262. - "OOBE Ścieżka Serca"

Robert Noble

            

„Życie jest niezmierzoną tajemnicą.”

Zajęci codziennymi sprawami gonimy jak automaty za dostatkiem, materialnymi dobrami, chcąc zapewnić sobie spokój i bezpieczeństwo. W efekcie gubimy siebie, pędzimy donikąd i zapominamy kim jesteśmy. Nie mamy czasu na wyprawy duchowe a wszelkie próby pokazania innego świata odtrącamy lub podchodzimy do nich sceptycznie. Czy świat, który widzimy jest prawdziwy i jedyny? A co jeśli obecne nasze zycie jest iluzją?

"Spoglądam na twarze ludzi. jak zaprogramowane roboty idą przed siebie, krok za krokiem. Gdy jestem blisko, spuszczają głowy. Nie wiedzą mnie? Jestem tuż obok! Świdruję ich wzrokiem. Nic... Pustka... Żadnej reakcji. Idą dalej przed siebie, pogrążeni w swoich myślach, nie patrząc, nie uśmiechając się, jak automaty"

Tak zaczyna się książka, która zabiera nas w niezwykłą podróż. Wyruszając w nią wchodzimy w zupełnie nieznane nam obszary i z pewnością po jej zakończeniu będziemy innymi osobami. Tak dzieje się z każdym, który podąża swoją drogą duchową, poszukując odpowiedzi na odwieczne pytania pojawiające się w trakcie podróży. O swojej ścieżce rozwoju wewnętrznego opowiada ksiażka 'OOBE Ścieżka serca" napisana przez Roberta Noble.

Robert Noble jest jednym z najbardziej znanym podróżnikiem astralnym w Polsce. Od dzieciństwa interesował się zjawiskami paranormalnymi i poszukiwał odpowiedzi na odwieczne pytania: Kim jestem?, Po co się urodziłem? Jaki jest mój cel?

W wieku 11 lat zetknął się z książkami Roberta Monroe'a, który opisywał swoje doznania w świecie astralnym. Początkowo pragnął jedynie doświadczyć wyjścia z ciała sądząc, że będzie wówczas duchem obserwującym swoje fizyczne ciało i inne osoby. W trakcie poznawania procesu, coraz bardziej wgłębiał się w zagadnienie OOBE i odkrył nieznane mu warstwy duchowej rzeczywistości. Rozumiał, że wychodzenie z ciała wiąże się ściśle z rozwojem duchowym i jest to jeden z elementów poznawania siebie. Dzięki temu ma w sobie dużo pokory i skromności pisząc o sobie: „Nie posiadam żadnych talentów, jestem zwykłym, przeciętnym człowiekiem. Nic mnie nie wyróżnia.”

„Człowiek, który doświadcza OBE wcale nie staje się nagle alfą i omegą.”

źr. zdjecia: www.instytutnoble.pl
Podróże astralne dla większości osób są czymś abstrakcyjnym, czystą fantazją. Uważam, iż to że czegoś nie widać nie oznacza, że to coś nie istnieje. Autor także poddawał w wątpliwość możliwość wychodzenia z ciała. Nie był pewien czy to prawda, dlatego postanowił przekonać się o tym osobiście. Tak zaczęła się jego przygoda z OOBE. Udowodnił sam sobie, że jest ono faktem i zrozumiał, że poznawanie świata astralnego poszerza horyzonty i pogłębia wiedzę na temat własnej jaźni. Gdy zaczynał, nie miał żadnych umiejętności i styczności z OOBE. Musiał się tego nauczyć. 

Książka jest skierowana do wszystkich poszukujących, którzy mają otwarty umysł i serce wypełnione szczerością. Powstała dzięki wsparciu wielu osób, które motywowały Roberta Noble, dodając mu otuchy i zachęty. To druga publikacja w twórczości autora i uważam ją za bardzo udaną.

Pierwsza nosiła tytuł „OOBE. Drugie życie poza ciałem” i ukazała się w 2014 roku. Był to praktyczny poradnik uczący praktyki wychodzenia z ciała i przybliżający ideę OOBE.

Najnowsza książka oparta została na faktach i osobistych doświadczeniach autora. Jej treść wypływa prosto z głębi serca i zachęca do poznawania innych rzeczywistości. Jest to jedyna w swoim rodzaju autobiografia, w której Robert dzieli się swoimi próbami wychodzenia z ciała, trudnymi momentami z dzieciństwa i z dorosłego życia, przeżyciami i kolejnymi etapami swojego rozwoju.

