22 października 2019

515. - "OOBE. Lęk pierwotny"OOBE Lęk pierwotny
Pokonaj strach i zacznij żyć
Robert Noble

Wydanie: I
Data wydania: 2019
Ilość strony: 79
Wymiary: 12,5 x 19,5 cm
Oprawa: miękka
Projekt okładki: Robert Noble, Artur Błoński
Korekta i skład: Anna Król

„Bądź w chwili obecnej, nie żyj przeszłością i nie snuj przyszłości. Daj się zaskoczyć temu, co prawdziwe.“

Wychodzenie z ciała to umiejętność, którą nie jedna osoba chciałaby spróbować podążając ścieżką rozwoju duchowego. Wiele osób chciałoby doświadczyć OOBE ale ogarniają ich wątpliwości i obawy przed nieznanym. W efekcie często rezygnują z tego doświadczenia, bojąc się opętania, zostania w innej rzeczywistości, zapadnięcia w śpiączkę czy niemożności powrotu do swojego ciała. Jak jest prawda na ten temat, możemy dowiedzieć się z książki pt.: „OOBE. Lęk pierwotny“.

Robert Noble jest uważany za jednego z bardziej doświadczonych podróżników astralnych. Od najmłodszych lat interesował się parapsychologią i poszukiwał odpowiedzi na pytania dotyczące sensu życia. W wieku jedenastu lat trafiła do jego rąk pierwsza z książek Trylogii Roberta A. Monroe „Podróże Poza Ciałem”. To zapoczątkowało jego fascynację OOBE i stało się sposobem na poznawanie siebie okazało się OOBE od ang. out-of-body experience czyli doświadczenia poza ciałem. Ta niezwykła umiejętność stała się jego drogą życiową i pasją. Pierwszą książką, w której przybliżał ten temat było „OOBE, Drugie życie poza ciałem“, która miała swoją premierę w 2014 roku. Kolejna ukazała się w 2016 roku i nosiła tytuł „OOBE. Ścieżka serca“. Obie te publikacje dane mi było przeczytać i zrecenzować. Miałam też możliwość przeprowadzić wywiad z autorem o jego twórczości i działalności nie tylko w sferze podróży astralnych.[ZOBACZ]

dwie poprzednie książki Roberta Noble
W swojej najnowszej książce Robert Noble porusza problem strachu przed OOBE i przekonuje, że można sobie z nim poradzić. Uważa, że odpowiedni zasób wiedzy i praca z podświadomością są drogą do pokonania własnych ograniczeń. On także borykał się z tym problemem na początku swojej drogi. Metodą prób i błędów testował różne techniki, które znalazł w dostępnych materiałach oraz stworzonych przez siebie. Dzięki temu udało mu się pokonać lęk i bezpiecznie podróżować poza ciałem.
„To, co naprawdę się liczy, to wprowadzenie teorii w praktykę i podjęcie trudu, by zmienić swoje życie“. 
Początkowo tekst funkcjonował w Internecie pod postacią e - booka w 2012 roku. Trzy lata później Robert postanowił uzupełnić tę wiedzę o własne doświadczenia i podzielić się swoim świeższym, subiektywnym punktem widzenia na OOBE. Zmotywowały go maile, w których pytano go o obawy związane z wychodzeniem z ciała. W Internecie można przeczytać nie tylko pozytywne relacje ale też napawające lękiem opisy doświadczeń w innym wymiarze. 


W 11 rozdziałach, w sposób jasny, konkretny i przejrzysty, poznajemy zagadnienia związane z głównym tematem książki. Stopniowo odsłania kolejne zagadnienia pozwalające zrozumieć OOBE i związane z nim problemy emocjonalne. Opowiada o swoich doświadczeniach i podpowiada w jaki sposób możemy poradzić sobie z lękiem. Przedstawia swoje spojrzenie na to zagadnienie i udziela odpowiedzi na wiele pytań, z którymi spotkał się w czasie swojej praktyki. Opowiada jak poradził sobie ze strachem na początku swojej przygody z OOBE, co go motywowało i co chciał osiągnąć decydując się na wychodzenie z ciała. Skupił się na doznaniach, które mogą spotkać każdego podróżnika astralnego podpowiadając jak zachować się w sytuacjach wzbudzających obawę o własne bezpieczeństwo. 
„Wszystkie drogi prowadzą do jednego celu: bycia szczęśliwym, a strach prowadzi nas w przeciwnym kierunku.“
Przedstawia trzy etapy występowania negatywnych emocji i sposoby poradzenia sobie z każdym z nich oraz trzy sposoby pozbycia się lęku. Zaznacza, że są to tylko przykłady i każdy powinien odnaleźć własną drogę ku uwolnieniu się od paraliżujących emocji. Tekst urozmaicony został istotnymi spostrzeżeniami i myślami wyszczególnione w wyraźnie zaznaczonej ramce. Są to zdania skłaniające do zastanowienia się nad tym, czym powinniśmy kierować się w życiu. 

„OOBE. Lęk pierwotny“ to kompendium wiedzy, którą warto przyswoić sobie chcąc dokonać zmian w życiu. Porusza ona ważny temat, gdyż wszelkie obawy, paraliżują nasze działania, nie pozwalają na podejmowanie decyzji, odważnych zamierzeń i dokonania zmian w życiu. W efekcie nic się w nim nie zmienia a my tkwimy wciąż w tych samych schematach nie robiąc postępów na ścieżce własnego rozwoju.


Ta niewielka książeczka o intrygującej okładce nie jest grubym opracowaniem ale za to bogata w konkretne informacje, które przybliżają nam pojęcie strachu i jego wpływu na nasze życie. Skierowana została przede wszystkim do osób, które interesują się zagadnieniem OOBE, ale też do tych, którzy dopiero zaczynają z nim swoją przygodę. Jednak przed wejściem w ten stan blokuje ich strach. Przedstawione wskazówki z pewnością mogą być pomocne dla każdego, nawet jeżeli nie interesują ich astralne podróże. Autor pomaga zrozumieć pojęcie lęku w odniesieniu do OOBE, ale zamieszczone porady i wskazówki z pewnością będą przydatne także w innych aspektach naszego życia. Strach to emocja, która przeszkadza nam w różnych sytuacjach. Bez rozpoznania „wroga“ i stawieniu mu czoła, nie ruszymy do przodu z żadnym projektem, marzeniem czy jakimkolwiek działaniem.

Książkę przeczytałam dzięki autorowi.
Można ją kupić w sklepie:


4 komentarze:

  1. Ja kiedyś wychodziłam z ciała tylko przy każdym razem początkowo zawsze mialam wrażenie leku i strachu a po tym paraliż senny niewiem czy to było coś co mnie dusila i próbowało bo raz było coś nad ranem i nap widziałam niby mszę w kościele ale to było dziwne a tu mnie chwatalo z gardło że nie mogłam słowa powiedzieć a raz mówię żeby zostawiła znak i do dziś mam Blizne po pazurze kwestia tego czy sama to sobie zrobiłam czy był to by jakieś kobiety z ogonem.Smieszne to jest ale prawdziwe takie były moje początki przebudze us duszy teraz jako medium mogę sobie powiedzieć zeprzychodza różne byty ...

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa książka dla zainteresowanych tematem. 😊

    OdpowiedzUsuń
  3. Rzeczywiście króciutka ta książeczka, ale na pewno zbierze grono zainteresowanych osób :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą.

Jeżeli jakiś komentarz jest niewidoczny, to proszę o chwilę cierpliwości. System bloggera wrzuca niektóre z nich do akceptacji, chociaż tego nie wymagam.

Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.

Popularne posty