wtorek, 27 listopada 2018

438. - "Moc Kryształów"

Jak wykorzystać proste układy kryształów do uzdrawiania, ochrony i inspiracji
Kiera Fogg

        

„żadne narzędzia nie mają mocy bez aktywnego użytkownika obdarzonego wolą.’

Kryształy zachwycają swoimi kolorami i różnorodnymi kształtami. Ich piękno ozdabia przede wszystkim biżuterię ale też jest to doskonały materiał, by wprowadzić pozytywną energię do swojego życia. Te szlachetne kamienie mają, bowiem, niezwykłą moc, którą możemy wykorzystać w różnych dziedzinach życia. Jak to zrobić doradza autorka książki pt.: „Moc Kryształów“.

źr.zdjęcia: książka "Moc Kryształów"
Kierra Fogg jest pisarką i duchową przewodniczką oraz właścicielką sklepu z kryształami w Hollywood pod nazwą: „Litle Box of Rocks“. Od 2015 roku prowadzi sklep internetowy , w którym można kupić zestawy kryształów na każdą okazję. 

Książka pomaga wprowadzić magię do naszego życia i przybliża niezwykłą siłę kryształów. Poznajemy w niej ich charakterystyczne cechy i uczymy się wykorzystywać je do zmiany swojego życia.

Poradnik zwraca uwagę pięknym wydaniem, nietypowym formatem i kolorową szatą graficzną. Okładka jest miękka ale brzegi są zszywane, co gwarantuje trwałość przy używaniu. Wewnątrz znajdziemy mnóstwo zdjęć i rysunków z przystępnymi opisami i graficznymi ozdobnikami. Jedynym niewielkim minusem jest mała czcionka, co dla osób ze słabym wzrokiem może stanowić problem. Całość robi pozytywne wrażenie ze względu na estetykę i bogactwo kolorów. Układ jest bardzo przejrzysty i czytelny w całym wydaniu. Po otworzeniu książki na lewej stronie zamieszczona jest tekst danej części a na prawej - ilustracja do omawianego materiału.

Treść nie jest przeładowana wiedzą. Zawiera to co jest najbardziej potrzebne w pracy z kryształami. Wskazówki przekazane przez autorkę są zrozumiałe i ukierunkowane na praktykę. Krok po kroku prowadzi nas poprzez kolejne tajniki tworzenia układów z ukierunkowaniem na konkretne cele. 

„Twoja intuicja zawsze najlepiej ci podpowie, czego tak naprawdę potrzebujesz.“

Książka została podzielona na trzy części. Pierwsza z nich wprowadza w magię kryształów i podpowiada jak zrobić ich własny zestaw. Autorka uczy określania intencji, skupiania uwagi na celu poprzez krótkie ćwiczenie medytacyjne oraz udziela wskazówek dotyczących wyboru odpowiednich kryształów i ich oczyszczania. 

Poznajemy 6 kategorii oddziaływania kryształów i przykłady ich zastosowania. Każda z tych grup jest omówiona osobno wraz z kolorowymi zdjęciami, dzięki którym możemy dokładnie zobaczyć jak wygląda omawiany kryształ. 


W części drugiej poznajemy rodzaje siatek, które oparte są na tzw. świętej Geometrii. Autorka podpowiada jak stworzyć własną, energetyczną siatkę, w jaki sposób układać na niej kamienie i dostosować do własnych potrzeb. Przedstawia 12 głównych rozkładów siatek, które zostały wydrukowane na całej stronie. Można wykorzystać je do ułożenia własnych kształtów bezpośrednio na karcie książki albo wykonać ksero schematu siatki i ją powiększyć w razie potrzeby. Obok nich znajdują się dodatkowe informacje i praktyczne porady oraz szybki, skrócony opis głównych zastosowań omawianego wzoru. 

Część trzecia zawiera 30 przykładowych siatek uzdrawiających z ułożonymi na nich kryształami na konkretną intencję, uzupełnione informacjami o opisy kamieni szlachetnych z sugestiami dekorowania i wzmocnienia działania siatki oraz afirmacjami pomagającymi skoncentrować się na intencji. Można je wykorzystać do medytacji, realizacji marzeń i inspiracji do stworzenia własnej układu z kryształów.

„kiedy zestroimy nasze intencje z wibracjami starannie ułożonej siatki kryształów, zmiany pojawiają się bardzo szybko."

Autorka przekonuje, że geometryczny wzór siatek i energia kamieni szlachetnych emanuje niesamowitą siłą oddziaływania na nasze życie. Podaje kilka przykładów z życia, także własnego, kiedy to kryształy wspomogły jej działania. Zaprojektowane przez nią kompozycje siatek energetycznych można wykorzystać także bez użycia kamieni. Wystarczy otworzyć książkę na stronie z wybranym układem i własną intencją, by wprowadzić pożądaną energię do swojego życia. Zdjęcia są dobrej jakości i oddają realnie wygląd użytych kryształów.

jedna z trzydziestu siatek energetycznych
Poradnik polecam każdemu, kto pragnie wprowadzić pozytywne zmiany w jakieś konkretnej sferze życia. Często bywa tak, że nie wiemy jakie podjąć decyzje czy co zrobić, by ruszyć do przodu, wywołać korzystne sytuacje pozwalające na rozwój i spełnienie pragnień. Pojedyncze kryształy mają niezwykłą moc wspierania nas swoją energetyką. Trzeba jedynie poznać ich właściwości i umieć je wykorzystać. W połączeniu z magicznymi wzorami tworzą silny, energetyczny duet, który wesprze nasze działania. Bez względu na to czy wierzymy w tego rodzaju działania czy też nie, na pewno warto spróbować pracy z kryształami. Dzięki nim możemy wprowadzić do naszego życia dostatek, szczęście, uwolnić się od koszmarów sennych, dostrzec nowe perspektywy, wspomóc własny rozwój duchowy, osiągnąć sukces czy cieszyć się zdrowiem. 

Książkę można kupić w sklepie: 


Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2018
Rok wydania amerykańskiego: 2018
Format : 203 × 229 mm
Oprawa: miękka usztywniona
Liczba stron: 128
Redaktor prowadząca: Aneta Bujno
Redakcja: Aleksandra Marczuk
Korekta: Weronika Król
Tłumaczenie: Katarzyna Dumińska
Opracowanie graficzne okładki: Łukasz Werpachowski
DTP: Maciej Grycz
Redaktor projektu: Katie Crous
Designer: Eoghan O’Brien
Zdjęcia: Phil Wilkins
Dyrektor artystyczny: Caroline Guest
Dyrektor kreatywny: Moira Clinch
Tytuł oryginału: Cristal Gridwork


1 komentarz:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.