piątek, 19 grudnia 2014

143. - "Pomoc z zaświatów"

Duchy bliskich 
w służbie żyjących
Maureen Hancock

               

"Nie ma znaczenia w co wierzymy, kim jesteśmy albo ile mamy samochodów. Jest coś, co nas łączy: śmierć."

Nasze życie wypełnione jest wieloma sprawami bardziej lub mniej ważnymi, wydarzeniami wesołymi, radosnymi ale także wypełnionymi cierpieniem i smutkiem. Do takich trudnych doświadczeń jest śmierć kogoś bliskiego. Śmierć jest dla każdego jednakowo sprawiedliwa, nie omija nikogo. Dla niej nie jest ważne w co wierzymy, kim jesteśmy, co posiadamy. Prędzej czy później każdy ją spotka. Trudno jest  pogodzić się z czyimś odejściem, tym bardziej, że nie wiemy co dzieje się po Drugiej Stronie. Rąbka tajmenicy uchyla nam ksiażka pt. "Pomoc z zaświatów."

                   źródło zdjęcia: www.maureenhancock.com
Maureen Hancock pochodzi z irlandzkiej rodziny uzdrowicieli i jasnowidzów. Jej zdolności zaczęły się przejawiać w dzieciństwie ale długo nie mogła tego zaakceptować. Dopiero wydarzenia z 11 września 2011 roku oraz kilkakrotne otarcie się o śmierć sprawiło, że pogodziła się ze swoimi zdolnościami i uczyniła z nich swoją ścieżkę życiową. Dziś jest znanym medium, uzdrowicielką, wykładowczynią, matką dwójki dzieci. Prowadzi dwie fundacje charytatywne "Seed of Hope" ("Ziarno Nadziei"), które jest centrum medycyny naturalnej, oraz "Mission for the Missing" (Misja na rzecz Zaginionych), pomagając przy szukaniu zaginionych osób dorosłych i dzieci. Należy do Stowarzyszenia Detektywów w stanie Massachusetts i oragnizuje spotkania pod nazwą "Pozdrowienia z Niebios." Jej życie jest bogate, pełne wydarzeń i wypełnione pomocą innym ludziom. O jej działalności możemy przeczytać na jej stronie i obejrzeć zdjęcia ze spotkań z ludźmi. TUTAJ

"Nie zamierzam nikogo przekonywać, że życie pozagrobowe istnieje, ale mam nadzieję, że dzięki mojej wierze i doświadczeniom z żywymi i umarłymi uda mi się zasiać ziarno nadziei."

Najczęściej duchy wzbudzają w nas dreszczyk emocji i strachu. Boimy się ich słysząc niesamowite a nawet przerażające historie opowiadane w mediach czy lansowane w filmach. Książka pokazuje ten świat jako przyjazny, chętny do pomocy. Powstała ona z intencją przekazania wiedzy, która pomoże innym radzić sobie z trudnymi sytuacjami. Uświadamia, że nie jesteśmy sami i mamy zawsze obok siebie dusze gotowe wesprzeć nas w naszej ziemskiej egzytencji. Autorka pragnie, by poprzez jej historię można było zobaczyć na czym polega praca medium i co to znaczy nim być. Obala mity funkcjonujące na ten temat i ukazuje swoje zdolności jako możliwość pomagania potrzebującym pocieszenia i uzdrowienia.

Publikacja została zadedykowana Seanowi Michaelowi - synowi Rose Ewas, siostry Maureen. Jego dramatyczną historię poznajemy w jednym z rozdziałów. Poznajemy przeżycia Maureen w dzieciństwie, z czasów szkoły, pierwsze kroki w uzdrawianiu, odkrywaniu swoich zdolności. Opowiada jak powstały jej fundacje charytatywne, spotkania "Pozdrowienia z Niebios", jak godziła sprawy rodzinne ze swoja działalnością. Wraz z tymi epizodami przekazuje wiele informacji o Drugiej Stronie, spotkaniach ze zmarłymi, opisuje jak u niej przejawia się dar jasnosłyszenia głosów, co czuje w tym momencie, w jaki sosób przebiega "rozmowa" z duszą. O jej skuteczności świadczą fragmenty listów, maili, pamiętników osób, które skorzystały z pomocy ułożenia sobie życia po starcie bliskich osób.

Książkę przeczytałam z tzw. "zapartym tchem", gdyż sposób w jaki Maureen Hancock opowiada swoją historię jest niezykle fascynujący, płynny i wzbudzajacy zaciekawienie. Jest przepełniona spokojem, miłością, wiarą. Daje nadzieję i skłania do refleksji, do wejrzenia w siebie. Poznajemy w niej nie tylko wydarzenia z życia autorki, lecz jej emocje, myśli, przeżycia i dylematy wewnętrzne. Wśród wielu epizodów przybliża nam świat duchów i życia po życiu. Wydarzenia są ujęte w sposób chronologiczny w 17 rozdziałach. Każdy z nich dotyczy innego, kolejnego zdarzenia i kończy się ćwiczeniami skłaniającymi do przemyśleń i uczącymi uważności oraz świadomego życia. Są wśród nich wzruszające, przejmujące ale także smutne doświadczenia lecz jednocześnie autorka uświadamia, że w naszym życiu nic nie dzieje się przypadkowo. Wszystkie one uczą, że nasze życie nie kończy się wraz ze śmiercią, lecz toczy się dalej ale już w innym wymiarze i rzeczywistości. 

"Przychodzimy na ten świat i mamy do wypełnienia kontrakt, który otrzymała nasza dusza, decydujący o tym, jak długo tu będziemy i co osiągniemy."

Książkę można kupić w sklepie:


Rok wydania polskiego: 2014
Rok wydania amerykańskeigo: 2011
Ilość stron: 276
Format: 14,5 x 20,5
Oprawa miękka
Redakcja Irena Kloskowska
Tłumaczenie: Katarzyna Pietrzak
Tytuł oryginału:The Medium Next Door: Adventures of a Real-Life Ghost Whispe


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.