piątek, 30 listopada 2018

440. - "Dar Duszy"

Poznaj uzdrawiającą moc życiowych wyzwań
Robert Schwartz

Wydanie: III
Rok wydania polskiego: 2018
Rok wydania I amerykańskiego: 2012
Oprawa: miękka
Liczba stron: 304
Format : 165 x 240 mm
Redakcja i korekta: Beata Jarmuszewska
Projekt okładki: Izabela Surdykowska-Jurek, Magdalena Muszyńska, Czartart
Skład: skladigrafika@gmail.com
Tłumaczenie: Karolina Bochenek
Tytuł oryginału: Your Soul's Gift

           

„Niezależnie od tego, jak trudne (lub łatwe) jest życie, możecie być pewni jednego: Należycie do najodważniejszych dusz w całym Wszechświecie.”

Życie każdego z nas niesie  niesie ze sobą jakieś doświadczenia, które odciskają na nas swoje piętno. Dobre chwile cieszą, natomiast trudne wydarzenia niosą smutek, żal, strach, zagubienie. Trudno nam zrozumieć dlaczego nam to się przydarzyło? Powstaje pytanie: „Dlaczego ja?“. Tymczasem dzięki trudnym wyzwaniom nasza dusza ma możliwość rozwoju.  Książka „Dar Duszy” napisana przez Roberta Schwartz’a pomaga znaleźć odpowiedzi na te pytania.

źr. zdjęć: amazon.com
Robert Schwartz jest doradcą oraz wykwalifikowanym hipnoterapeutą, specjalizującym się w regresjach do przeszłych wcieleń oraz do życia pomiędzy wcieleniami. Do 2003 roku wiódł spokojne życie niespełnionego właściciela prywatnej firmy jako konsultant ds. marketingu i komunikacji. Zaczął poszukiwać odpowiedzi na temat sensu życia i przyczyn tego, czego doświadczał. 7 maja 2003 roku skontaktował się z medium i wziął udział w sesji channelingowej. To zdarzenie całkowicie odmieniło jego życie i było impulsem do napisania książki „Odważne Dusze.“ Dzięki przekazom medium i medium channelingowym oraz spotkaniom z osobami, które poddały się również takim seansom, miał możliwość kontaktowania się z istotami niematerialnymi. Mógł razem z nimi poznać niesamowite historie ich życia zarówno w obecnym wcieleniu jak i z poziomu duszy.

okładka oryginału
źr. zdjęcia: amazon.com
„Dar Duszy” to druga pozycja w twórczości Roberta Schwartz’a, która opowiada o planowaniu przedurodzeniowym. Pierwsza książka pt. "Odważne Dusze" okazała się światowym bestsellerem. Nie wyczerpała ona jednak tematu, pozostawiła wiele pytań, które pojawiały się w umyśle autora. Postanowił więc jeszcze bardziej zgłębić ten temat pisząc książkę "Dar Duszy", która miała swoją premierę w 2012 roku. Obecne wydanie jest trzecim z kolei ze względu na duże zainteresowaniem poruszanymi zagadnieniami. 

Motywem do napisania tej książki było powracające pytanie, które autor zadawał sobie wielokrotnie: „Jeśli (…) dusza jest miłością, dlaczego planuje takie przeżycia? Dlatego w swojej najnowszej książce „Dar Duszy” poruszył trudne przeżycia takie jak: przemoc emocjonalna, samobójstwo, poronienie, aborcja, gwałt, choroby psychiczne. Wiele osób po takich zdarzeniach nie umie sobie poradzić ze swoimi emocjami, złością, poczuciem winy. Nie kieruje on swojego przekazu tylko do ofiar ale też do ich najbliższych, rodziny i tych, którzy pragną im pomóc ale nie wiedzą w jaki sposób oraz do tych, którzy osądzają i wydają negatywne opinie na ich temat.


W trakcie pisania tej książki sam był niejednokrotnie zaskoczony wnioskami i przyczynami pojawiania się w naszym życiu tak trudnych doświadczeń. Czy jest możliwe, by dusza chciała przeżyć tego typu zdarzenia? Jeśli tak, to dlaczego? Jaki to ma na nią wpływ i czy jest także elementem jej uzdrawiania? Czy zwierzęta także są częścią naszego planu? Dlaczego pojawiają się w naszym życiu? Jaka jest ich rola? Czy ich dusze także planują swoje przeżycia? Co się dzieje z nimi po śmierci? Dlaczego niektóre doświadczenia powtarzają się w naszym życiu i spotykamy wielokrotnie osoby podobne do siebie z charakteru? W książce jest wiele pytań, zagadnień pobocznych ale także rad i sposobów na uzdrowienie swojego życia poprzez takie właśnie doświadczenie.


