czwartek, 18 października 2018

Jesienne propozycje lektur


Wydawnictwo Kobiece i Samsara mają w swojej ofercie wiele ciekawych tytułów. Spośród nich otrzymałam dziś trzy książki. Każda z nich reprezentuje inny gatunek literacki, dzięki czemu jesienne wieczory będą obfitować w zróżnicowane nastroje umilające ten czas.

Poniżej zamieszczam krótkie notki redakcyjne a obok nich znajdują się linki do moich recenzji.

Pierwsza z nich to powieść pt."Przepowiednia", której bohaterką jest Semele - badaczka starożytnych rękopisów w ekskluzywnym domu aukcyjnym na Manhattanie. Kiedy trafia na bezcenny manuskrypt z czasów Kleopatry opisujący historię pewnej talii tarota, wie, że to najważniejsze odkrycie w jej karierze.

Rękopis okazuje się dziełem potężnego jasnowidza, który przewidział wojny i klęski na tysiące lat przed ich wystąpieniem. Semele zagłębia się w treść tekstu i wkrótce odkrywa, że manuskrypt zaczyna wpływać na jej życie.

Zaintrygowana i przestraszona kobieta szuka pomocy u swojego klienta – aroganckiego milionera Theo Bossarda. Tymczasem ktoś inny podąża tropem manuskryptu oraz Semele. Dziewczyna nieświadomie znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie.
[moja recenzja]

Kolejna propozycja to "Dar Duszy" Roberta Schwartza - autora bestsellera „Odważne dusze”. Tym razem zmierza się on ze szczególnie trudnymi emocjami – przedstawia historie osób, które przeżyły takie traumy, jak: samobójstwo, choroba psychiczna, poronienie, aborcja czy gwałt. Analizuje je bazując na informacjach przekazanych z „drugiej strony” za pomocą mediów i channelerów. 

Świadomość, iż dusza wykoncypowała przeżycie takich wydarzeń, może wydawać się przerażająca i trudna do zaakceptowania. Ale na tym właśnie polega planowanie przedurodzeniowe. Jeśli przyjrzymy się przyczynom, które doprowadziły do zaplanowania takich doświadczeń, uzdrowimy swoje rany – głęboko ukryte wzorce bezwartościowości, bezsilności czy gniewu.

Pamiętajmy, że wszelkie zdarzenia w Twoim życiu mają sens. Nie są karą od Boga ani dziełem przypadku. To, co nam się przytrafia, kieruje naszą uwagę na emocje, z jakimi powinniśmy się zmierzyć w tym wcieleniu, na Ziemi. Prowadzi również do głębokiego zrozumienia siebie oraz buduje ścieżkę przebudzenia i oświecenia. [moja recenzja]

W książce "Moc Kryształów", napisanej przez hollywoodzką guru od kryształów, znajdziemy 30 kryształowych układów, opartych na Świętej Geometrii, które zmienią nasze życie na lepsze.

Dzięki nim:
– zapewnimy ochronę sobie i swojemu otoczeniu;
– zainspirujemy się do pozytywnych zmian;
– uzdrowimy swoje relacje z bliskimi i nie tylko.

Kryształy podbiły instagramowe konta i serca takich gwiazd, jak Gwyneth Paltrow i Victoria Beckham, bo poza urzekającym wyglądem kryją w sobie niezwykłą moc. Umiejętnie wykorzystane mogą stać się wspaniałym narzędziem, które zapewni ci to, czego pragniesz. Wystarczy, że poznamy ich właściwości i ułożymy z nich prostą kompozycję. [moja recenzja]
3 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.