piątek, 29 listopada 2019

Grudzień w Wydawnictwie Psychoskok - zapowiedzi

Na ostatni miesiąc tego roku Wydawnictwo Psychoskok przygotowało kilka interesujących nowości. Są wśród nich propozycje dla miłośników poezji, przygód i historycznych wątków w powieściach. 
Oto one z krótkimi notkami redakcyjnymi:

Charakterki i Zwidzenia
Krzysztof Mudyń

DATA PREMIERY: 2.12.2019
KATEGORIA: Aforyzmy
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-593-5
EAN 978-83-8119-593-5
OPRAWA: miękka
FORMAT: S6  125 x 195 mm
ILOŚĆ STRON: 86
CENA DETALICZNA: 19,90

Aforyzmy o różnej tematyce, bez zbędnego szeregowania.

To nieuporządkowanie jest swoistego rodzaju urozmaiceniem, aby nie wpędzać czytelnika w głęboką zadumę, serwując kilkanaście aforyzmów dotyczących istoty życia lub sytuacji politycznej w kraju, albo nie spowodować długotrwałego wybuchu śmiechu, prowadzącego do łez…

Publikacja została wydana w formie dwujęzycznej: polsko-angielskiej, jednakże nie wszystkie zaprezentowane w niej aforyzmy mają tłumaczenie, gdyż nie znaleziono odpowiednich słów, by oddać ich sens. Autor pozostawia tu pole do popisu dla swoich czytelników, którzy sprawnie władając językiem angielskim, być może znajdą odpowiednie słowa, aby takiego przekładu dokonać. W tym celu pozostawiono miejsce, by tę myśl utrwalić i owe tłumaczenie zapisać na kartach książki.


Wrocławska tancbuda
Barbara Rejek

DATA PREMIERY: 4.12.2019
KATEGORIA: Proza poetycka
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-586-7
EAN 978-83-8119-586-7
OPRAWA: miękka
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 286
CENA DETALICZNA: 34,90
„Wrocławska tancbuda” to zbiór metafizycznych oraz reporterskich wierszy i opowiadań poetyckich, których akcja toczy się w enigmatycznej przestrzeni Wrocławia.

Książka składa się z trzech części: „Powodzianka”, „Poczekalnia W”, „Przystań nad  Odrą”, które  mogą  być czytane  oddzielnie, ale  zebrane w  jednym zbiorze  najlepiej  uwidacznia  się ich  filozofia i poetyka.  

„Wrocławska tancbuda” jest inspirowana twórczością  Edwarda  Stachury. Jest to jednak  dzieło oryginalne, które w sposób aktywny, choć  poetycki,  pozwala czytelnikowi uczestniczyć  w realnych  wrocławskich zdarzeniach, takich jak: Powódź Tysiąclecia czy śmierć Zbigniewa  Cybulskiego na peronie trzecim Dworca Głównego. 

„Wrocławska tancbuda" to refleksja nad kruchością bytu i niestałością szczęścia.


Służba Gniewomira
Piotr Skupnik

DATA PREMIERY: 17.12.2019
KATEGORIA: Powieść historyczna
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-581-2
EAN 978-83-8119-581-2
OPRAWA: Miękka 
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 216
CENA DETALICZNA: 31,90

[moja recenzja]

„Służba Gniewomira” to trzeci tom przygód walecznego jarla Oliego Egilssona.

Jarl Gniewomir powraca z wielkiej wyprawy, lecz spokój nie trwa zbyt długo. Jego najstarsza córka bowiem nawiązuje niebezpieczny kontakt z najstarszym synem księcia, Bolesława. Ponadto, jarl zostaje wezwany przez Knuta, któremu składał przysięgę. Na jego rozkaz, wyrusza do Anglii, aby walczyć o Londyn. Następnie, zostaje wysłany z misją do nowego króla Norwegii i ostatecznie trafia do kraju swej matki. W czasie podróży spotyka niezwykłą i tajemniczą Dagmarę oraz wojownika, który jak powiadają, powrócił z krainy topielców. Gniewomir musi zdecydować, po czyjej stronie stanąć. Kogo wesprzeć. Musi również zdążyć do domu na czas, żeby ocalić bliskich przed mieczami wrogów…

Łowca
Marek Zatwarnicki

DATA PREMIERY: 19.12.2019
KATEGORIA: Powieść przygodowa, fantasy, post-apokalipsa
WYDAWCA: Psychoskok
TŁUMACZENIE: NIE
JĘZYK ORYGINAŁU: polski
ISBN 978-83-8119-537-9
EAN 978-83-8119-537-9
OPRAWA: Miękka
FORMAT: 148 x 210 mm
ILOŚĆ STRON: 150
CENA DETALICZNA: 26,90

[moja recenzja]

Świat dotknięty apokalipsą.
Bohaterowie walczący o przetrwanie.
Nieprzewidywalne zakończenie.

Niedaleka przyszłość. Znany ludziom świat znika pod tonami wulkanicznych popiołów, dusi się w związkach siarki i zamarza w najcięższej zimie wulkanicznej w historii. Do zamieszkania zdatny jest jedynie niewielki obszar położony w górach. Wraz z rodziną i innymi ocalałymi mieszka tam niegdysiejszy profesor, nazywany "Łowcą". Bohater dźwiga na swoich barkach obowiązek polowania i zdobywania pożywienia.

Po siedmiu latach od katastrofy klimat zaostrza się i znika zwierzyna. Ocalenie wszystkich mieszkańców przed głodem, drapieżnikami i innymi ludźmi staje się coraz trudniejsze. Łowca podejmuje jednak nierówną walkę z siłami natury.

Powieść „Łowca” przenosi czytelnika w surowy świat powstały po realnie zagrażającej nam katastrofie i stawia przed nim pytanie jak daleko człowiek powinien posunąć się w imię przetrwania.
2 komentarze:

  1. Akurat z tych nowości nic konkretnego mnie nie zainteresowało.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja również nie planuję czytać żadnej z tych książek. 😊

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.