Wydarzenia zostały umieszczone chronologiczne, dzięki czemu możemy razem z nim przeżywać jego rozterki, uniesienia, przemyślenia, emocje i fantazyjne doznania w różnych okresach jego życia. Towarzyszymy mu od pierwszych kroków ku OOBE kiedy miał 9 lat aż po rok 2015, kiedy jest dojrzałym, młodym człowiekiem z bagażem przeżyć nie z tego świata. W miarę zagłębiania się w treść książki rośnie napięcie i wydarzenia nabierają tempa.

Czytając miałam odczucie przebywania razem z autorem w bajkowym śnie, w którym wszystko jest możliwe a jednocześnie towarzyszył mi wewnętrzny spokój, gdyż wiedziałam że w każdej chwili można wrócić do rzeczywistości. Razem z nim zastanawiałam się nad sensem danego zdarzenia, symboliki czy ukrytych przekazów. Znalazłam wiele inspirujących cytatów, myśli i wniosków, które odnoszą się do duchowych aspektów naszego życia

Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie relacja z ceremonii Ayahuaski, w której  autor uczestniczył razem ze swoimi znajomymi. Poznając kolejne wydarzenia powstaje momentami pytanie; czy to wszystko jest możliwe? Robert zaznacza, że uchyla jedynie niewielki skrawek tego czego doświadczył, gdyż słowami trudno mu oddać swoje emocje jakie nim targały. Jednak moim zdaniem, zrobił to świetnie, gdyż barwny styl pisania i sugestywne opisy działające na wyobraźnię sprawiają, że możemy wręcz namacalnie poczuć jego odczucia i doznania.

Na uwagę zasługuje wydanie „OOBE. Ścieżki serca”, zwłaszcza twarda oprawa, która jest pełna energetycznych kolorów. Brzegi książki są zszywane, co ostatnio zdarza się rzadko w wydawanych publikacjach. Treść wydrukowana na szarym, ekologicznym papierze z oszczędną grafiką i ozdobnikami.

Autor posługuje się łatwym i przystępnym stylem pisania przeplatanym dialogami oraz zmienną czcionką. Dzięki temu treść nie jest jednolita i nużąca. Wręcz przeciwnie – czytałam jego opowieści z zainteresowaniem, mimo że nie praktykuję OOBE i nie mam takiego zamiaru. Jednak jest to niezwykle interesująca dziedzina poznawania świata i skarbnica wiedzy dla wszystkich, którzy są ciekawi na czym polega wychodzenie z ciała. Wielokrotnie zgadzalam się z autorem, gdy wysnuwał wnioski ze swoich przeżyć, razem z nim wędrowałam po duchowych ścieżkach i śledziłam z zapartym tchem jego wyprawy Poza. 

„prawdziwy podróżnik z pełną pokorą przyjmuje fakt, że nie jest w stanie osiągnąć pełnego zrozumienia, lecz mimo to nieustannie go poszukuje. Podąża własną wyznaczoną ścieżką odkrywając to, co zostało mu przeznaczone.”

Publikacja jest niewątpliwie gratką dla wszystkich, którzy interesują się podróżami astralnymi, alternatywnymi rzeczywistościami, poznających świat duchowy i szamański. Nie jest to poradnik wychodzenia z ciała lecz opowieść o transformacji, poznawaniu nieznanego i zrozumieniu własnego istnienia.

Podoba mi się podejście autora, który nie zmusza nikogo do swoich racji i nie przekonuje na siłę, gdyż uważa, że „każdy ma swoje ścieżki i jedynym rozsądnym podejściem jest zaakceptować i uszanować ten wybór.”

Temat OOBE jest z pewnością pasjonujący i niezwykły. Dla mnie relacje z podróży astralnych są cennym źródłem wiedzy o innych światach i dowodem na istnienie alternatywnych rzeczywistości. Są one niezwykłe, pełne zaskakujących zwrotów akcji, niecodziennych wydarzeń i spotkań spoza naszego świata.

Książka Roberta Noble to z pewnością niecodzienna podróż, w której poszukuje on nowych wrażeń i odpowiedzi a w efekcie znajduje drogę do samego siebie, by żyć zgodnie z głosem serca. 

Książkę przeczytałam dzięki uprzejmości autora, za co mu serdecznie dziękuję.
Wywiad z Robertem Noble


Można ją kupić w sklepie:

Poniższy film pochodzi ze strony Roberta Noble


Wydanie: I
Data wydania: 2016
Oprawa: twarda
Wymiary: 15,5 x 21,5 cm
Ilość stron: 312
Redakcja i korekta: Anna Król
Projekt okładki: Robert Noble, Anna Król
Skład i opracowania graficzne: Anna Król
Grafiki czarno-białe: Fotolia.com
Komentarze