czwartek, 13 sierpnia 2015

184. - "Zawsze będę przy Tobie"

Wsparcie od Twoich bliskich, którzy przeszli na Drugą Stronę
Bridget Benson

             

"Ludzie, którzy szczerze wierzą, że istnieje życie po śmierci, nie mają się czego obawiać. Gdy nasze życie na tym świecie dobiega końca, rozpoczyna się życie wieczne w Niebie."

Każdy z nas z pewnością stracił kogoś bliskiego albo z najbliższej rodziny lub przyjaciół czy znajomych. Takie zdarzenia napawają smutkiem, żalem a nawet depresją. Wiele osób nie potrafi poradzić sobie ze śmiercią. Tęsknią, opłakują, wspominają a zdarza się, że winią siebie za to co się stało. Śmierć wzbudza strach, boimy się jej drżąc o swoje życie. Dzieje się tak, gdyż ten temat jest bardzo często traktowany jako tabu, coś o czym nie chcemy rozmawiać. Tymczasem nasi drodzy zmarli nie odchodzą na zawsze, lecz są z nami cały czas. Są gotowi nam pomóc w różnych sytuacjach życiowych. O ich wsparciu zapewnia książka pt. "Zawsze będę przy tobie". 

źr. zdjęcia: www.bridgetbenson.com
Jej autorka - Bridget Benson urodziła się w Straide na zachodnim wybrzeżu Irlandii, w hrabstwie Mayo w dniu 8 czerwca 1956. Została obdarzona wyjątkowym darem - od dzieciństwa mogła kontaktować się z tymi, którzy przeszli na Drugą Stronę. Wychowywała się w rodzinie, która także miała takie zdolności. Zarówno jej rodzice jak i ukochana ciotka Bridget potrafili rozmawiać z duchami i dzięki temu autorka mogła także rozwijać swój dar. Pierwszy swój kontakt pozazmysłowy miała w wieku trzech lat.Dziś jest znanym jasnowidzem i medium, prowadzi seanse, odczyty, dzięki którym pomogła wielu ludziom pogodzić się z odejściem ukochanych osób. Od lutego 2008 roku prowadzi działalność w swoim prywatnym gabinecie. 

Książka jest niezwykłą opowieścią o życiu medium, jej rodzinie, towarzyszących jej rozterkach, emocjach i myślach. "Wciąga" od pierwszej strony, sprawiając, że czas przy niej mija szybko. Towarzyszymy autorce od lat dziecięcych aż po życie dorosłe, gdy stała się znaną medium. Wiele osób boi się duchów mając o nich wyobrażenie na podstawie filmów grozy czy powieści. Bridget ukazuje Drugą Stronę jako przyjazną nam wszystkim. W swojej długoletniej praktyce nie spotkała się z nieprzyjemnymi wydarzeniami. Wręcz przeciwnie - zawsze mogła liczyć na tych co odeszli. 

Swoją opowieść podzieliła na sześć rozdziałów, które poświęcone są odrębnym faktom z jej życia. Zaczyna się ona Przedmową napisaną przez Breege Holmes, która pewnego dnia przyszła do Bridget Benson wraz ze swoją córką. Miała okazję wówczas przekonać się o jej niesamowitych zdolnościach mediumicznych. Poznajemy historię Nicoli ale też sylwetkę znanej już wówczas medium i jej podejście do swojej pracy. 

"Każdy dzień naszego życia jest nieustającą grą blasków i cieni - wydarzenia poprzedzone są trudnymi doświadczeniami, dlatego potrafimy docenić piękno niezwykłych chwil przynoszących triumf i poczucie spełnienia."

Główne części poprzedzone są Wstępem, w którym autorka przedstawia swoją rozdzinę. Poznajemy jej rozdziców, sześciu braci i dwie siostry, oraz babcię Kate, dziadka Johna i ciotkę Bridget. Kazda z tych osób miała ogromy wpływ na jej rozwój, zwłaszcza ciotka Bridget, która potrafiła kontaktować się z Zaświatami. Codziennie wieczorem rozmawiała ona ze swoim zmarłym bratem Harrym, który towarzyszył też autorce po śmierci ciotki. Jakou, dziecko nie rozumiała swego daru sądząc że to naturalne dla wszystkich. To był dla niej szczególny moment życia - między rzeczywistością a światem ponadzmysłowym. Czas dzieciństwa wspomina, pisząc: "Chociaż brakowało nam nowoczesnych udogodnień - elektrycznych - cieszyliśmy się z życia, mieliśmy przytulny dom i kochającą rodzinę. To był wyjątkowy czas w moim życiu."

