wtorek, 30 lipca 2013

43. Możesz uzdrowić swoje ciałoMożesz uzdrowić swoje ciało
łącząc medycynę, afirmację i intuicję.

Louise L. Hay, dr Mona Lisa Schulz


„Twoje ciało jest niczym deska rozdzielcza w samochodzie,” na której znajduje się szereg światełek ostrzegawczych sygnalizujących o problemie. Jeżeli nie wiemy co oznacza dany alarm, wtedy nie jesteśmy w stanie jechać dalej. Podobnie jest z naszym organizmem. Takim światełkiem ostrzegawczym w naszym organizmie jest określona dolegliwość, choroba, niedyspozycja jakiegoś organu. One zwracają nam uwagę na te rejony, w których występują niepokojące objawy. Jednak, by właściwie móc je zinterpretować trzeba poznać język ciała i zastosować odpowiednią terapię. Każdej chorobie odpowiadają określone wzorce myślowe. Znane jest powiedzenie, że „choroba najpierw rodzi się w umyśle” i to właśnie udowadnia książka pt.: „Możesz uzdrowić swoje ciało”. Została ona napisana przez dwie wybitne kobiety: Louise L. Hay i dr Monę Lisę Schulz.
louise-hay noliesradio.org

Louise Hay jest prekursorką metody uzdrawiania poprzez afirmacje i zmianę wzorców myślowych. Dzięki jej technikom uzdrawiania i filozofii pozytywnej miliony ludzi nauczyło się jak stworzyć swoje życie szczęśliwsze i zdrowsze. Jej niewielka książeczka ”Ulecz swoje ciało” wydana w latach 80 –tych odniosła wielki sukces. Dziś Louise Hay jest uznaną nauczycielką duchową i prowadzi wykłady na całym świecie. Założyła wydawnictwo Hay House, którego jest prezesem. W Polsce mogliśmy ją poznać poprzez takie publikacje jak: „Możesz uzdrowić swoje życie”, Poznaj moc, która jest w Tobie”, Pokochaj swoje życie” a ostatnio ukazała się talia kart z afirmacjami pt.: "Potęga Myśli"

www.drmonalisa.com
Dr Mona Lisa Schulz jest lekarzem intuicyjnym i neuropsychiatrą. W 1993 roku otrzymała doktorat z neurobiologii behawioralnej w Boston University School of Medicine. Potrafi ona zdiagnozować pacjenta znając tylko jego imię i wiek. Od wielu lat zajmuje się badaniami nad mózgiem i intuicją. Podchodzi do leczenia holistycznie wykorzystując z różnych technik uzdrawiających. Duży wpływ na jej życie miała Louise Hay i jej książeczka „Ulecz swoje ciało”. 

Louise Hay i dr Mona Lisa Schulz w książce „Możesz uzdrowić swoje ciało” umiejętnie połączyły swoją wiedzę tworząc poradnik, który bardzo dobrze pokazuje zależności między naszymi myślami, zachowaniem, stylem życia a naszym zdrowiem. Wieloletnia praktyka lekarska, badania prowadzone nad funkcjonowaniem mózgu oraz nad ludzką świadomością i intuicją udowodniły, że połączenie medycyny tradycyjnej z afirmacjami, zmianą schematów myślenia przynoszą niezwykłe rezultaty. 
„Jeżeli chcemy odzyskać pełnię zdrowia , musimy zwracać uwagę na wiadomości, które przekazują nam nasze ciała za pomocą intuicji” 
Dr Schulz podkreśla, że w leczeniu należy zachować równowagę, zdrowy rozsądek i logikę. Uświadamia w jaki sposób połączyć metody terapii medycyny tradycyjnej i intuicyjnej, jak wykorzystać intuicję, by właściwie odczytać sygnały płynące z ciała i dotrzeć do źródła problemu. 

Książka napisana w przemyślany sposób, tak by można było szybko odnaleźć interesującą nas treść. Na początku - test, który pomoże określić naszą kondycję zdrowotną i zdiagnozować, na które części ciała powinniśmy zwrócić uwagę. Wtedy możemy przejść od razu do interesującego nas działu albo przeczytać książkę od początku do końca. 


Poszczególne rozdziały poświęcone są określonej grupie organów, które przypisane są do poszczególnych centrów emocjonalnych. Każde centrum emocjonalne jest dokładnie opisane i obejmuje możliwe przyczyny dolegliwości w konkretnych narządach. Przy każdym zagadnieniu zamieszczone zostały tzw. „studium przypadku”, w którym możemy prześledzić prowadzony tok leczenia pacjenta. Na końcu znajdziemy tabele,. w których do poszczególnych chorób, organów są przypisane określone wzorce myślowe oraz afirmacje, które pomogą zmienić dotychczasowe schematy myślowe.

Książka jest uświadamia nam jak ważne jest to co przeżywamy, myślimy i dopóki będziemy tkwili w szkodliwych dla nas schematach myślowych, będziemy przysparzać sobie kłopotów zdrowotnych. Dowiadujemy się jakie są źródła schorzeń, jakie są objawy nierównowagi w danym obszarze chorobowym, jakie afirmacje należy zastosować w zależności od schorzenia. 

Uważam, że jest to jedna z lepszych pozycji wydawniczych na rynku dotyczących języka naszego ciała. Poradnik dostarcza wielu ciekawych informacji i obszernie omawiają przyczyny powstawania chorób. Do sięgnięcia po tę pozycję zachęca ładne wydanie z piękną okładką i estetyczną oprawę graficzną. Z pewnością będzie to znacząca dla mnie lektura na mojej półce z książkami. 

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie: I
Rok wydania: 2013
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 328
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)