środa, 26 czerwca 2013

41. Więź

Odkryj połączenie między Tobą a resztą świata
Lynne McTaggart

       
Lynn McTaggart to znana dziennikarka śledcza ale także autorka licznych bestsellerów. Jest jednym z najlepiej sprzedających się autoró, naukowcem i wykładowcą tworzącą „pomost między nauką i duchowością.” W Polsce mogliśmy poznać jej twórczość w publikacji pt. "Eksperyment Intencjonalny" . Jest uznanym ekspertem i mówcą zapraszaną do wielu programów radiowych i telewizyjnych w tym „Oprah Winfrey” i „Deepak Chopra przedstawia.” Jej warsztaty i szkolenia mają wpływ na życie tysięcy ludzi na świecie. Swoją twórczość i wiedzę opiera na licznych badaniach prowadzonych w świecie nauki, duchowości i zdrowia, przez światowych naukowców z różnych dziedzin. Podobnie jest w jej najnowszej książce pt. „Więź”, w której przedstawia swoją wizję świata na podstawie licznych badań, które próbują zrozumieć naturę ludzką w nowy sposób i dotrzeć do istoty naszego istnienia.

źródło zdjęcia:www.lynnemctaggart.com
Lynne w śmiały sposób ukazuje błędy dotychczasowego myślenia opartego na darwinowskiej i newtonowskiej teorii wizji świata, którą także autorka omawia i odnosi się do ich założeń. Przytacza wiele różnych teorii funkcjonujących w dotychczasowym światopoglądzie i przedstawia dowody, że „życie istnieje nie w jakiejś rzeczy, lecz Więzi – w przestrzeni między dwiema rzeczami: między cząstkami subatomowymi, między cząstkami i Polem w tle, a także między umysłem – czyli świadomością – a materią.”

Książka składa się z czterech części. W trzech pierwszych autorka pokazuje w jaki sposób funkcjonuje świat dzisiejszy, który oparty jest na ciągłym rywalizowaniu, gonieniem za karierą, chciwości,  oddzielony od całości i ukierunkowany na jednostkę. Na podstawie badań, które zostały przeprowadzone na przestrzeni ostatnich wieków wskazuje, że życiem na ziemi rządzi niewidzialny mechanizm, który jest lekceważony przez współczesne społeczeństwa. Przedstawia teorie fizyki kwantowej, genetyki, biologii, neurobiologii, astronomii, medycyny, socjologii, które uzmysławiają, że wiele czynników ma wpływ na nasze zachowania, myślenie, zdrowie, wydarzenia, rozwój. Uświadamia nam, że powinniśmy dążyć do jedności i ponownie odkryć Więź, o której zapomnieliśmy wraz z rozwojem cywilizacji. Propaguje holistyczne podejście do życia, podkreślając, że wszyscy istniejemy w świecie, w którym każdy element stanowi część ogromnej układanki.

Autorka namawia do zmiany swojej postawy, myślenia i działania poprzez drobne kroki, które zintegrują nas z otoczeniem i wprowadzą w lepszą przyszłość. Jak to zrobić, od czego zacząć, w jaki sposób można wpłynąć na to co nas otacza, dowiadujemy się w czwartej części, w której autorka prezentuje narzędzia, dzięki którym możemy dokonać transformacji swojego życia i mieć pozytywny wpływ na przemianę w szerszej perspektywie.

Książka napisana jest trudnym językiem dla kogoś, kto do tej pory nie miał do czynienia z tą tematyką. Autorka stara się w możliwie przystępny sposób przybliżyć zagadnienia naukowe, badania, terminologię i wpływ jaki wpajany nam światopogląd miał na nasze dotychczasowe  życie. Jej śmiałe teorie mogą wzbudzać różne emocje, jednak wiedza, którą dostarcza działa sugestywnie na czytającego. Na pewno jest to książka z pozytywnym przesłaniem, które skłania do refleksji i motywuje do innego spojrzenia na swoje życie.

Czytając kolejne kartki publikacji zastanawiałam się czy jest możliwe wprowadzenie zmian, o których pisze Lynne Taggart. Z pewnością musimy zacząć od siebie i od małych kroków. Opowieści z życia świadczą o tym, że przemiana jest możliwa, tak jak to miało miejsce w życiu Mehty, jednego z bohaterów historii, które zamieszcza autorka. Warto posłuchać jego rady, która wyraża jego wizję świata:
„Wyciągnij rękę do sąsiadów, którzy cię irytują lub ignorują. Napisz do nich kartkę, zanieś deser, wywieź śmieci na wysypisko. Zachęć swoje dzieci, żeby bawiły się z ich dziećmi. Nie myśl w kategorii wielkich darowizn, lecz najdrobniejszych rzeczy, jakie możesz zrobić tu i teraz.”
Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I
Rok wydania: 2013
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 384
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.