wtorek, 12 marca 2013

10. - "Oszukując przeznaczenie"


Co Rządzi Twoim Losem
Dr Ruediger Dahlke
"Zanim rozegra się grę, należy najpierw zapoznać się z jej zasadami."

Każdy zna przysłowie „Kowalem swego losu każdy bywa sam” wypowiedziane przez Appiusza Klaudiusza – rzymskiego polityka żyjącego ok. IV wieku p.n.e. Już wtedy ówcześni myśliciele dostrzegali ważne prawa, o których dziś wiemy niewiele mimo, że są z nami od zawsze. Za swoje niepowodzenia, straty, brak sukcesów, dostatniego życia obwiniamy wszystkich i wszystko wokół. A tymczasem warto uświadomić sobie, że to my sami jesteśmy odpowiedzialni za to co się wokół nas dzieje. Od nas zależy efekt końcowy, to czy odniesiemy sukces i będziemy cieszyć się komfortem psychicznym i materialnym czy wręcz przeciwnie. 

Wszystko co istnieje podlega odwiecznym regułom, które warto poznać i wprowadzić świadomie do swojego życia. Żyjąc w dzisiejszym świecie powinniśmy poznać prawa, które mają wpływ na jakość naszej rzeczywistości. Te trzy prawa to polaryzacja, rezonans i świadomość. Ich zrozumienie jest kluczem do szczęścia, poczucia bezpieczeństwa, harmonii.

Świat jest pełen iluzji i przeciwieństw. Tam gdzie jest światło jest i cień. Białe i czarne, dzień i noc, dobro i zło, wdech i wydech, zdrowie i choroba - jedno nie istnieje bez drugiego. „Podobne przyciąga podobne”, „Pieniądz tworzy pieniądz”, „Tak jak na górze tak i na dole” to stwierdzenia często przytaczane w różnych publikacjach ale często nie są one wyjaśnione do końca albo traktowane jako modny, komercyjny temat.

By zrozumieć odwieczne prawa Wszechświata warto sięgnąć po książkę pt. „Oszukując Przeznaczenie” napisaną przez Ruediger’a Dahlke’a znanego psychoterapeutę z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem. Jest on światowym autorytetem w dziedzinie terapii naturalnych i ekspertem w sferze duchowości i holistycznego podejścia do zdrowia ale i do życia. Idea całościowego podejścia do człowieka i świata jest motywem przewodnim książki pt. „Oszukując przeznaczenie”. Wiedza w niej zawarta poparta własnym doświadczeniem, dowodami naukowymi oraz przykładami z życia pomaga zrozumieć na czym polega prawo polaryzacji, rezonansu i świadomości. Napisana przystępnym językiem z dozą humoru i lekkości, opatrzona licznymi rysunkami, ciekawymi ćwiczeniami, sentencjami sprawia, że chętnie wgłębiamy się w jej treść. Do tego zachęca staranne wydanie z estetyczną oprawą graficzną nie tylko okładki ale i poszczególnych stron. Ilustracje w książce są czarno – białe ale niektóre z nich zamieszczone zostały na kolorowej wkładce jako dodatek uzupełniający całość.

Autor przekonuje, że nie musimy biernie poddawać się losowi, być na niego skazanym lecz sami możemy mieć wpływ na to co nas spotyka. Nie mówi co mamy zrobić, a jedynie podpowiada pewne rozwiązania, uświadamia nam wiele istotnych zagadnień, które mają wpływ nie tylko na światowe wydarzenia ale przede wszystkim na nas. To co do tej pory wpajano nam od dzieciństwa - doktryny, przekonania, światopogląd okazuje się być iluzją. Jesteśmy szpikowani wieloma informacjami w mediach, w szkołach uczymy się praw fizyki, chemii a niestety pomija się istotne zasady, które każdy powinien znać, by uniknąć problemów. 

Wystarczy tylko poznać trzy ważne prawa i według nich kreować swoje życie a (jak zapewnia autor) będziemy mogli spokojnie patrzeć w przyszłość z pełnym poczuciem bezpieczeństwa. Wydaje się to takie proste ale patrząc na otaczający nas świat zadajemy sobie pytanie dlaczego jest w nim tyle zła, biedy, nienawiści, nierównowagi społecznej. Ruediger Dahlke wyjaśnia wiele praw, schematów, stereotypów myślowych, które funkcjonują w naszym świecie. Jasno argumentuje dlaczego są one dla nas szkodliwe, dlaczego, mimo tak wielu przepisów i reguł mają odwrotny skutek niż pierwotnie zakładano. Czytając tę książkę zastanawiamy się nad tym. Skłania ona do refleksji i przemyśleń. Zaczynamy rozumieć, że stanowimy jedność ze wszystkim co nas otacza.

Książkę powinien przeczytać każdy ponieważ:

Książkę można kupić w sklepie

Wydanie: I 
Rok wydania polskiego: 2012
Rok wydania niemieckiego: 2009
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 360
Oprawa: miękka
Redakcja: Natalia Paszko
Tłumaczenie: Monika Krotoszyńska
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Tytuł oryginalny: Die Schicksalsgesetze: Spielregeln fürs Leben – Resonanz Polarität Bewusstsein by Ruediger Dahlke

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.