poniedziałek, 26 września 2016

263. - "Potęga pozytywnego myślenia"

Przesłania na każdy dzień
Emmet Fox

             

„Istnieje mistyczna Siła, która potrafi przemienić twoje życie tak dogłębnie radykalnie i całkowicie, że gdy proces dobiegnie końca, twoi przyjaciele z trudem cię rozpoznają.”

Optymistyczne podejście do życia ułatwia naszą ziemską wędrówkę i sprawia, że radzimy sobie z wszelkimi problemami. Taka postawa nie jest prosta i wielu osobom sprawia trudności. Codzienne troski, obowiązki, pogoń za zapewnieniem bezpieczeństwa rodzinie powodują stres, zmęczenie i zniechęcenie. W efekcie zaczynamy widzieć wszystko w czarnych barwach. Wówczas potrzebny jest ktoś kto będzie nas motywował i wspierał. Taką rolę spełnia książka „Potęga pozytywnego myślenia”, która na każdy dzień roku ma dla nas przesłanie dodające otuchy.

źr. zdjęcia: www.truthunity.net
Emmet Fox urodził się w Irlandii w 1886 roku. Jego ojciec był lekarzem i członkiem parlamentu. Zmarł, gdy Emmet miał 10 lat. Był autorem, nauczycielem, uzdrowicielem i mistykiem oraz liderem Nowej Myśli, który miał znaczący wpływ na wielu ludzi. W czasie swojego życia przyciągnął do siebie szerokie grono odbiorców i do dziś jego dzieła są jednymi z bardziej poczytnych publikacji. W 1931 roku został proboszczem kościoła Healing Chrystusa w Nowym Jorku, założonego przez dr W. John Murray w 1906 roku, który był nazywany Pierwszym kościołem Bożej Nauki, w Nowym Jorku. Zmarł w sierpniu 1951 roku. Jego siedem książek i wiele broszur zdobyło szybko rozgłos oraz zostało przetłumaczonych na inne języki. Jego przesłania przetrwały próbę czasu i są nadal aktualne, gdyż poruszają uniwersalne wartości ważne dla rozwoju duchowego. 

okładka oryginalnego wydania
źr. zdjęcia: amazon.com
Książka powstała z niepublikowanych do tej pory notatek i manuskryptów Emmeta, które pochodzą z różnych okresów jego życia. Z nich powstało 365 przesłań na każdy dzień roku, które są rodzajem medytacji oraz modlitw. Emmet Fox w swojej twórczości przekazywał prawdziwy sens ewangelii i podobnie jest w poszczególnych tekstach. W większości z nich są zacytowane pojedyncze zdania z Biblii, które uzupełniają rozpatrywane zagadnienie. Zostały opracowane tak, by zajmowały jedną stronę i skłaniały do zastanowienia się nad motywem przewodnim dnia.

Można je analizować według kolejności, strona po stronie lub według kalendarza w zależności jaki jest aktualnie dzień albo potraktować je losowo, zadając pytanie lub poszukując motta na dany dzień. Każde z nich podkreśla siłę naszych myśli, które kształtują naszą rzeczywistość. Od ich jakości zależy to jak się czujemy, co osiągamy, dokąd dążymy i jakie prowadzimy życie. Ich przekaz skłania do refleksji, dodaje otuchy, uspokaja i inspiruje. 

„Ścieżką Miłości możesz kroczyć w każdej chwili – nawet teraz, jeżeli tego chcesz – ponieważ nie wymaga ona od ciebie posiadania żadnego formalnego pozwolenia, nie trzeba wnosić żadnych opłat za wejście na nią i nie trzeba też w tym celu spełniać żadnych specjalnych warunków.

Głównym motywem wszystkich przekazów jest Miłość, która jest najważniejszym aspektem naszego życia. Nie jest to książka religijna, mimo że odwołuje się do Biblii i kieruje nas ku Bogu, lecz bardzo duchowa. Podkreśla wagę naszych myśli, siłę modlitwy i podpowiada jak pokonać cierpienie, lęki, negatywne emocje i sprostać codziennym wyzwaniom. Rozważa czym jest Wewnętrzna Siła, Jak nawiązać z nią kontakt,  Kim jest Dziecko, które prorok Izajasz wymienia w Biblii i jakie nosi imiona? Podpowiada jak osiągnąć spokój, w jaki sposób się modlić, otwierać się na nowe możliwości, przebaczać, dokonywać wyborów i osiągnąć pokój duszy. Przedstawia siedem aspektów Boga, siedem odwiecznych praw mentalnych, analizuje poszczególne zdania modlitwy „Ojcze Nasz”, uświadamia kim był Jezus, czego nauczał. Niektóre z przedstawionych zagadnień zostały zaczerpnięte z „Kazania na Górze”, które stało się bestsellerem na całym świecie. 

Każda strona jest pełna głębokich, ponadczasowych przekazów napisanych prosto i współgrających ze słowami przekazywanymi w Biblii. Emmet ukazuje ich właściwe znaczenie, gdyż przez wiele wieków sens ewangelii został wypaczony, by wzbudzić w ludziach strach przed karzącym za grzechy, srogim Bogiem.

Tymczasem na przykład słowo „bojaźń” nie oznacza lęku lecz zwraca uwagę na cześć oddawaną Bogu. „Zbawienie” to synonim zdrowia, harmonii i wolności, które są „wolą Boga dla człowieka” a Biblia została napisana, by przekazać nam jak to wszystko osiągnąć, gdyż „Osiągamy zbawienie, szukając Boga i pozwalając Mu przez siebie działać.” W książce znajdziemy wiele tego typu przekazów, dzięki którym możemy spojrzeć na nauki ewangelistów i Jezusa Chrystusa w nowy, świeży sposób. 

Publikacja jest pełna porad, duchowych wskazówek i podpowiedzi ukierunkowujących nas na właściwą drogę. Stanowi drogowskaz ku osiągnięciu spełnienia, szczęścia życia z pozytywnym nastawieniem i nadzieją na przyszłość, którą kształtujemy tu i teraz poprzez nasze myśli.

„Pierwszy krok, którego musi podjąć się każdy żarliwy student, aby odnaleźć w sobie Wewnętrzne Światło, to obrać właściwą dla siebie metodę działania. Zwykłe czytanie książek, robienie postanowień lub mówienie o tym, nigdzie cię nie zaprowadzi.” 

Książkę można kupić w sklepie: 

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: kwiecień 2016
Rok wydania amerykańskiego: 2010
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 424 
Oprawa: miękka 
Redakcja: Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Łukasz Głowacki
Projekt okładki: Aleksandra Lipińska
Skład: Aleksandra Lipińska
Tytuł oryginału: Around the Year with Emmet Fox: A Book of Daily Readings

6 komentarzy:

 1. Taki książkowy drogowskaz to świetna sprawa. Będę miała tę książkę na uwadze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię książki o pozytywnym myśleniu - wpisuję ją na swoją listę książek do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka nastraja na pewno pozytywnie i refleksyjnie :)

   Usuń
 3. Książki, w których pozytywne myśli wiele, jak najbardziej chętnie czytam, czasami trzeba tak naładować się dobrą energią, może nieco zmienić nastawienie, wziąć pewne sprawy z dystansu. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Książka jest pełna tematów do przemyślenia i nastawia pozytywnie :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.