Historie są ułożone chronologicznie, chociaż czasami autorka wraca pamięcią do wcześniejszych zdarzeń, które w jakiś sposób łaczą się z tematem rozdziału. Bridget Benson opisuje spotkania ze zmarłymi, wygląd zjaw, swoje doznania, myśli, rozmowy z nimi. Pokazuje to w spokojny sposób, bez straszenia, jako coś naturalnego. Przekonała się niejednokrotnie o wsparciu ze strony tych co odeszli, gdyż zawsze byli z nią gdy tego potrzebowała. Zauważyła, że w czasie takich spotkań i przeprowadzanych sesji przewija się temat miłości, przebaczenia i akceptacji.

Wśród wielu epizodów opowiada o swoim ojcu, który także miał kontakt z Zaświatami ale też widział inne istoty takie jak krasnoludki czy rusałki. Zmarł 17 grudnia 1968 roku, gdy autorka miała 12 lat. Po jego śmierci nadal rozmawiała z nim o swoich problemach a on zawsze był przy niej, by ją wspierać. Wówczas pracowała jako pielęgniarka ale w 1990 roku zrezygnowała z tego zawodu, by poświęcić się pracy jako medium. 

Opowiada o trudnych dniach związanych z chorobą mamy i rodzinnych problemach. Po jej śmierci odbyła szczególną rozmowę z duchem matki. Zapytała wówczas: "Jak jest na tamtym świecie?", na co otrzymała odpowiedź"

"Podobnie jak tu na dole, tyle że w Niebie nie ma bólu i cierpienia."
Otrzymała także zapewnienie: "Będę zawsze przy tobie, niezależnie od pory dnia lub nocy."

Towarzyszymy autorce jej także w momencie kiedy odszedł jej brat Charlie i jego żona Anna, brat Johnnie, pies Benson ale też przy przeprowadzce brata Billy'ego, w czasie wesela najstaszego syna autorki - Mathew z Rachel, przy publicznych wystąpieniach spirytystycznych i wiele innych. 

W książce jest wiele ciekawych i inspirujących historii. Każda z nich daje nadzieję i dodaje otuchy. Ukazują one śmierć jako naturalny proces naszego życia, który każdy z nas musi kiedy przejść. Obawiamy się jej, gdyż nie wiemy co nas czeka po Drugiej Stronie. 

Bridge Benson uchyla rąbka tajemnicy i przekonuje, że śmierć to nie koniec życia lecz początek. Nasi bliscy naszemu sercu zmarli są zawsze, gdy ich potrzebujemy. Dotyczy to także zwierząt. Istnieje bowiem przekonanie u wielu osób, że zwierzęta nie mają duszy i nie idą do nieba. Tymczasem możemy przeczytać na przykład historię związaną z Bensonem - psem autorki, lub inne relacje przytoczone w ksiażce, by zacząć postrzegać tę kwestię w nowy sposób. 

Uważa ona, że każdy może porozumiewać się ze zmarłymi, tylko trzeba mieć otwarty umysł, bezstronne serce, które nikogo nie ocenia a przede wszytskim "Trzeba uwierzyć - i jeśli to zrobimy - pojawią się odpowiedzi, na które czekamy." Ujawnia sposoby komunikowania się zmarłych z żywymi, 

Ma nadzieję, że dzięki tej książce wiele osób zrozumie czym jest śmierć. Pragnie przekonać, że jest to tylko koniec pewnego etapu życia, które trwa dalej. Chciałaby dać nam nadzieję i pocieszenie wszystkim, którzy mają problem z pogodzeniem się ze stratą kogoś bliskiego. 

"Niejednokrotnie potwierdziły się moje przypuszczenia, że gdy nasze ukochane zwierzę odchodzi, jego duch nie umiera, ale podobnie, jak duchy ludzi idzie do Nieba."

Książkę można kupić w sklepie:

Rok wydania w USA: 2014 
Rok wydania polskiego: 2015
Format: 14,5x20,5 cm
Ilość stron: 188
Oprawa: Miękka
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Katarzyna Strolba
Tytuł oryginału:We Walk Beside You Always: Comforting Messages from Your Loved Ones in the Afterlife

1 komentarz:

  1. Jestem w szczególności ciekawa tych inspirujących historii. Może się skuszę na tę lekturę.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)