piątek, 27 grudnia 2019

538. - "Na początku było Słowo - sekret Przebudzenia"


Na początku było Słowo – Sekret Przebudzenia. 
Przełomowy przekaz od duchowych przewodników
Paul Selig

Wydanie: I
Rok wydania polskiego: 2019
Rok wydania amerykańskiego: 2010
Liczba Stron: 273
Wymiary: 14,5 x 20 cm
Oprawa: miękka
Tytuł Oryginału: I Am the Word: A Guide to the Consciousness of Man's Self in a Transitioning Time
Wydawca: Studio Astropsychologii
Redakcja: Patrycja Buraczewska 
Skład: Krzysztof Remiszewski 
Projekt okładki: Krzysztof Remiszewski 
Tłumaczenie: Agata Parafijańczuk


„Kiedy zbierze się wystarczająco dużo ludzi wibrujących na odpowiedniej częstotliwości, powstanie najpiękniejsza z pieśni.“

Istnieją książki, które każdy powinien przeczytać i do takich zaliczyłabym „Na początku było Słowo“. Tytuł kojarzy się jednoznacznie z Biblią ale nie jest to RELIGIJNA publikacja, lecz DUCHOWA, podpowiadająca w jaki sposób doświadczyć przebudzenia poprzez wejście na wyższy poziom świadomości.

źr. zdjęcia: amazon.com
Paul Selig urodził się w Nowym Jorku i uzyskał tytuł magistra na Yale. Duchowe doświadczenie w 1987 roku sprawiło, że stał się jasnowidzem. Pragnął zrozumieć to doznanie, więc zaczął studiować uzdrawianie energetyczne i podjął pracę w Marianne Williamson’s Manhattan Center of Living. Jednocześnie otworzył własną praktykę i zaczął pomagać ludziom wykorzystując swoje umiejętności słyszenia. Selig jest uważany za jednego z najważniejszych autorów współczesnej literatury ukierunkowanej. Jest autorem kilku sztuk i książek oraz dyrektorem MFA in Creative Writing Program w Goddard College. Od wielu lat prowadzi sesje energetyczne dla grup w Nowym Jorku.

Większość ludzi wierzy w anioły, ich opiekę i pomoc. Natomiast niewielu wie, że istnieją jeszcze różne Istoty Świetlne, które nas wspierają i towarzyszą nam w naszej ziemskiej wędrówce. Wśród nich są przewodnicy duchowi, którzy mają dla nas ważne wskazówki dotyczące naszego rozwoju. 


Przewodnicy Duchowi chętnie pomagają ludziom w odnajdywaniu ich drogi, która jest celem w obecnym życiu. Są po to, by pomóc nam zrozumieć czym jest energia Chrystusa i na czym polega jego działanie w nas. Uważają, że jest ona uśpiona w wielu ludziach i przyszedł czas na jej przebudzenie. Mówią o sobie, że są Najwyższymi Mistrzami, mają wiele imion i są na Ziemi od tysięcy lat. Przede wszystkim są nauczycielami i nie pochodzą z tej Ziemi. Były czasy, że mieli ciała ale nie są umarłymi osobami, lecz Istotami, które na obecne potrzeby przyjęły formę częstotliwości i świadomości.  Przybyli na Ziemię, by porozmawiać z Paulem. Przemawiają przez niego jako energia zbiorcza, dlatego nie można tu mówić o jakimś konkretnym imieniu czy nazwie. 


Książka jest zapisem kilkunastu sesji chanellingowych, które zaczęły się w lutym 2009 roku i trwały do 14 marca 2019 roku. Paul pełnił w nich rolę medium, natomiast przekazy były notowane przez Victorię Nelson, która słuchała ich przez telefon. Teksty tych przekazów zostały przelane na papier w niezmienionej formie i są autentycznymi słowami płynącymi od Istot emanujących Boską energią. 

Materiał spisany podczas odczytów został podzielony na 13 rozdziałów, które są opatrzone datą sesji. Każdy z nich jest poświęcony innemu zagadnieniu i zaznaczony tytułem nawiązującym do głównego tematu danej części. Intencją przekazów jest obudzenie w nas energii Chrystusa i dostrojenie  naszej duszy do tej wibracji. Przewodnicy pragną pomóc nam zrozumieć czym jest ta emanacja, jak się z nią połączyć i wdrożyć ją we własne życie. Ujawniają prawdę, która nie jest ograniczona przez żadną ideologię religijną. „Jesteśmy częścią Boga. Jesteśmy esencją Boga. Kiedy zbliżasz się do częstotliwości Boskiej, wibrujesz zgodnie z Bogiem. A zatem my jesteśmy światłem, jesteśmy świadomością, jesteśmy Bogiem“.

