czwartek, 12 grudnia 2019

533. - "Męsko-żeńska harmonia energetyczna"


Męsko-żeńska harmonia energetyczna 
Źródło zdrowia, mocy i witalności
Hanna Onifade

Wydanie I 
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 192
Oprawa: miękka
Wymiary: 14,5 x 20,5 cm
Redakcja: Mariusz Warda 
Skład: Emilia Dajnowicz 
Projekt okładki: Anna Płotko 
Ilustracje: Hanna Onifade

„Natura jest prosta. Bardzo bogata, ale prosta. Wystarczy dotrzeć do własnych, wewnętrznych zasobów, by doświadczyć pełni.“

W każdym z nas istnieje pierwiastek męski i żeński, które powinny być ze sobą w równowadze. Równowaga jest ważna w każdej dziedzinie naszego życia, byśmy mogli czuć się szczęśliwi, zdrowi i pełni energii. Jak ją osiągnąć podpowiada autorka książki pt.: „Męsko-żeńska harmonia energetyczna.“ 

źr. zdjęcia: hakujzdrowie.pl
Hanna Onifade – jest trenerem uzdrawiającego stylu życia. Z wykształcenia- fizjoterapeutka medyczna, instruktorka jogi według metody Iyengara, terapeutka oddechowa według Buteyko Method i aromaterapeutka. Ukończyła również kurs z komunikacji personalnej. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie terapeutyczno-szkoleniowe. Ma za sobą ponad 10 tys. godzin szkoleniowych i trenerskich oraz ponad 200 terapii indywidualnych. Jest autorką książek „Kompleksowe Odkwaszanie Organizmu“ i „Mikrobiom Wspaniały“ oraz wielu artykułów.

W swojej najnowszej książce omawia zagadnienia związane z aspektami żeńskimi i męskimi uświadamiając, że nasz świat opiera się na tych dwóch energiach. Stanowią one podstawę naszego zdrowia, stabilizacji, samopoczucia, emocji czy wewnętrznego spokoju. Ważne jest, byśmy umieli utrzymać te dwa elementy w równowadze, gdyż wówczas możemy w pełni cieszyć się życiem. 

Aspekt męski i żeński to nie tylko rozumiane wprost energie związane z kobietą i mężczyzną ale też z wieloma elementami istniejącymi w naszym otoczeniu. Do aspektu żeńskiego zalicza się np. ciało, ziemię, materię, nogi, wodę, miednicę, noc. Natomiast aspekt męski jest reprezentowany przez życie, głowę, umysł, ręce, ruch i inne. Każde z nich omówione zostało w osobnych rozdziałach, w których poza wiedzą teoretyczną, znajdziemy wiele praktycznych ćwiczeń ruchowych ale i mentalnych. Wiedza została ujęta w trzech częściach, które poprzedza obszerny wstęp, w którym krótko i w zabawny sposób przybliża pojęcie męsko-żeńskiej harmonii. Przedstawione w każdym rozdziale zestawy pytań skłaniają do zastanowienia się nad sobą, przeanalizowania swoich przekonań i wprowadzenia nowych nawyków prowadzących do lepszego życia. 

Część pierwsza przybliża tytułowe zagadnienie książki, przedstawia cechy charakterystyczne pierwiastka męskiego i żeńskiego, podpowiada co jest potrzebne do osiągnięcia równowagi między nimi, jakie przeszkody stoją na drodze spotkania tych dwóch energii i jak je u siebie rozpoznać.


Część druga omawia poszczególne elementy reprezentujące aspekty kobiece i podpowiada w jaki sposób wprowadzić je do swojego życia. Autorka proponuje przywrócenie płynnego przepływu energii ciała poprzez pracę z ciałem, ćwiczenia, oddychanie, odżywianie, oczyszczanie i odblokowanie

Z kolei część trzecia poświęcona została aspektowi męskiemu. Dzięki proponowanym technikom pokazuje w jaki sposób uziemić energie męskie w nas pracując z przekonaniami, wierzeniami i archetypami naszego życia. Przekonuje, że gdy zadbamy o równowagę archetypów męskich i żeńskich w naszym ciele, wówczas nasze życie zmieni się na lepsze na każdym jego poziomie.

„Męsko-żeńska harmonia energetyczna“ to publikacja, która z pewnością zainteresuje osoby, które szukają sposobów na odnalezienie wewnętrznego spokoju, wyjścia poza schematy i odkrywania swojego potencjału. Często tego rodzaju poradniki przeładowane są teoretycznymi zagadnieniami i zbyt obszernymi informacjami. W efekcie w potoku wielu słów ginie to, co dla każdego czytelnika jest najważniejsze-praktyczne wykorzystanie poznanej wiedzy.


Pani Hanna Onifade pokazuje, że nie trzeba pisać obszernych publikacji pełnych skomplikowanej terminologii, by wykazać się znajomością tematu. Opracowała swój poradnik tak, by był przejrzysty i zrozumiały nawet dla laika. Poszczególne tematy zostały przedstawione w krótkich krótkich akapitach, w których teoria przeplata się z praktyką. Ćwiczenia nie wymagają nadmiernego wysiłku, zbyt dużo czasu i miejsca. Zilustrowane zostały w zabawnych, prostych rysunkach schematycznych i stanowią uzupełnienie omawianego zagadnienia. Poprzez zwięzłe i konkretne informacje uczy w jaki sposób osiągnąć wewnętrzną równowagę wprowadzając do swojego życia nowe przekonania, nawyki i zwyczaje.

Książkę przeczytałam dzięki portalowi:


2 komentarze:

  1. Podoba mi się teoria mówiąca o tym, że świat opiera się na tych dwóch energiach. To bardzo ciekawe.

    OdpowiedzUsuń
  2. Chętnie sięgnę po tę publikację. 😊

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.