Obserwatorzy

911. - "Nagual Julian"


Nagual Julian
Robert Noble

Wydanie: I
Data wydania: 1 września 2021 r
Ilość stron: 234
Oprawa: miękka
Wymiary: 210 x 150 mm

"Nauka nigdy nie jest łatwa 
i nigdy się nie kończy"

Rozwój duchowy może toczyć się na wiele sposobów. Każdy ma swoją ścieżkę, którą kroczy ku lepszemu życiu, zrozumieniu tego, co widzimy dookoła ale też są tacy, którzy docierają do rejonów świadomości wybiegających poza naszą rzeczywistość. Taką szczególną drogę wybrał autor książki "Nagual Julian", w której poznajemy jego inicjację w świecie czarowników.

Robert Noble to najbardziej znany podróżnik astralny w Polsce. Ogromny wpływ na jego ścieżkę duchową miały książki Roberta Monroe i Carlosa Castanedy. Jest założycielem Instytutu, który ma na celu szerzenie wiedzy dotyczącej świadomości i świadomego śnienia.
„Czarownik to ktoś, kto posiada wystarczającą wiedzę na temat własnego potencjału świadomości i w sposób praktyczny z tego korzysta.”
To moje czwarte spotkanie z książkami Roberta Noble. Do tej pory przeczytałam "OOBE. Drugie życie poza ciałem", "OOBE lęk pierwotny" i "OOBE Ścieżka serca". Były to publikacje przybliżające zagadnienie wychodzenia z ciała, podróży astralnych i rozwoju świadomości z wieloma poradami i wskazówkami dla osób pragnących nauczyć się tej umiejętności. Powstały one z potrzeby serca, by przybliżyć innym temat, który go fascynuje od wielu lat.


Jego najnowsza książka wyróżnia się przede wszystkim sposobem przekazu, gdyż ma charakter literatury beletrystycznej pełnej akcji, zaskakujących sytuacji ale też mistycznych doznań. To, o czym opowiada Robert Noble wydaje się nieprawdopodobne, ale autor zapewnia, że wszystko wydarzyło się naprawdę.

Książka "Nagual Julian" powstała na polecenie ... niezwykłego czarownika jakim jest Nagual Julian. To przywódca grupy Wojowników. Jego zadaniem jest scalić swoich podopiecznych, by mogli osiągnąć swój cel, jakim jest wyruszenie w drogę do nieskończoności. To on pewnego dnia oświadczył Robertowi, że nadszedł czas na napisanie kolejnej książki, która miałaby przekazać przeżycia Roberta związane ze zmieniającą się świadomością oraz z tematyką magii i czarownictwa. Przekazuje swoje doświadczenia w sposób konkretny, lekki i momentami zabawny z intencją zainspirowania innych do zmiany swojego życia poprzez podniesienie świadomości na wyższe poziomy wybiegające poza naszą rzeczywistość.
„Używamy tych samych słów, lecz mają one odmienne znaczenie. Bądź uważny i słuchaj sercem.”

Powieść podzielona została na rozdziały opatrzone tytułami związanymi z tym, co się w nich dzieje. Opisuje w nich swoje poszczególne etapy nauki i szkolenia opierających się na różnych doświadczeniach i pod czujnym okiem Naguala Juliana. Stawia on przed Robertem różne zadania, które przygotowują go do roli Czarownika poprzez wyzbywanie się negatywnych przyzwyczajeń, zachowań i podszeptów ego. Lekcje udzielane przez niego są też drogowskazami dla tych, którzy pragną się rozwijać i iść drogą ku oświeceniu ale też dla każdego, kto czyta tę książkę.

„Jeżeli spotkasz kogoś, kto obgaduje innych, to przyjrzyj mu się dokładniej, bowiem słowa, których używa, opisują właśnie jego
To książka, w której możemy przejrzeć się, niczym z lustrze, gdyż wiele poruszanych zagadnie dotyczy nas samych. W słowach Naguala możemy odnaleźć mnóstwo mądrości, pozwalających na spojrzenie w siebie i rozpoznanie tego, co nam przeszkadza, blokuje nasz rozwój i nie pozwala cieszyć się życiem. Uświadamia czym naprawdę jest magia, czarownictwo, szamanizm i kroczenie drogą Wojownika Światła. Niczego nie narzuca, nie interpretuje lecz po prostu opowiada o tym, co przeżył barwnie, szczerze i otwarcie, pozostawiając miejsce na wyłaniające się z tekstu refleksje. To z pewnością książka dla osób z otwartym umysłem i sercem, poszukujących odpowiedzi na to, kim jesteśmy, jaki mamy cel w tym życiu i dokąd zmierzamy. Odnajdziemy w niej wiele mądrych spostrzeżeń, lekcji i wiedzy, które uświadamiają nam to, czego na ogół nie dostrzegamy.

Za możliwość przeczytania książki dziękuję autorowi i jego wydawnictwuKomentarze

  1. Ciekawie Mirosławo zaprezentowałaś tę pozycję. Ja ze swej strony przyznam, że niegdyś interesowałem się Huną, i tzw. alternatywnymi podejściami, i sny zdarzają mi się tzw. świadome. Pozdrawiam serdecznie, Jarek :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Takiej mądrości warto szukać. Jestem na tak.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli któryś z komentarzy nie jest widoczny, proszę o cierpliwość. System blogowy czasami wymaga akceptacji komentarzy, mimo że nie jest to konieczne.

Każda recenzja to moje subiektywne odczucia! Wasze mogą być zupełnie inne i zawsze jestem ciekawa Waszych opinii.

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą.

Wpisy o charakterze spamu oraz z reklamami firm lub produktów będą usuwane.

Ważne

Recenzje sa mojego autorstwa i zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, są chronione prawem autorskim i ich rozpowszechnianie, wykorzystywanie jest zezwolone tylko za zgodą autorki.
Mirosława Dudko

Popularne posty