sobota, 22 czerwca 2013

38. Płukanie ust olejem


Płukanie ust olejem
Detoksykacja i uzdrawianie ciała poprzez usta

dr Bruce Fife

„Oczy są zwierciadłem duszy. 

Jama ustna natomiast 

jest zwierciadłem ciała”

Prawidłowa higiena jamy ustnej to jedno z ważniejszych warunków dobrego zdrowia i ogólnej kondycji naszego ciała. Nie zdajemy sobie często sprawy z tego, że wiele schorzeń to skutek bakterii i mikroorganizmów, które gromadzą się w jamie ustne i mają wpływ na nasz organizm. Przedostając się do krwioobiegu wywołują różne choroby i dolegliwości, z którymi niektórzy zmagają się przez większą część życia. Dlatego ważne jest, by utrzymywać jamę ustną w dobrym stanie, dbając o nią każdego dnia. Próbujemy to zrobić różnymi metodami: czyścimy zęby szczoteczką, nitką dentystyczną, chodzimy do stomatologa ale okazuje się, że to może być niewystarczające. Uświadamia nam to dr. Bruce Fife w swojej najnowszej książce “ Płukanie ust olejem”
„Metoda ta wydaje się być doskonałą terapią służącą poprawie ogólnego stanu zdrowia. Olej wchłania lub „wyciąga” chorobotwórcze bakterie i wydzielane przez nie toksyny z zębów i dziąseł, oczyszczając jamę ustną znacznie skuteczniej niż szczoteczka do zębów lub płyny przeciwbakteryjne.”
źródło zdjęcia:
www.eatingdisorderpro.com

Dr. Bruce Fife jest lekarzem naturopatą, uznanym mówcą oraz autorytetem w propagowaniu prozdrowotnych i odżywczych właściwości kokosa dlatego nazywany jest „Kokosowym Guru” lub Doktorem Kokosem.” Napisał ponad 20 książek. W Polsce ukazały się tylko niektóre z nich: "Cud mąki kokosowej,"  "Cud oleju kokosowego" i "Jak pokonać Alzheimera."  

W swojej najnowszej książce w przystępny sposób przekazuje wiedzę na temat zalet prostej metody wywodzącej się z Ajurwedy polegającej na płukaniu ust olejem. Ten sposób dbania o higienę jamy ustnej wydaje się niewiarygodnie prosty i można by sądzić, że jest mało skuteczny. Tymczasem autor przekonuje, że olej eliminuje wiele bakterii, drobnoustrojów, grzyby, oczyszcza z toksyn a dzięki temu poprawia się nie tylko stan dziąseł, zębów ale także całego organizmu. Jako dowód przytacza autentyczne historie osób, które skorzystały z tej metody i w krótkim czasie uzyskały zaskakujące efekty. 

Gdy Dr. Bruce Fife po raz pierwszy usłyszał o płukaniu ust olejem, był sceptycznie do niej nastawiony ale postanowił bliżej przyjrzeć się tematowi i wypróbował ją na sobie. Na efekty nie musiał długo czekać. Na podstawie swoich doświadczeń opracował metodę oczyszczania organizmu, udoskonalając i modyfikując system dr. Karacha. Książka „Płukanie ust olejem” jest tego efektem. Przedstawia ona nie tylko zasady stosowania oleju ale także całościowy program leczniczy włączając w to właściwą dietę i zdrowy styl życia.

Wśród wielu informacji, dowiadujemy się o ekosystemie jamy ustnej, roli śliny, jakie bakterie w niej występują, poznajemy najczęściej występujące choroby jamy ustnej, źródła zakażenia, co wpływa na jej stan, jak samemu zrobić zdrową pastę do zębów, jakie zagrożenia niosą ze sobą niektóre leki, zabiegi stomatologiczne, czym powinniśmy się kierować przy wyborze dentysty. Autor zapewnia, że dzięki metodzie płukania ust olejem pozbędziemy się wielu szkodliwych substancji. W opisywaniu swojej metody podpowiada jaki olej wybrać, jak wykorzystać jego właściwości, jakie możemy mieć odczucia, reakcje i jak sobie z nimi radzić.

Autor zapewnia, że płukanie ust olejem to nie tylko gwarancja właściwej higieny jamy ustnej ale także doskonałego zdrowia na wiele lat. Poprzez detoksykację usuwamy zarówno źródła schorzeń dziąseł oraz zębów, jak i dolegliwości ciała, z którymi nie mogliśmy sobie do tej pory poradzić. 
„Jako dietetyk i naturopata zapoznałem się z wieloma formami leczenia. Po zbadaniu tej metody i samodzielnym jej zastosowaniu, mogę powiedzieć, że jest najlepsza ze wszystkich znanych mi terapii naturalnych.”

Książkę można kupić w sklepie: 


Wydanie: I
Rok wydania: 2013
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 256
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.