piątek, 26 lipca 2013

42. Kompletna samopomoc dla twoich nerwów


Kompletna samopomoc dla twoich nerwów
Dr Claire Weekes


Ze stresem spotykamy się w codziennych, różnych sytuacjach. Jest, niestety, częstym naszym towarzyszem w pracy, szkole, przy egzaminach, ważnych rozmowach, w domu. Efektem tego są różne objawy w naszym ciele, które nas niepokoją: bóle głowy, żołądka, nadmierne pocenie się, palpitacje serca a nawet gorączka. To powoduje, że zaczynamy martwić się o swoje zdrowie a to z kolei wywołuje dodatkowe lęki a wraz z nimi nowe dolegliwości. Wpadamy w błędne stresujące koło, które często prowadzi do poważnych zaburzeń układu nerwowego. Dlatego tak ważne jest rozróżnianie objawów, poznanie ich źródeł i nauczenie się łagodzenia ich skutków. Taką możliwość daje nam książka pt. „Kompletna samopomoc dla twoich nerwów”, która jest wspaniałym poradnikiem dla wszystkich tych, którzy borykają się z różnymi dolegliwościami na tle nerwowym. Została ona napisana przez dr Claire Weekes, która w sposób umiejętny prowadzi nas przez świat, postrzegany oczami osoby nadwrażliwej i cierpiącej na schorzenia spowodowane swoim stresującym podejściem do życia.

Dr Claire Weekes jest znaną na całym świecie specjalistką od dolegliwości o podłożu nerwowym. W swojej pracy z pacjentami niepokoiło ją to, że cierpieli oni na ciężkie i długotrwałe zaburzenia, które miały głęboki wpływ na ich życie. Mimo, że wielu z nich próbowało leczenia psychiatrycznego, nie udało im się osiągnąć stabilnego zdrowia. Dlatego dr. Weekes opracowała program leczenia oparty na poznawczej idei i psychologii behawioralnej. Jej metoda jest niezwykle prosta i oparta na kontroli stanu swojego umysłu. Okazała się niezwykle skuteczna dlatego jest zalecana przez wielu lekarzy oraz stosowana w ośrodkach zdrowia. Została ona wysoko oceniona i otrzymała nominację do Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny. Przed śmiercią w 1990 roku, dr Weekes zażądała, by jej prace były łatwo dostępne na całym świecie.

Książka pt. „Kompletna samopomoc dla twoich nerwów” jest efektem praktyki dr. Weekes. Dzięki dokładnym opisom przyczyn różnych dolegliwości, chorób, objawów i kolejnych etapów rozwoju zaburzeń nerwowych możemy sami zdiagnozować siebie i uruchomić swój potencjał uzdrawiający.

„Siła potrzebna do uzdrowienia znajduje się w środku ciebie, trzeba tylko wskazać do niej drogę.”

Często „tworzymy” sobie sami chorobę, gdyż obawiamy się o swoje życie, jak się okazuje - bezpodstawnie. Zwykłe drżenie dłoni, bóle głowy, żołądka, palpitacje serca przyprawiają nas o dodatkowe negatywne emocje. Obciążamy w ten sposób swój układ nerwowy, a to kolejny krok ku zaburzeniom psychicznym.

Autorka przejrzyście opisuje wiele objawów, posługując się przykładami z życia jej pacjentów i znajomych tłumacząc ich pochodzenie, przyczyny a co najważniejsze – pokazuje jak sobie w prosty sposób z nimi poradzić. Pomaga zrozumieć czym jest i jak rozpoznać wyczerpanie nerwowe pod kątem fizycznym, emocjonalnym, psychicznym i duchowym, jak radzić sobie z obsesją, fobią, jak uzdrowić mniej i bardziej skomplikowane choroby nerwowe. 


Książka jest przepełniona wszechstronną wiedzą na temat różnych schorzeń, dolegliwości i chorób na tle nerwowym. Całość napisana w sposób przejrzysty, obrazowy i klarowny. O trudnych i często skomplikowanych sprawach autorka potrafi opowiedzieć jasno i przystępnie. Jej styl pisania wprowadza spokój i dzięki temu zdobywamy wiedzę o podłożach choroby. 

Według mnie jedna z najlepszych książek o zdrowiu, jakie przeczytałam. Jak sama autorka mówi: „Niniejsza książka skierowana jest do osoby załamanej nerwowo albo mającej skołatane nerwy” Uważam, że jest to także doskonała pozycja również dla wszystkich, którzy chcieliby mieć komfort psychiczny a nie wiedzą jak sobie poradzić ze stresem. Wszelkie nasze niedyspozycje często mają swoje źródło w natłoku myśli dlatego dobrze jest, by w naszym zabieganym świecie, pełnym stresujących sytuacji mieć umiejętność dbania o swój stan umysłu, byśmy mogli w pełni cieszyć się życiem.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: I 
Rok wydania: 2013 
Format: 145 x 205 mm 
Ilość stron: 256 
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)