Publikacja powstała we współpracy z osobami, które mają zdolności mediumiczne i poprzez channeling kontaktują się ze światem niewidzialnym, przekazując to co ich przewodnicy i dusze mają nam do powiedzenia. Książka jest m.in. zapisem sesji z poszczególnymi bohaterkami historii włącznie z autorem, który także w swoim życiu doznał trudnych wyzwań w postaci przemocy emocjonalnej ze strony matki.


Mamy możliwość przyjrzenia się określonym sytuacjom z poziomu duszy, poznajemy jej motywy, uczestniczymy w momencie planowania przez nią swojego wcielenia. To wszystko za pośrednictwem takich mediów jak Barbara Brodsky, Pamela Kribbe, Corbie Mitteid, Staci Wells i ich przewodników: Ducha, Aarona i Jeszui znanego jako Jezus. Te autentyczne zapisy ich przekazów czynią książkę niezwykłą i wiarygodną. Opowiadają oni nie tylko o traumatycznych zdarzeniach i przyczynach ich powstawania ale także poruszają zagadnienia rozwoju duchowego, przebaczania, pozytywnego myślenia, prawa przyciągania, zależności karmicznych, tworzenia karmy i jej uzdrawiania, które są nieodłącznym elementem naszego życia i mają wpływ na to jak ono wygląda.

„Dusza wykorzystuje trudności i kryzysy życiowe do stworzenia sytuacji, w których zachodzi konieczność dokonania wyboru.”


Książka ma na celu uświadomić nam, że wszystko co wydarza się w naszym życiu, ma sens i służy wyższym celom. Czytając kolejne strony często z bardzo, intymnymi i osobistymi zwierzeniami wraz z uzasadnieniem z poziomu duszy, zaczynamy rozumieć wiele zależności i powiązań jakie istnieją między wszystkimi istotami na Ziemi.

"Od momentu narodzin mamy wolną wolę i w dowolnej chwili możemy odstąpić od poczynionych przed narodzeniem planów."

Czytanie tej pozycji było dla mnie ekscytujące i skłaniało wielokrotnie do zatrzymania się i przemyślenia niektórych kwestii. Bardzo odpowiadał mi format książki i duża, wyraźna czcionka. Jedynym minusem jest szary papier i skromna oprawa graficzna. Bardzo przyjemna dla oka okładka zachęca do zajrzenia do wnętrza. Łatwy sposób przekazywania wiedzy, narracyjny styl pisarski uprzyjemnia spędzone z nią chwile.


Sprawy w niej poruszane mogą być dla niektórych trudne do przyjęcia, gdyż świadomość wielu z nas została ukształtowana według pewnych standardów i stereotypy myślowe, które mogą blokować na taką odkrywczą wiedzę. Z pewnością trzeba do niej podejść z otwartym sercem i umysłem oraz z chęcią dowiedzenia się więcej o sobie i świecie. Nie jest to łatwa lektura, mimo że czyta się ją wyśmienicie. 

„w ramach różnych tradycji religijnych powstało wiele osądzających przekonań na temat samego siebie i innych. Tradycje duchowe miały poprowadzić was do Domu, do waszej Wewnętrznej Boskości. Zamiast tego przekazano wam, że jesteście grzeszni lub źli, a Bóg znajduje się poza wami, sprawując nad wami władzę i was potępiając.  Te koncepcje oraz wyobrażenia wpłynęły na waszą świadomość i utrudniły wam utrzymanie podstawowego kontaktu z własną Prawdziwą Esencją, która jest miłością.”
Jeszua

Książka „Dar Duszy” pokazuje nasze codzienne sprawy od strony energetycznej i duchowej, która jest odmienna od naszego ziemskiego rozumowania. Uważam, że każdy powinien ją przeczytać, gdyż pomaga ona zrozumieć dlaczego tu jesteśmy, jaki jest sens życiowych wyzwań, dlaczego nasze życie wygląda właśnie tak. Dzięki takiej wiedzy możemy oczyścić i uzdrowić swój umysł, karmę i ciało, uwolnić się od lęków , cierpienia, obwiniania się, poczucia winy a wtedy będziemy mogli kroczyć do przodu, rozwijać się a wraz z nami nasza dusza, która przekazuje nam piękny dar jakim jest życie.

Książkę można kupić m.in. w sklepie:
2 komentarze:

  1. Bardzo spodobały mi się cytaty ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tego rodzaju mądrych myśli i przesłań jest w tej książce więcej. Dla mnie to materiał do przemyślenia. :)

      Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.