czwartek, 8 listopada 2018

435 - "CzaroMarownik 2019"

Magiczny Dziennik 
Renata Nikonowicz, Agata Garbowska, Judyta Kokoszkiewicz, Magdalena Ignaciuk, Małgorzata Święcicka

                  
„Obróć w pył przeszłość
i wejdź tanecznym krokiem w dziś“

Do końca roku zostały nam jeszcze tylko dwa miesiące i jak zwykle w tym czasie zaczynają pojawiać się różnorodne kalendarze. Wśród nich uwagę zwraca pięknie wydany i niebanalny „CzaroMarownik 2019„ 

„CzaroMarownik“ to praca zbiorowa zespołu kobiet, które stworzyły magiczny kalendarz z myślą o czytelniczkach w każdym wieku. Każda z nich zawsze stara się ukazać cząstkę siebie w prezentowanych tekstach, dlatego to nie tylko przewodnik po kolejnych dniach roku lecz także źródło praktycznej i przydatnej wiedzy, która ma na celu wzbogacić nasze życie. 

To już siódma edycja „CzaroMarownika“, który jest kolejną udaną propozycją kalendarza połączonego z przydatnymi poradami i wiedzą. Różni się on od poprzednich wydań kolorystyką i objętością. Jest mniej stron, gdyż zastosowano układ soboty i niedzieli na jednej stronie. To spowodowało, że jest przeznaczone mniej miejsca na notatki w tych dniach. 

Ogólnie kalendarz robi bardzo pozytywne wrażenie ze względu na wygląd, poręczny format i jakość wydania. Przede wszystkim uwagę zwraca ezoteryczna okładka w barwach ciemnego fioletu ze złotymi ozdobnikami graficznymi i czcionkami. Motywy doskonale podkreślają charakter tematyki, która związana jest z astrologią i magią. W punkcie centralnym elementem ozdobnym są dwa kwadraty połączone ze sobą, tworzące gwiazdę. W jej wnętrzu skrywa się księżyc znajdujący się w fazie wzrastającej, natomiast na tylnej części obwoluty został zamieszczony księżyc w pełni.


Ogromnym plusem są zszywane brzegi, co gwarantuje trwałość przy używaniu kalendarza. Zespół Wydawnictwa Kobiecego wzięło pod uwagę fakt, iż kalendarze są z reguły często używane i postarało się, by mógł on służyć czytelnikom jak najdłużej. „CzaroMarowniki“, które mam z poprzednich lat, do dzisiaj są w całości i dzięki temu nadal mogę z nich korzystać. Bardzo pomocnym elementem jest wszyta tasiemka, dzięki której możemy zaznaczyć aktualny dzień lub interesujące nas zagadnienie.


Zewnętrzna szata graficzna zachęca do zajrzenia do środka, gdzie na początku znajdziemy skrócony kalendarz na 2019 rok a po nim horoskop dla każdego znaku zodiaku. Są to ogólne tendencje, jakie będą towarzyszyć osobom urodzonym w omawianym czasie prognozujące co możemy osiągnąć w pierwszej połowie roku a co w drugiej, jakie perspektywy rysują się na najbliższe 365 dni, na co zwrócić uwagę i o czym warto pamiętać przy podejmowaniu jakichkolwiek działań. 

Dowiemy się też w jakim znaku aktualnie znajduje się Księżyc, kiedy i o której godzinie zaczynają się jego kolejne fazy oraz kiedy zmieniamy czas z zimowego. Dzięki temu będziemy mogli dostosować swoje plany i działania do panującej energetyki danego czasu. Wiele osób nie przywiązuje do takich informacji szczególnej uwagi a tymczasem warto spojrzeć w kalendarz i zawartą w nim wiedzę, by nasze działania były wspierane także przez otaczające nas energie. 


Każdy dzień zawiera symbol znaku zodiaku jaki panuje w danym okresie, imiona solenizantów, miejsce na notatki, sentencję i złote myśli znanych osób. Niedziele zostały wyróżnione białą cyferką na czerwonym tle, natomiast święta czerwoną cyferką. 


„CzaroMarownik 2019" skupia się przede wszystkim na różnych aspektach magii żywiołów i znakach zodiaku. Znajdziemy w nim wiele rytuałów opartych na energii Księżyca i kryształów, rytuały ochronne, miłosne ale też przepisy kulinarne na święta w obrzędowym kole roku. Wiedza ta przewija się przez cały kalendarz i zamieszczona jest na końcu każdego tygodnia. Autorki sięgnęły tu do naszych rodzimych, słowiańskich korzeni ale też tradycji celtyckich, wiccańskich i szamańskich. Przybliżają nam dawnych bogów i boginie, słowiańskie domowniki, strzygi i utopce, magiczne właściwości ziół, zwyczaje sabatów czyli uroczystości, które są najważniejszymi wydarzeniami w kole roku, naturalne metody wspomagające nasz organizm. Podpowiadają jak dbać o urodę biorąc pod uwagę fazy Księżyca, jak oczyszczać talizmany i amulety, wykorzystać żywioły ognia, powietrza, wody i ziemi w magii i wiele innych.


„CzaroMarownik“ gości w moim domu od kilku lat i muszę przyznać, że z roku na rok zmienia się na korzyść.  Każdy z nich spełnił moje oczekiwania i był dla mnie bardzo przydatnym pomocnikiem w codziennych sprawach. Warto zaznaczyć, że korzystanie z tego magicznego kalendarza nie kończy się wraz z końcem roku, dla którego był przeznaczony. Nadal zaglądam do wydań z poprzednich lat ze względu na zawarte w nich informacje. Niezmiernie cieszę się, że po raz piąty mogę wejść w Nowy Rok z kolejnym „CzaroMarownikiem“, który z pewnością będzie dla mnie przydatnym towarzyszem przez 365 dni 2019 roku.

tu recenzje poprzednich "CzaroMarowników":
2015, 2016,  2017. 2018

Kalendarz można kupić w sklepie: 


Wydanie: I
Rok wydania: 2018
Format: 13,5 x 19 cm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 448
Opracowanie językowe: Jolanta Olejniczak - Kulan, Aneta Bujno
Projekt okładki: designpartners.pl
DTP: Maciej Grycz


6 komentarzy:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.