niedziela, 28 grudnia 2014

144. - "Punkt Zwrotny"

Transformacja świadomości w czasach światowego przełomu
Gregg Braden

BESTSELLEROWY AUTOR NEW YORK TIMESA

          

"Jeżeli wiesz, dokąd zmierzasz, wiesz również co ze sobą zabrać. Ale jeśli wyruszasz dokądś po raz pierwszy, przygotowujesz się na nieznane."


Świat, w którym żyjemy nieustannie zmienia się odkąd istnieje. Zmiany są konieczne - bez nich stalibyśmy w miejscu. Jednak ostatnie tysiąclecie zaznaczyło się szybkim rozwojem cywilizacyjnym a obecnie doświadczamy nawet gwałtonych przemian graniczącymi z ekstremalnymi. Większość z nas nie jest ich świadoma a w związku z tym nie jesteśmy przygotowani na nową rzeczywistość i to co nas czeka w przyszłości. Książka "Punkt zwrotny" ma na celu przystosować nas do nadchodzących wydarzeń i uświadomić, że jesteśmy w fazie przemian, często gwałtownych, które w efekcie doprowadzą nas do nowego świata.

źródło: www.thequantumattraction.com
Gregg Braden to znany na świecie bestsellerowy autor New York Timesa. Jego publikacje są najlepiej sprzedającymi się W swoich książkach łączy wiedzę naukową z szeroko rozumianą duchowością. Łączy w sobie naukowca, geologa, wizjonera sięgając do mądrości rdzennych kultur, badając dawne zapomniane teksty i odległe górskie wioski i klasztory. m.in. w W Polsce mogliśmy przeczytać "Boską Matrycę", "Kod Boga", "Uzdrawianie Wiary." W uznaniu za swoje zasługi otrzymał wiele wyróżnień i ma możliwość prezentowania na wielu swoih odkryć w korporacjach znajdujących się na liście 500 najbardziej dochodowych przedsiębiorstw, na zgromadzeniach ONZ oraz na wielu spotkaniach naukowych, na uniwersytetach i stowarzyszeniach.

W swojej najnowszej książce Gregg Braden zabiera nas w podróż ku przyszłości i pomaga zrozumieć rzeczywistość. Bez ubarwiania, dodatkowego upiększania ukazuje nam prawdę o warunkach w jakich żyjemy. O transformacji świadczą liczne kryzysy, nierównowaga gospodarcza, społeczna, wyczerpywanie się zapasów naturalnych, zmiany klimatyczne. Globalne przemiany mają ogromny wpływ na nasze życie zawodowe, prywatne, społeczne, na nasz stosunek do pieniędzy, zdrowia, rodziny. Jednocześnie uświadamia, że Natura stwarza warunki, w których każdy kryzys możemy przekształcić w sukces i rozkwit naszego życia.

"Bodaj największym kryzysem, z jakim mamy do czynienia w obecnych czasach ekstremów, jest kryzys myślenia."

Przede wszystkim musimy zmienić sposób myślenia, gdyż dotychczasowe postrzeganie świata nie spełnia swojej roli i coraz trudniej jest nam funkcjonować w zmieniającej się rzeczywistości. Nie radzimy sobie z zaspokajaniem własnych potrzeb i nie zauważamy, że rodzi się nowy, zrównoważony świat. Dlatego musimy zweryfikować swoje stare nawyki i zacząć rozwijać nowe zdolności i umiejętności, które pozwolą nam prowadzić harmonijne i zdrowe życie. Autor podpowiada w jaki sposób wprowadzić zmiany, dostostosować odkrycia technologiczne, nowe strategie do swojego życia rodzinnego, zawodowego i społecznego. Na szczęście coraz więcej wiemy, wzrasta nasza świadomość, rozwijają się nowoczesne technologie i mamy w zasięgu ręki właściwe rozwiązania. Możemy żyć w ekologicznym świecie, czerpać energię z czystych źródeł, zasobnych w wartościowe elementy, korzystać ze zdrowej żywności i żyć dostatnim życiem przez długie lata. Jedyne co musimy zrobić to zmienić myślenie. Nie jest to łatwy proces ale dzięki książce Gregga Braden'a poznajemy wyzwania jakie na nas czekają, sposoby zaakceptowania nowych odkryć i uczymy się korzystania z naukowego dorobku oraz mądrości naszych przodków. 


Ważne, byśmy umieli zauważyć tzw. punkty zwrotne, czyli takie wydarzenia, które zmieniają nasze postrzeganie biegu wydarzeń. Punkty zwrotne mają moc przeobrażania pojawiających się kryzysów w korzystną dla nas transformację. Dlatego przede wszystkim musimy zrozumieć, że świat się zmienia a dotychczasowe sposoby rozwiązywania kryzysów prowadzą do rozpadu starych struktur myślenia i że dysponujemy już metodami pozwalającymi wywołać punkty zwrotne zmieniające nasze życie. "Musimy przyjąć taki sposób myślenia, dzięki któremu wprowadzimy istniejące rozwiązania w życie." 

Czasu nie mamy za dużo, gdyż: "Od tego na ile gotowi będziemy zmienić sposób myślenia o nas i o świecie, zależeć będzie powodzenia naszej podróży. Ma ona fundamentalne znaczenie, ale jest przy tym bardzo krótka, albowiem świat, ku któremu zmierzamy, jest już obecny. Już w nim żyjemy"


Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie I
Format: 14.5x20.5cm
Rok wydania: 2014
Ilość stron: 280
Oprawa: Miękka
Redakcja: Warda Mariusz
Tytuł oryginału:The Turning Point: Creating Resilience in a Time of Extremes


1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.