poniedziałek, 3 lipca 2017

350. - "Czego nie powie Ci lekarz o chorobach nowotworowych"

Sprawdzone naturalne metody zapobiegania i leczenia
Bożena Przyjemska

          

„Rak nie jest chorobą, tylko przedłużoną odpowiedzią immunologiczną, poprawiającą istniejący stan przeciążenia, który powoduje niedotlenienie grupy komórek.”
dr. Leonard Coldwell, 
który osiąga 92,3% całkowitego wyleczenia raka

Choroby nowotworowe są jedną z najczęstszych przyczyn śmierci, dlatego taka diagnoza budzi przerażenie. Wiedza na temat ich i zapobiegania im jest niewielka u większości osób. Najczęściej jesteśmy przekonani, że jedyną metodą jest chemioterapia i nie ma innej, skutecznej terapii. Pacjenci nie są informowani o alternatywnych kuracjach i biernie poddają się proponowanym procesom „leczenia”. Sprawom, o których nie wiemy lub wiemy niewiele poświęcona jest książka pt.: „Czego nie powie Ci lekarz o chorobach nowotworowych”

źr. zdjęcia: OczymLekarze.pl
Bożena Przyjemska jest naturoterapeutką, dietetyczką, osteopatką i biologiem z wykształceniem medycznym. Od 30 lat pomaga odzyskać zdrowie chorym osobom w Polsce, Kanadzie i USA. Jest też ekspertką w dziedzinie badań wpływu glutenu i kazeiny na zdrowie współczesnej populacji oraz założycielką Polsko-Kanadyjskiego Stowarzyszenia i Instytutu Terapii Czaszkowo-Krzyżowej. Od kilkunastu lat prowadzi szkolenia technik osteopatycznych. W swoim dorobku ma trzy bestsellery: „Niebezpieczne Zboża”, „Terapia Czaszkowo-Krzyżowa” i „Z daleka od mleka” 

W medycynie konwencjonalnej „leczenie” raka polega na zastosowaniu toksycznej i wyniszczającej organizm chemioterapii. Niszczy wprawdzie komórki nowotworowe ale jednocześnie zabija także te zdrowe. Poza tym uszkadza układ immunologiczny, śluzówkę jelit, florę bakteryjną, szpik kostny. Pojawia się anemia, małopłytkowość, różne infekcje a nawet sepsa, choroby skórne i wiele innych. W efekcie pacjent jest osłabiony, trudno mu poradzić sobie z chorobą i często, niestety, zdarza się że „terapia” kończy się śmiercią. 

„chemioterapia jest tak jak jej prekursor, gaz musztardowy, bronią chemiczną, która prowadzi do wyniszczania słabych, dotkniętych chorobą organizmów”.

Autorka szeroko nakreśla szkodliwość tego rodzaju leczenia i proponuje sposoby oparte na naturalnych terapiach. Podaje proste metody wspomagające proces leczenia choroby nowotworowej oraz zapobieganiu jej powstawania. Wśród nich są kuracje wspomagające wątrobę, nerki, pęcherz, układu limfatycznego i krwionośnego.

Często powołuje się na znane autorytety naukowe, opracowania, publikacje i statystyki pokazujące efekty badań oraz poszukiwań skutecznych metod zwalczania raka i zapobiegające jego powstawania. Na ich podstawie autorka przekonuje, że droga do zdrowia nie prowadzi przez metody stosowane w medycynie konwencjonalnej lecz przez właściwe odżywianie i naturalne terapie. 


Lekarze sceptycznie podchodzą do tego rodzaju metod a tymczasem są one doskonałym uzupełnieniem kuracji antynowotworowej. Dane przytaczane przez autorkę są przerażające dlatego pojawia się refleksja dlaczego chemioterapia nadal jest stosowana, jeżeli wiadomo, że ma ona negatywne skutki dla ludzkiego organizmu. Przedstawia przypadki ze swojej praktyki, które świadczą o skuteczności terapii naturalnych a przede wszystkim poprawie na skutek zmiany stylu życia i odżywiania.

„czasami nie mogę wyjść z podziwu, jak ludzie przeżywający tak straszne katusze i zniszczenia wychodzą z tego. Dzieje się tak na pewno nie za sprawą tej toksycznej metody, tylko nieodkrytych sił naprawczych naszego organizmu.”

Książka jest doskonałym kompendium wiedzy na temat nowotworów, wspomagania zdrowia i wspierania organizmu w ich pokonaniu. Poznajemy historie chemioterapii, skutki uboczne jej stosowania, badania nad komórkami rakowymi, prawdę o obciążeniach genetycznych, znaczenie diety, substancji bioaktywnych znajdujących się w warzywach i owocach. Dowiadujemy się co sprzyja powstawaniu nowotworów a co je hamuje, jakie produkty, witaminy i przyprawy warto wprowadzić do naszego menu, by zapobiegać powstawaniu nowotworu oraz wzmocnić organizm. 

Pisząc książkę autorka miała na uwadze możliwości finansowe przeciętnego Polaka, którego nie zawsze stać na kosztowne terapie czy reklamowane produkty. Wszystkie artykuły spożywcze opisywane przez nią są dostępne w naszym kraju i można je zastosować samodzielnie w domu. Zwieńczeniem całości są przepisy diety warzywnej bezzbożowej, bezmlecznej i bezcukrowej. Wśród nich znajdziemy wiele propozycji na zupy, dania obiadowe, potrawy z ryb, surówki, sałatki, pieczywo, ciasta i desery. 


Choroby nowotworowe są jednym z częstszych, na które cierpią ludzie na całym świecie, bez względu na wiek. Pojawiają się zarówno u młodych osób, jak i starszych a nawet dzieci. Ich życie to ciągły strach, ból i dolegliwości spowodowane nie tylko przez raka ale głownie przez chemioterapię. Jest ona najczęściej stosowaną formą tzw.”leczenia”. Pani Bożena Przyjemska pomaga dostrzec inne możliwości, na które warto zwrócić uwagę, gdyż mają one dobroczynny wpływ na nasz organizm. Jej porady, wskazówki i informacje mogą być nadzieją dla wielu osób szukających sposobów na pokonanie raka ale też dla tych, którzy chcą go uniknąć i cieszyć się zdrowiem przez długie lata.

Książkę można kupić w sklepie:


Wydanie I
Rok wydania: 2017 
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm 
Ilość stron: 328
Okładka: miękka 
Redakcja: Irena Kloskowska
Skład: Aleksandra Lipińska
Projekt okładki: Iga Figlewska

1 komentarz:

  1. Dobrze, że autorka wzięła pod uwagę zasoby finansowe przeciętnego Polaka.

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Anonimowe wpisy o charakterze spamu, będą usuwane. Dziękuję za wizytę i zapraszam ponownie :)