czwartek, 14 listopada 2019

522. - "Naturalne wody owocowe"


Naturalne wody owocowe. 
Jak prawidłowo wykonać energetyzujące, oczyszczające i antyoksydacyjne izotoniki
Susan Marque

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2019
Rok wydania amerykańskiego: 2015
Liczba Stron: 232
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Oprawa: miękka
Tytuł Oryginału: Fruit Infused Water: 98 Delicious Recipes for Your Fruit Infuser Water Pitcher 
Wydawca: Vital
Redakcja: Natalia Paszko 
Skład: Emilia Dajnowicz 
Projekt okładki: Emilia Dajnowicz 
Tłumaczenie: Anna Polaków 
Korekta: Ewa Korsa

"Dostarczanie odpowiedniej ilości wody jest jednym z najważniejszych działań, które winniśmy podjąć, aby utrzymać nasz organizm w dobrym stanie".

Łączenie owoców z wodą stało się ostatnio modne. Najczęściej można spotkać zestawienie wody, cytryny i mity. Tymczasem możliwości jest znacznie więcej, o czym przekonuje książka pt.: „Naturalne wody owocowe“.

źr. zdjęcia:
senglish-voice-
over.fandom.com
Susan Marque – zaczynała jako aktorka, gdzie nauczyła się wiele o ludzkich zachowaniach. Jest zapaloną czytelniczką i miłośniczką sztuki eksponowanej w bibliotekach i muzeach. Kiedy odkryła, że jedzenie może być lekarstwem na różne dolegliwości, rozpoczęła swoje poszukiwania, które doprowadziły ją do rozwoju fotografii i przepisów kulinarnych. Zdecydowała się powrócić do szkoły, gdzie ukończyła dwa stopnie naukowe w dziedzinie pisania. Swoje umiejętności wykorzystała w scenariuszach, multimediach, esejach, przepisach, artykułach, przy opracowywaniu filmów i wielu innych dziedzinach. Następnie wróciła do Los Angeles, pracując zarówno jako lektor, jak i pisarka.

Napoje z owocami są jednym z najbardziej korzystnych propozycji dla naszego zdrowia, gdyż dzięki nim dostarczamy aż 80 % całkowitego zapotrzebowania na wodę. Autorka proponuje aż 98 różnych połączeń wody z owocami ale też ziołami i przyprawami.


Dzięki wskazówkom zawartym w poradniku, nauczymy się przygotowywać naturalne, zdrowe napoje, które doskonale nawodnią nasz organizm, dostarczą potrzebnych naszemu organizmowi mikroelementów i witamin, korzystnie wpłyną na układ trawienny a także oczyszczą organizm z toksyn, dodadzą energii i pomogą utrzymać prawidłową wagę ciała. Okazuje się, że picie wody z owocami zmniejsza ryzyko zawału serca i udaru, ma korzystny wpływ na nerki, kondycję umysłową i psychiczną. 


Poradnik wypełniony jest od początku do końca pięknymi, kolorowymi zdjęciami, które są ogromnym jego atutem. Podzielony został na dwie części. Pierwsza - teoretyczna, krótka, napisana zwięźle i konkretnie na temat korzyści płynących z picia napojów owocowych. Dowiadujemy się w niej nie tylko o zaletach wody ale poznajemy zasady komponowania wodnych koktajli, podstawy zaprawiania owoców i zasady nawadniania organizmu.


Drugą część książki wypełniają przepisy, które zostały zaplanowane tak, by każdy mógł je z łatwością wykonać. Napoje zostały pogrupowane pod kątem dobrodziejstw jakie przynoszą dla naszego zdrowia i samopoczucia. Są wśród nich takie, które mają właściwości oczyszczające, antyoksydacyjne, energetyczne, dostarczające witamin. Znajdziemy też napoje musujące, ziołowe, o innowacyjnym składzie i zainspirowane słodyczami. W sumie dziesięć różnych grup smakowych i wartości odżywczych oraz 10 przekąsek owocowych. Każdy przepis zawiera krótki opis przybliżający korzyści jakie przynosi dane połączenie oraz sposób wykonania napoju. 

"Jedną z najlepszych rzeczy  dotyczących zaprawiania wody owocami jest to, że zapewnia ona wówczas dodatkowe korzyści odżywcze przy bardzo małej zawartości cukru"

Nasz organizm składa się w około 60-70 % z wody, dlatego ważne jest byśmy dbali o jego właściwe nawodnienie. Woda to bardzo ważny składnik dla naszego życia i naszej planety. Bez niej nie nie jesteśmy w stanie przetrwać zbyt długo. Pomaga usuwać toksyny z organizmu, nawilża stawy, przenosi składniki odżywcze do komórek i pomaga utrzymać świeży wygląd. 

Nie każdy jednak lubi smak czystej wody. Dla poprawienia jej smaku możemy dodawać ulubione owoce. W sklepach można kupić różnorodne wody smakowe, które jednak nie mają nic wspólnego z naturalnością, gdyż często zawierają konserwanty lub są produkowane z koncentratów owocowych. Alternatywą jest skomponowanie własnych napojów owocowych, które z pewnością będą korzystniejsze dla naszego zdrowia.

dwa przykładowe przepisy


Książkę przeczytałam dzięki portalowi:


2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.