niedziela, 10 marca 2013

9. Nowe runiczne drogowskazy


Ewa Kulejewska

Słowo „runa” znaczy „tajemnica”, „sekret”, „szeptać”. Są to magiczne, pozytywne znaki, pełne światła i wspaniałych pradawnych energii. Runy to przede wszystkim pismo ludów północnej i zachodniej Europy, jednak dowody ich istnienia znaleźć można w wielu zakątkach świata. Ryte były na kamieniach, drewienkach, naczyniach. Dziś również można je w ten sposób stosować ale doszły też nowe możliwości wykorzystania tych znaków w postaci kart do wróżenia. Na polskim rynku nie ma zbyt dużo talii runicznych ale mimo to stają się one coraz bardziej popularne i stwarzają możliwości dogłębniejszego poznania tych pradawnych znaków. Jedna z takich talii została wykonana przez Ewę Kulejewską zatytułowana „Nowe Runiczne Drogowskazy.” Motto zamieszczone na początku niewielkiej książeczki dołączonej do kart „”Przyjazne znaki na drodze życia” podkreśla charakter run.

źr. www.karty.studioastro.pl
Ewa Kulejewska jest w Polsce znaną postacią w świecie ezoterycznym. Jest popularną wróżką, psychoterapeutką, dyrektorką Studium Psychologii Psychotronicznej. Jak sama mówi o sobie na własnej stronie: „karty są skutecznym narzędziem podpory psychicznej. Uważam, że los zależy od człowieka, a kiedy pozna się jego tendencje można go zmienić i podążać już bezpiecznie nową drogą życia.” W swojej praktyce wykorzystuje swoją szeroką wiedzę terapeutyczną, zdolności jasnowidzenia, bioterapii. Prowadzi liczne kursy, szkolenia, medytacje zdrowotne, runiczne i rozwoju zdolności parapsychicznych. Jest autorką wielu książek m.in. „Runiczne drogowskazy”, „Alchemia aktu stwórczego”, „Runy proste i skuteczne”, „Vademecum run”, „Autoterapia – sposoby i metody leczenia duszy i ciała”.Najnowsze jej dzieło to małe drogowskazy na drodze rozwoju osobistego. Karty są nieduże, ciepłe, miłe dla oka, pełne koloru i światła. Ich rozmiar jest pomocny przy tasowaniu, można zawsze je mieć przy sobie. Autorka przedstawiła na nich swoją wizję każdej runy malując jej energie w formie niewielkich obrazków otoczonych wianuszkiem zbożowego motywu. To kojarzy się ze słońcem, obfitością i bogactwem. Każdy z nich jest podpisany głównym przesłaniem runy. Są bardzo przyjemne w dotyku. Wykonane na sztywnym kartoniku, co zapobiega wyginaniu się podczas tasowania. Talii runicznych w swoich zbiorach mam kilka i muszę przyznać, że karty pani Kulejewskiej przypadły mi do gustu. Bardzo dobrze współpracuje się z nimi, udzielają trafnych podpowiedzi, wyczuwa się miłą energię.

Do kart dołączona jest nieduża książeczka zawierająca mnóstwo podstawowych informacji o każdej runie. Przy każdej z nich jest jej znaczenie dywinacyjne ujęte w wersji prawidłowej i odwróconej, opis jej praktycznego zastosowania i działania w codziennym życiu, w formie talizmanu, amuletu. Oprócz tego dowiadujemy się jaki zawód reprezentuje dana runa, co zapowiada, gdy pojawi się we wróżbie i jaką afirmację możemy użyć chcąc z nią medytować. To tylko niektóre możliwości tych niezwykłych znaków, możliwości jakie można odkryć z kartami runicznymi.

Karty można kupić w sklepie

Wydanie: I
Rok wydania: 2010
Format: 95 x 125 mm
Ilość stron: 84
Oprawa: miękka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.