wtorek, 5 marca 2013

5.Bezpieczny Tarot

Maria Bigoszewska

    

"Wróżąc, możesz lepiej poznać samą siebie. Karty są tylko precyzyjnym narzędziem, niczym więcej. Jeśli masz dobre intencje – towarzyszą Ci przyjazne energie"

Tarot to jeden z ciekawszych, wymagających dużej wiedzy ezoterycznej technik wróżebnych. Rozwija, uczy, podpowiada rozwiązania, prognozuje wydarzenia, pokazuje fakty takie jakimi są naprawdę. Jednak odkąd istnieje wzbudza u wielu ludzi niepokój, strach i wiele sprzecznych emocji. Dla niektórych to szatański wymysł, dla innych wspaniały dar niebios. Jedni boją się go inni uwielbiają a jeszcze inni potępiają. Na jego temat zarówno w przeszłości jak i teraz istnieje wiele mitów i niesamowitych opowieści, nadal wywołuje wiele emocji. Wynika to często z niewiedzy dlatego warto najpierw poznać tarotowy świat, by potem móc wydać opinię. Taką możliwość stwarza książka Marii Bigoszewskiej pt. „Bezpieczny tarot.” 

źr. gwiazdy.com.pl
Maria Bigoszewska jest znaną tarocistką z wieloletnim doświadczeniem, piszącą m.in. do magazynu „Gwiazdy mówią” i „Wróżka”. Jak sama o sobie mówi: „Wróżę niemal od dzieciństwa. Natomiast od ponad dwudziestu lat piszę w prasie o kartach, odpowiadam na listy, pomagam instytucjom rozwiązywać wielorakie problemy…” W swojej karierze doradcy życiowego i wróżki poznała historie wielu osób, którym poprzez karty tarota i swoją wiedzę, pomogła pokonać życiowe trudności. Współpracując ze znanymi magazynami ezoterycznymi odpowiada również na listy czytelników podpowiadając za pomocą swoich kart rozwiązania problemów.

Autorka w sposób przystępny i rzetelny zapoznaje czytelnika z Wielkimi Arkanami Tarota. Każda karta jest obszernie i dokładnie opisana. Książka podzielona jest na pięć części. W pierwszej wprowadza czytelnika w temat, prezentuje drogę Głupca poprzez kolejne Arkana Wielkie i podpowiada jak z kartami medytować.

W części drugiej znajdziemy szczegółowe opisy kart Arkan Wielkich. Na początku zawarta jest symbolika każdej z nich, następnie charakter osoby, jej zalety i wady, opis sytuacji, o której karta mówi, znaczenie dywinacyjne w zależności od sfery życia o którą pytamy: miłość, praca, zdrowie a nawet sprawy karmiczne i na końcu rada od tarota oraz  co mówi dana karta, gdy ona nas przyciąga albo odpycha. Nie ma tutaj informacji o Arkanach Mniejszych, co może niektórych nie zadowolić, ale autorka skupiła się na dokładnej o interpretacji kart.

Część trzecia poświęcona jest interpretacjom m.in. autorka przypisuje do każdej karty planetę, żywioł, porę roku, miejsce zdarzenia i powiązania między kartami. Oprócz tego Tarocistka podpowiada jak pracować z talią, jak ją oswoić. Podaje szereg rad, rozkładów i przykładów z życia, które pomagają zrozumieć język tarota a przede wszystkim przedstawia go jako życiowego doradcę, nauczyciela duchowego, z którym bezpiecznie możemy obcować.

Materiał ten był już przybliżony czytelnikom czasopisma „Gwiazdy mówią.” Jednak od tamtej pory minęło sporo czasu i teraz mamy możliwość zapoznać się z nim w innej, ciekawszej wg mnie formie. Książka „Bezpieczny tarot” przybliża nam świat Tarota, uwalnia go z otoczki niedostępności, tajemniczości. Dostrzegamy w nim talię kart, która może nam pomóc w naszych życiowych dylematach. Może on stać się  dobrym przyjacielem i doradcą. Od nas zależy jaką energią będzie emanował.

Książkę można kupić w sklepie:

Wydanie: II
Rok wydania: 2011
Format: 145 x 205 mm
Ilość stron: 228
Oprawa: miękka
Redakcja: Ewa Karczewska
Projekt okładki: Piotr Pisiak
Skład komputerowy: Piotr Pisiak
Korekta: Barbara Popławska

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.