wtorek, 10 września 2019

497. - "Uzdrawianie tarczycy według Boskiego Lekarza"


Uzdrawianie tarczycy według Boskiego Lekarza
Prawdziwe przyczyny wszystkich chorób
niesłusznie łączonych z tarczycą
Anthony William

Numer Wydania: I
Rok wydania polskiego: 2018
Rok wydania zagranicznego: 2017
Język Oryginału: angielski
Gatunek: zdrowie
Liczba Stron: 360
Wymiary: 145 x 205 mm
Oprawa: miękka
Redakcja: Mariusz Warda
Korekta: Aneta Gawędzka-Paniczko
Skład: Anna Płotko
Projekt okładki: Anna Płotko
Tłumaczenie: Grzegorz Ciecieląg
Tytuł Oryginału: Medical Medium Thyroid Healing: The Truth behind Hashimoto's, Graves', Insomnia, Hypothyroidism, Thyroid Nodules & Epstein-Barr

Tarczyca jest ofiarą, której przyklejamy łatę winowajcy“

Wokół tarczycy narosło wiele mitów i nieprawdziwych opinii. Posądza się ją o wiele schorzeń i dolegliwości a leczenie opiera się na znanych schematach. Autor książki „Uzdrawianie tarczycy według Boskiego Lekarza“ ujawnia prawdę na temat tego gruczołu pokazując zupełnie inne jego oblicze. 

źr. zdjęcia: amazon.com
Anthony William w wieku 4 lat otrzymał dar jasnowidzenia od Ducha Najwyższego, który nauczył go dostrzegać prawdziwe przyczyny chorób. O swoim życiu opowiedział w książce „Boski Lekarz. Sekrety leczenia chorób przewlekłych i niewyjaśnionych“, którą miałam okazję przeczytać kilka lat temu. Mówi o sobie, że nie jest lekarzem, ale wie więcej o zdrowiu niż ktokolwiek inny. Korzysta z duchowych przesłań, dzięki czemu potrafi odczytywać sygnały płynące z ciała i określić prawdziwą przyczynę choroby. 

Autor odczarowuje dotychczasowe schematy myślowe i obala mity na temat tarczycy, jej leczenia, stosowanych diet i terapii. Jego zdaniem, przyczyną problemów zdrowotnych nie jest gruczoł tarczycy lecz wirus tarczycy EBV, który atakuje różne obszary naszego organizmu. Uważa, że: „Tarczyca jest posłańcem, a nie problemem“ i pokazuje jak wykorzystać tę wiedzę, by zapewnić sobie życie w zdrowiu.

W czterech częściach przedstawia naturalne metody niwelowania problemów zdrowotnych, z którymi medycyna konwencjonalna sobie nie radzi. Dzieje się tak, gdyż lekarze nie znają prawdziwych przyczyn kłopotów zdrowotnych, które przypisywane są tarczycy. Bóle, stany lękowe i depresja, zamglenie umysłu i trudności z koncentracją, nowotwory, Hashimoto, wypadanie włosów, bóle głowy, migreny, zaburzenia snu czy mrowienie i drżenie to tylko niektóre z dolegliwości utrudniających normalne funkcjonowanie wielu ludziom. 

W części pierwszej pt.: „Objawienie“ autor opisuje jak działa wirus EBV, w jaki sposób wywołuje objawy, jak rozpoznać skutki jego działania i jak go zwalczyć. Jest zdania, że nawet jeżeli zdiagnozowano u chorego choroby tarczycy, to prawdopodobnie lekarze zastosowali niewłaściwą terapię, gdyż tak naprawdę nie poznali przyczyn jego dolegliwości. Ujawnia prawdę o lekach stosowanych dawniej i dziś, nowotworach tarczycy, badań poziomów hormonów tarczycy T4, T3 i TSH i wyjaśnia dlaczego, pomimo leczenia farmakologicznego, nadal pacjenci czują się źle. 


„Książki podejmujące ten temat są nieaktualne w momencie publikacji, ponieważ nie ujmują sedna choroby“.

Część druga poświęcona została błędom popełnianym przez współczesną naukę i medycynę. Anthony William omawia cztery wielkie pomyłki, które popełniane są w medycynie konwencjonalnej w diagnozowaniu schorzeń tarczycy i uświadamia czego unikać oraz jakie pułapki na nas czyhają.

W części trzeciej zatytułowanej „Zmartwychwstanie“ autor podpowiada jak odbudować nasze ciało i okiełznać wirus tarczycy. Jeden z rozdziałów został poświęcony osobom, które poddały się operacji usunięcia gruczołu tarczycy a mimo to nadal cierpią z powodu towarzyszącym im dolegliwości. Jego porady, zaprezentowane narzędzia i 90 - dniowy program uzdrawiający skierowany jest także do nich. Usunięcie tarczycy nie rozwiązuje, bowiem, problemów zdrowotnych, gdyż nadal nie jest usunięta przyczyna choroby a jest nią wirus EBV. Boski Lekarz zapewnia, że dzięki jego informacjom ten problem zostanie zniwelowany. Uzupełnieniem przedstawionego materiału są przepisy wydrukowane na dobrej jakości papierze i zobrazowane kolorowymi, wyraźnymi i dużymi fotografiami. To niewątpliwy atut tego poradnika, gdyż znajdziemy wśród nich propozycje na pyszne soki, pożywne śniadania, obiady i kolacje a także zdrowe przekąski i desery.


Część czwarta omawia zagadnienia związane ze snem i podpowiada jak zadbać o komfort nocnego wypoczynku oraz wyeliminować problemy z nim związane.

Autor pragnie, by wszyscy mieli dostęp do prawdziwych informacji i dlatego powstała niniejsza publikacja. Neguje wiele teorii na temat tarczycy, udowadniając, że organizm nie atakuje sam siebie, lecz jest  naszym strażnikiem i opiekunem. Jego książka nie bazuje na utartych schematach, o jakich można przeczytać w różnych publikacjach lecz ukazuje zupełnie nową wiedzę, którą uzyskał od Istoty Wyższej. Przekazuje ją w niezmienionej, czystej formie, rzucając świeże spojrzenie na znane problemy z tarczycą. Jednocześnie podkreśla, że szanuje dotychczasowe dokonania i odkrycia naukowe, gdyż pomagają one rozwijać diagnostykę chorób, ale nadal wiele schorzeń nie zostało prawidłowo rozpoznanych. Wśród nich są właśnie dolegliwości tarczycy, które są udręką wielu osób, często źle leczonych. 


Poradnik stanowi doskonały materiał do przemyślenia dla badaczy i lekarzy, którzy nie boją się spojrzeć w świeży sposób na znane choroby podchodząc do przedstawionych zagadnień z otwartym umysłem. Jest to ważne tym bardziej, że epidemia chorób tarczycy to niezaprzeczalny fakt.  Na całym świecie przybywa pacjentów cierpiących z tego powodu, dlatego warto poznać ich prawdziwe przyczyny, by odzyskać władzę nad swoim ciałem i uświadomić sobie, że wynikające z tego cierpienia nie są wyrokiem i można poradzić sobie z nimi odpowiednim podejściem, stylem życia i odżywianiem.

Książkę przeczytałam dzięki portalowi Sztukater

6 komentarzy:

 1. Ta prawda, o której piszesz, bardzo mnie zaintrygowała. Interesująca publikacja.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ważna tematycznie książka, więc warto ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno jest ważna, bo wiele osób niepotrzebnie cierpi na dolegliwości tarczycy i jest błędnie leczona. :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.