środa, 25 maja 2022

Czerwcowe propozycje wydawnictwa Psychoskok

Zostawiam czas i biorę marzenia
Mirosław Morgała


DATA PREMIERY: 7.06.2022
KATEGORIA: Poezja
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-931-5
EAN 978-83-8119-931-5
OPRAWA: miękka
FORMAT: 140x200 mm
ILOŚĆ STRON: 146
CENA DETALICZNA: 29,90

Życie mieni się wieloma barwami – czasem są to ciepłe, otulające chwile, innym razem trudne momenty, które stawiają nasze szczęście pod znakiem zapytania. Na tym jednak polega ludzka egzystencja: to wypadkowa wzlotów i upadków. W tomiku „Zostawiam czas i biorę marzenia” poeta zawarł utwory, które dotykają fundamentalnych, ludzkich tematów: potęgi miłości, mocy przebaczania czy ulotności życia. Osoba mówiąca w wierszach jawi się jako mentor, doświadczony człowiek, któremu zależy na tym, aby podzielić się swoimi refleksjami, a tym samym pomóc czytelnikowi zatrzymać się choć na chwilę i zastanowić nad tym, co tak naprawdę jest w życiu najważniejsze. Według niego każde ciężkie doświadczenie wystawia nas na próbę, a z drugiej strony pomaga docenić to co dobre i uczy dziękować nawet za najdrobniejsze rzeczy.

Tomik Mirosława Morgały to zbiór wierszy dla każdego niezależnie od wieku i etapu życia na jakim się znajduje. To doskonała lektura i okazja, by dokonać z autorem wartościowych autorefleksji.

Le Grand Tour
Krzysztof Kasowski

DATA PREMIERY: 08.06.2022
KATEGORIA: Podróżniczo-biograficzna
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-939-1
EAN 978-83-8119-939-1
OPRAWA: miękka
FORMAT: 140x200 mm
ILOŚĆ STRON: 264
CENA DETALICZNA: 39,90

Współczesna historia sowizdrzalska osadzona w realiach przełomowych dla Polski i Europy końca lat 80. i początku lat 90. Poza kontekstem politycznym jest też kontekst kulturowy – to schyłek „epoki analogowej", jak nazywa ją autor, po której następuje trwająca do dziś era cyfrowa.

Dwójka przyjaciół z Kielc postanawia odstawić Peugeota 205 właścicielowi pojazdu mieszkającego we Francji w Nancy. Wyprawa okazuje się podróżą życia młodych ludzi, którzy mają okazję zwiedzić wiele znanych i ciekawych miejsc: Lyon, Awinion, Carcassonne i wiele innych.

Europa „epoki analogowej" podzielona wówczas była granicami, do przekroczenia których w wielu przypadkach wymagane były wizy, a żelazna kurtyna oddzielająca część wschodnią od zachodniej, była całkiem żywym wspomnieniem. Łatwo sobie zatem wyobrazić pierwszą przeszkodę, którą trzeba było pokonać dysponując paszportami bez wiz. Dla pomysłowych rodaków był to pikuś, a potem robi się już dużo ciekawiej.

7 komentarzy:

 1. Tym razem, raczej nie są to propozycje dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jakoś nie czuję się zainteresowana tymi propozycjami.

  OdpowiedzUsuń
 3. Będę mieć na uwadze, pierwsza mnie zainteresowała :-) . Pozdrawiam Mirko , Jarek :-) .

  OdpowiedzUsuń
 4. "Zostawiam czas i biorę marzenia" brzmi jak ciekawy tytuł :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwsza mnie zaciekawiła :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tym razem nie znalazłam nic dla siebie. Pozdrawiam Mirko.

  OdpowiedzUsuń
 7. Na poezję trzeba mieć dzień, ale kto wie...

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.