.

źr. zdjęcia:
dina-aschbach.com
Dr Dina Aschbach ( Dean Semenovna Ashbah ) prowadząc badania przez 18 lat stwierdziła, że wiele chorób można wyleczyć bez pomocy tradycyjnych leków podnosząc potencjał redoks i pH zwykłej wody. Zmieniając jej parametry uzyskujemy wodę żywą czyli katolit lub wodę martwą czyli anolit. Obie mają lecznicze właściwości lecz trzeba wiedzieć jak ich używać, gdyż źle dobrane mogą wywołać odwrotne skutki do oczekiwanych. Katolit czyli "reduced water" - woda zredukowana ma właściwości immunostymulujące, przeciwuteleniające, przyspiesza gojenie się tkanek, eliminuje skutki takich chorób jak cukrzyca typu 1 i 2, nowotwory, nadciśnienie, schorzenia układu trawiennego. natomiast woda martwa zabija bakterie, wirusy, florę grzybiczną, ma właściwości przeciwzapalne, antyalergiczne i przeciwobrzękowe. Ma ona alkaliczne pH i służy do codziennego picia.
"Zarówno w pierwszym jak i w drugim wariancie zachodzi proces jonizacji. Dlatego termin "woda jonizowana" a kazdym przypadku jest prawidłowy i na miejscu. Niekiedy wodę jonizowaną nazywają aktywowaną. To również jest właściwe, bo woda jonizowana ma przecież uzdrawiające włąściwości, którymi nie dysponuje na przykład woda wodociągowa."
Sięgając po tę publikację obawiałam się zbyt trudnego stylu pisania, gdyż dr Dina jest lekarzem i naukowcem. Jednak, ku mojemu zaskoczeniu tekst jest zrozumiały, mimo opisów eksperymentów, funkcjonowania organizmu czy zachodzących procesów. Przystępnie opowiada nie tylko o niezwykłych właściwościach wody martwej i żywej, lecz przedstawia metody leczenia bez używania leków, które często są nadużywane i stosowane na niemal każdą dolegliwość. Uświadamia dlaczego chorujemy, jakie są przyczyny chorób, jak ich uniknąć i usunąć. 

Treść książki podzielona została na dwie części i dwanaście rozdziałów. Autorka przede wszystkim przedstawia swoje metody badań, ich wyniki oraz dowody na skuteczność leczniczej wody. Opisuje urządzenia do jonizacji wody wyprodukowane przez jej firmę i odkrycia Centrum Medycznego, w którym pracuje. Podaje także statystyki w porównaniu do Rosjan i pokazuje różnice wobec zachodniej Europy, zwłaszcza Niemiec, gdzie autorka również pracuje.

Poznajemy sylwetkę najstarszej i najmądrzejszej kobiety na świecie, która była Francuzką. Urodziła się w 1875 roku i zmarła w 1997 roku. Żyła 122 lata, 5 miesięcy i 4 dni. Oprócz niej poznajemy teorie i badania mające miejsce w historii na temat nieśmiertelności, odmładzania i utrzymania dobrego stanu zdrowia. Dr Aschbach dokładniej omawia teorię wolnych rodników i przyczyny zbyt wczesnego umierania.

Współcześnie jesteśmy przyzwyczajeni, że gdy przekroczymy 70 - tkę, zbliżamy się do końca swojego życia. Tymczasem naukowcy potwierdzają, że powinniśmy żyć co najmniej 122 lata, gdyż tak zostaliśmy zaprogramowani przez Naturę w naszym kodzie genetycznym. W starszym wieku nękają nas różne choroby i dolegliwości, które utrudniają nam normalne funkcjonowanie. Okazuje się, że może być zupełnie inaczej. Jedną z metod jest spożywanie wody jonizowanej, którą autorka przedstawia jako eliksir na długowieczność.

Książka jest niezwykle cenna dla osób zainteresowanych tym tematem, ale także może być pomocna dla poszukujących alternatywnych metod leczenia. Osoby, które cierpią z powodu którejś z wymienionych chorób mogą dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o swojej dolegliwości, a przede wszystkim uświadomić sobie, że zawsze trzeba szukać nowych rozwiązać, nie poddawać się, gdyż może właśnie proponowana przez dr Aschbach, okaże się skuteczna.

Książkę można kupić w sklepie: 


Wydanie: I 
Rok wydania rosyjskiego: 2014 
Rok wydania polskiego: 2015 
Ilość stron: 252 
Format: 14,5 x 20,5 cm 
Oprawa: miękka 
Redakcja: Irena Kloskowska 
Tłumaczenie: Andrzej Pawlak 
Wydawnictwo: VITAL 
Tytuł oryginału:Вода живая и мертвая против окисления и старения

2 komentarze:

  1. Ciekawy temat. Może zmusiłaby mnie do picia więcej wody :)
    Moje-ukochane-czytadelka

    OdpowiedzUsuń
  2. To na pewno pożyteczna dawka informacji. Będę o tej książce pamiętać.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)