wtorek, 16 grudnia 2014

142. - "Wylecz artretyzm"

Jak wzmocnić i odbudować stawy 
dr Bruce Fife

          

"Skuteczność opisanej tu metody wynika z faktu, że koncentruje się ona na źródle problemu"

Zapalenie kostno - stawowe, reumatoidalne zapalenie stawów, podagra, fibromiagla to choroby z którymi współczesna medycyna sobie nie radzi. Wiele osób cierpi przez długie lata przyjmując różne specyfiki, poddając się zabiegom i operacjom ale efekty nie są zadowalające. Dzieje się często tak, ponieważ medycyna konwencjonalna jedynie stara się złagodzić skutki poprzez leki przeciwzapalne i przeciwbólowe a nie szuka źródeł choroby Książka "Wylecz artretyzm" już w tytule sugeruje, że może być inaczej. Dr Bruce Fife zapewnia, że dzięki jego programowi możemy znacząco poprawić stan swojego zdrowia. Świadczą o tym  wyznania pacjentek, które od lat cierpiały na choroby zwyrodnierniowe, reumatyczne, nie mogąc normalnie funkcjonować w codziennym życiu.     

źr. zdjęcia: oneradionetwork.com
Dr. Bruce Fife nazywany jest "Doktor Kokos" lub „Kokosowym Guru” gdyż propaguje zalety kokosu i produktów z nim związanych. Jest lekarzem naturopatą, uznanym mówcą cenionym pisarzem, dietetykiem oraz autorem ponad 20 książek dotyczących terapii naturalnych i zdrowego odżywiania. W Polsce ukazały się tylko niektóre z nich: "Płukanie Ust Olejem", "Cud Oleju Palmowego" , "Cud Oleju Kokosowego" "Kokos - naturalny antybiotyk" .Prowadzi Ośrodek Badań nad Kokosem, w którym przeprowadza badaniom nad właściwościami uzdrawiającymi roślin. Dzięki niemu wiele osób zaczęło post"Cud Mąki Kokosowej" rzegać świat roślin jako cud natury i doceniać walory nie tylko smakowe ale i zdrowotne. Jego porady zamieszczone w publikacjach pomogły wielu osobom na całym świecie odzyskać zdrowie i wigor. 

Dr Bruce Fife przekonuje, że artretyzm można leczyć na wiele sposobów opierając się zarówno na medycynie zachodu i alternatywnej. Medycyna konwencjonalna nie rozwiązuje problemu, dlatego schorzenia coraz bardziej się pogłebiają, aż końcu często kończy się to skomplikowanymi operacjami. Medycyna alternatywna i naturalna wychodzi z założenia, że "jesli poprawimy ogólny stan zdrowotny pacjenta, to ciało samo się zregeneruje." 

Artretyzm uważany jest za chorobę nieuleczalną. Lekarze najczęściej stwierdzają, że trzeba nauczyć się z tym żyć i zapisują rózne leki uśmierzające ból, maści nie usiłując dociec przyczyn powstawania stanu zapalnego. Dr Bruce Fife przekonuje: "Dysponujemy lekarstwem na artretyzm - a przynajmniej na większość form, jakie przyjmuje" Artretyzm to nazwa określejąca zespół dolegliwości związanych ze stanami zapalnymi naszych stawów. Jego nazwa oznacza "zapalenie stawów" i obejmuje różne stopnie choroby. Najczęstszymi jego formami są choroba zwyrodnieniowa stawów i reumatoidalne zapalenie stawów. Do tej grupy zalicza się też podagra, chondrokalcynoza, fibromialgia, młodzieńcze zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie kręgosłupa, reaktywne, łuszczycowe, bakteryjne zapalenie stawów. Autor omawia każdą z nich i podaje przyczyny ich występowania oraz pokazuje standartowe leczenie przez współczesną medycynę.

"Zdrowa dieta, troska o zdrowie zębów i jamy ustnej oraz wzmocnienie układu odpornościowego pomogą ciału odbudować uszkodzone stawy."

Dowiadujemy się jak zbudowane są stawy, co im szkodzi, jaką spełniają rolę w n aszym organiźmie, jak możemy je wspomóc i o nie zadbać. Szeroko opisuje przyczyny występowania artretyzmu, towarzyszące mu objawy, jakie części ciała najczęściej atakuje, kto jest najbardziej narażony. Podaje wiele przykładów pacjentów, którzy po zastosowaniu jego terapii odzyskali sprawność i zdrowie. 

"Diety niskotłuszczowe działają na naszą niekorzyść, ponieważ uniemożliwiają pełne strawienie posiłku i ograniczają wchłanianie substancji spożywczych.

Dużą część publikacji autor poświęcił higienie jamy ustnej, gdyż w niej często tkwi źródło problemu. Podstawową sprawą jest także właściwe odżywianie i przedstawia zasady zdrowej diety. Udziela rad, wskawówek, podpowiada i obala mity, które są propagowane przez środowisko medyczne i farmaceutyczne. Niektóre fakty mogą wzbudzić zdziwienie, gdyż odbiegają one od dotychczasowego poglądu na zdrowe jedzenie. Prezentuje zupełnie nowe podejscie do odżywiania i dostarczania naszemu organizmowi potrzebnych składników. Bardzo ważnym elementem jest ruch dlatego autor doradza także jakie ćwiczenia wykonywać, od czego zacząć w zaleznosci od stopnia zaawansowania choroby. 

"Nasze ciało potrzebuje odpowiedniej dawki tłuszczu, by móc trawić pokarm i wchłaniać substancje odżywcze."

Dr Bruce Fife przekazuje szereg informacji, które podpowiadają jak pomóc sobie w problemach ze stawami, jak je odbudować, zwalczyć infekcje. Wiele z nich może zaskoczyć, gdyż autor obala wiele mitów do tyczących odżywiania, leczenia i podejścia do choroby zapalenia stawów. Jest on przekonany, że artretyzm można całkowicie wyleczyć, odzyskać sprawność i żyć bez bólu. Autor jest propagatorem leczniczych właściwości kokosa i produktów z niego pozyskiwanych dlatego przybliża ich zalety, o których mogliśmy przeczytać w jego wcześniejszych książkach. Prezentuje 7 kroków, które prowadzą do pokonania dolegliwości artretycznych i doradza co zrobić, aby efekty były widoczne i odczuwalne. Szerzej omawia każdy z nich w poszczególnych rozdziałach a dodatkowo w osobnej części zebrał je razem z najważniejszymi instrukcjami. Oczywiście efekty każdy może doświadczyć w różnym czasie, gdyż wszystko zależy od tego jak długo borykamy się z chorobą. To o czym pisze autor jest poświadczone wieloma przypadkami i badaniami, dlatego jeżeli ktoś z Was cierpi z powodu jakiejkolwiek odmiany artretyzmu, warto poznać metodę zaprezentowaną w książce. Być może będzie to pierwszy krok ku zdrowiu!

Książkę można kupić w sklepie:


Numer wydania I
Rok wydania amerykańskiego: 2009
Rok wydania polskiego: 2014
Ilość stron: 248
Format: 14,5 x 20,5 cm
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Iga Maliszewska
Tytuł oryginału: The New Arthritis Cure: Eliminate Arthritis and Fibromyalgia Pain Permanently

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.