poniedziałek, 15 stycznia 2018

Droga w dorosłość czyli bajka niekoniecznie dla dzieci!

Od czasów "Małego Księcia"minęło dużo czasu a do dziś jest to jedna z popularniejszych książek dająca okazję do przemyśleń. Czy podobnie będzie z nową propozycją, której premiera już niedługo w Wydawnictwie Psychoskok? "Camino de Santiago" to lektura, która ma szansę na dłużej zaistnieć w umysłach czytelników. Taki wniosek można wysunąć poznając jedynie opis redakcyjny. Premiera już 20 stycznia 2018 roku!

Camino de Santiago: 
o chłopcu, który przeszedł 365 dni
Mikołaj Wyrzykowski

DATA PREMIERY: 20.01.2018
KATEGORIA: Literatura obyczajowa, bajka dla starszych, proza poetycka
WYDAWCA: Rudy Smok
ISBN: 978-83-65583-08-6
EAN: 978-83-65583-08-6
OPRAWA Miękka
FORMAT: 148 x 210 cm
ILOŚĆ STRON: 127
CENA DETALICZNA: 25,00

[moja recenzja]

Wszyscy musimy wyruszyć w drogę. Dlaczego? Aby dorosnąć? A może wręcz przeciwnie, aby odnaleźć w sobie dziecko? 

„O chłopcu, który przeszedł 365 dni” nie jest powieścią o Camino de Santiago. To nie relacja z podróży, którymi zapełnione są półki w księgarniach, a raczej bajka. 

Historia małego chłopca, który wraz ze swoim ukochanym psem ucieka z domu, decydując się dojść do Santiago. Droga prowadzi ich od wyobraźni do rzeczywistości, od dzieciństwa przez wolność aż do dorosłości. 

Camino widziane jest oczami dziecka. Prawdziwe wydarzenia ukryte są pod bajkowymi opowieściami, w których występują Senne Olbrzymy czy Złota Wróżka. Bóg staje się Duchem Światła, a spotykane postaci mają imiona, które wymyśla dla nich bohater. „O chłopcu, który przeszedł 365 dni” to również historia niezwykłej przyjaźni psa oraz chłopca. Najmłodsi czytelnicy odkryją bajkowy szlak św. Jakuba, starsi spojrzą na niego z zupełnie nowej strony. Jeśli kiedykolwiek słyszeliście o Camino de Santiago, ta powieść odkryje je przed wami ponownie. A jeśli nie: najwyższy czas rozpocząć wędrówkę! 

2 komentarze:

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą . Będzie mi miło, gdy będą one podpisywanie,chociażby imieniem, gdyż mam wówczas możliwość poznania czytelników:) Wpisy o charakterze spamu oraz reklamami firm lub produktów będą usuwane.