poniedziałek, 6 grudnia 2021

Akcja - POŻYCZ - PRZECZYTAJ - POLEĆCoraz częściej Czytelnicy bibliotek sami podpowiadają czy też wybierają książki, które chcieliby przeczytać. Pracownicy bibliotek dwoją się i troją, by spełnić oczekiwania Czytelników i zakupić jak najwięcej nowości. Później książka wędruje z rąk do rąk, by śmieszyć, wzruszać, a czasem przestraszać, czyli jednym słowem sprawiać przyjemność czytającym.

A co gdyby tak odwrócić role i to czytający mogli sprawić przyjemność autorom?

Mówi się, że reklama jest dźwignią handlu, ale nic nie zastąpi opinii Czytelnika, który przez kilka kolejnych wieczorów zasiadał do czytania i przenosił się w świat malowany słowami przez autora. To właśnie Czytelnik ma siłę i moc, by przekonać innych do poznania właśnie tej powieści, dzieląc się swoimi wrażeniami i emocjami.

Często osoby sporadycznie sięgające po książki nie wiedzą, co wybrać na prezent dla kogoś bliskiego i zaczynają przekopywać sieć. I właśnie wtedy im więcej opinii, tym lepszy ogląd na daną książkę. Decyzja o wyborze prezentu może nie być łatwa, ale na pewno będzie o wiele bardziej świadoma i obiektywna.

Każda opinia to taki maleńki znak dla nas - autorów, że jesteście z nami i wiecie, że choć uwielbiamy pisać, to musimy też coś jeść i opłacać rachunki, a bez sprzedaży trudno to robić.

Stąd pomysł akcji: <<POŻYCZ - PRZECZYTAJ - POLEĆ>> 

Dołącz do niej już dziś, jeśli jesteś Czytelnikiem albo Bibliotekarzem i:

 • Dziel się swoimi emocjami w sieci.
 • Zachęcaj innych do pisania opinii i zamieszczania ich w sieci.
 • Udostępnij plakat w mediach społecznościowych.
 • Pomóż starszym osobom zamieścić opinię w sieci.
 • Wydrukuj plakat i zawieś go na drzwiach biblioteki.
 • Sprawiaj przyjemność swoim ulubionym autorom :)

5 komentarzy:

 1. Świetna inicjatywa! Na pewno udostępnię tę akcję na FB.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawa akcja, kilka lat - pracowałem jako bibliotekarz szkolny - pozdrawiam serdecznie Mirko, Jarek :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna akcja, popieram zawsze takie inicjatywy :-)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.