„Na początku było Słowo“ nie jest kolejnym poradnikiem motywującym zawierającym instrukcje i sposoby na poprawę życia, lecz potężnym, duchowym przekazem uświadamiającym, że żyjemy w czasach wielkich, kosmicznych przemian, które będą miały wpływ na naszą świadomość i na to co robimy. 

Duchowi przewodnicy proszą, byśmy zrozumieli, że Ziemia znajduje się w momencie zwrotnym i na pierwszym miejscu powinny zaistnieć potrzeby duszy. Nazywają tę książkę rytualną, ponieważ jej konstrukcja pozwala na poznawanie stopniowo materiału przy jednoczesnym doświadczaniu tego, co mają oni nam do przekazania. Jest ona wyjątkowa, gdyż została podyktowana Paulowi, by każdy kto ją czyta, wziął udział w niezwykłym wydarzeniu. Zapewniają, że każdy kto będzie czytał tę publikację, doświadczy niezwykłego, duchowego przeżycia. Świetlista energia została zawarta w każdym zapisanym słowie i emanuje na subtelne ciała czytającego, jego czakry, aurę i otacza go wibracją Chrystusa. Wypełniając nasze pole energetyczne wpływa na nasze emocje, uczucia i pozwala poczuć miłość płynącą z przekazywanych słów.


Muszę przyznać, że zanim sięgnęłam po tę publikację, miałam obawy, czy nie jest to kolejny religijny miszmasz. Okazało się jednak, że lektura dostarczyła mi pięknego, mistycznego przeżycia. Omawiane zagadnienia dotyczą naszych emocji, sposobu myślenia, świadomego życia i wprowadzenia zmian, dzięki którym poczujemy, że zawsze mamy przy sobie opiekunów, którzy naprowadzają nas na ścieżkę prowadzącą ku Boskiemu Światłu. 

Nie jest to publikacja do jednorazowego, szybkiego przeczytania lecz materiał do przemyślenia, analizy i wyciągnięcia własnych wniosków. To ogromny przekaz duchowy, który pokazuje nam rzeczy takim jakimi one są a przede wszystkim pomagające odkryć kim naprawdę jesteśmy. Uświadamiają, że wszystko, czego doświadczamy ma swój określony cel, zarówno chwile radości jak i smutku, kryzysy, spotykani ludzie i sytuacje. Pragną, by ich przekazy pomogły ludziom wyostrzyć świadomość, dostroić się do częstotliwości Chrystusa, by przebudzić duszę. W tym celu przewodnicy duchowi proponują wiele różnych ćwiczeń, medytacji i afirmacji pomagających wprowadzić w naszą podświadomość pozytywne wibracje. Intencją tych przekazów jest zrozumienie zachodzących zmian poprzez zintegrowanie się z emanacją Chrystusa.

„Kiedy pominiesz wskazania religii i zrozumiesz, że Chrystus jest świadomością, częstotliwością, darem od Stwórcy dla ludzi, aby mogli się do niego dopasować, zaczniesz na samego siebie patrzeć zupełnie inaczej.

W książce znalazłam potwierdzenie mojego postrzegania rzeczywistości ale i wiele życiowych i duchowych kwestii. Przekazy w niej zawarte nie są związane z żadną ideologią religijną ani kulturową, mimo że mówią o Chrystusie i Bogu. Jednak podejście do tych aspektów jest odmienne od tego, co zostało nam wpojone od najmłodszych lat w kwestii wiary i znanych dogmatów. Uświadamiają, że żyjemy w matrixie stworzonym przez systemy religijne, nasze przekonania i ograniczenia bazujące na kłamstwie, strachu i kontroli. Zrozumienie, kim naprawdę jesteśmy prowadzi do wolności i zmian w naszym życiu. 3 komentarze:

  1. Mnie też od razu ten tytuł skojarzył się z Biblią. Ciekawa publikacja.

    OdpowiedzUsuń
  2. Tematyka niezbyt do mnie przemawia, ale byłaby to ciekawa pozycja dla mojej chrzestnej.

    OdpowiedzUsuń
  3. To nie jest publikacja dla mnie. 😊

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.