Obserwatorzy

[76/24] 1591. - "Zdrowe wibracje śpiewnych afirmacji"


Zdrowe wibracje śpiewnych afirmacji
Iwona Chrzanowska-Nowina

Wydanie: I
Data premiery: 26.10.2022r.
Ilość stron: 52
Wymiary: 210 x 140 mm
Okładka: miękka ze skrzydełkami
ISBN 978-83-8011-207-0
Wydawca: Warszawska Firma Wydawnicza
Moja ocena: 4/6

"Upragnione zmiany nie dzieją się same. To podstawowa zasada uzdrawiania siebie i swojego życia”.

Każdy z nas ma jakieś marzenia, chciałby być zdrowy, bogaty, mieć wielu wspaniałych ludzi wokół siebie i ogólnie szczęśliwe życie. Jednak nie każdemu udaje się to osiągnąć, między innymi dlatego, że mają negatywne nastawienie, brakuje im wiary w osiągnięcie sukcesu, czy możliwości zrealizowania pragnień. Nie wiedzą, że można osiągnąć to, co chcą na różne sposoby, ale przede wszystkim ważne jest mentalne i wewnętrzne przekonanie, że uda się im wszystko, co zaplanują. Jednymi z narzędzi pomagających nam zmienić nasze nastawienie są afirmacje, gdyż słowo ma niezwykle potężną moc. Możemy ją wzmocnić poprzez nadanie im dodatkowych wibracji, na przykład łącząc pozytywne zdania z wybraną melodią. Jeżeli do tego dołączymy jeszcze aspekt wizualny, wówczas siła manifestacji jeszcze bardziej się wzmocni. Te elementy znajdziemy w bardzo „szczupłej” książeczce o charakterze motywacyjnym pt.: „Zdrowe wibracje śpiewnych afirmacji.”


Jej autorka, pani Iwona Chrzanowska-Nowina mówi o sobie, że jest optymistycznie nastawiona do życia a to dzięki słowom z pozytywnym wydźwiękiem. Ciocią autorki jest Bożena Walter, znana dziennikarka, prezenterka telewizyjna, założycielka i jednocześnie prezes zarządu Fundacji TVN „Nie jesteś sam” w latach 2001–2016. To ona uświadomiła jej, że jest silną kobietą, a te słowa stały się inspiracją do działania i rozwoju osobistego.

Pani Chrzanowska – Nowina mówi o sobie, że jej życie jest nieustającą wędrówką po „krętych ścieżkach ludzkich emocji, reakcji, zachowań społecznych i indywidualnych”, które są dla niej inspiracją do szukania sposobów wyrażania siebie, swoich przemyśleń i doświadczeń, czemu daje wyraz na wiele sposobów. Jednym z nich jest pasja malowania, którą odkryła w późnym wieku, ale dzięki temu może wyrazić swoje emocje i zachęcić innych do cieszenia się życiem. W tym mini poradniku obrazy pełnią dodatkową rolę: mają pobudzić umysł, wyciszyć, ale przede wszystkim mają one prosty przekaz: „uśmiechnij się, rozejrzyj dookoła, zachwyć się prostotą życia, które jest piękne, jeśli sobie tak postanowisz.”


Pani Iwona bierze życie takim jakim jest i cieszy się tym, co ono niesie. Razem ze swoją publikacją, afirmacjami i obrazami zaprasza nas w podróż w głąb siebie, którą porównuje do wyprawy po złote runo, gdyż największe skarby nosimy w sobie. Musimy je tylko odnaleźć i odpowiednio wykorzystać. Jest przekonana, że dzięki temu jej życie uległo znaczącej przemianie na lepsze i każdy z nas może ich dokonać w swoim życiu. Taki jest cel afirmacji, które powstały kilka lat temu na jej własne potrzeby. Są to proste i krótkie rymowanki, które mają formę rymowaną, Są to krótkie wierszyki oraz zdania, które także charakteryzują się rymami, by lepiej można było je zapamiętać. Posegregowała je pod względem różnych aspektów naszego życia i problemów, z jakimi najczęściej możemy spotkać się każdego dnia. Teksty przez nią ułożone mają nas zmotywować do odnalezienia szczęścia, radzenia sobie z emocjami, skupieniu się na celu, poprawie i utrzymaniu zdrowia, relacji międzyludzkich oraz osiągnięciu sukcesu. W każdej kategorii znajdziemy kilka wierszyków ułożonych na wzór afirmacyjnych treści wraz z wskazówką, do jakiej melodii można je zaśpiewać oraz na końcu każdego z rozdziału, króciutkie zdań złożone z dwóch linijek tekstu, które uzupełniają wcześniejszy materiał. Autorka zaprasza też na swoją stronę internetową i kanał You Tube, gdzie prezentuje sposoby łączenia melodii z prezentowanymi w tej książeczce wierszykami.


Chcąc wpłynąć na swoje życie możemy stosować różne techniki. Jedną z nich są motywujące zdania, które ugruntowują się w naszej podświadomości i dzięki temu mamy wpływ na swoje otoczenie. Na afirmacje natrafiamy zawsze w pewnym momencie, gdy zaczynamy interesować się rozwojem duchowym. Na ich temat możemy przeczytać różne opinie. Jedni widzą w nich sposób na rozwiązanie swoich problemów, inni zniechęcają się brakiem widocznych efektów. Pani Iwona Chrzanowska-Nowina przekonuje w swojej niewielkiej publikacji, że jeżeli do wypowiadanych słów dołączymy obrazy, wówczas efekt transformacyjny jest jeszcze bardziej mocniejszy. To materiał, który umożliwia pełniejsze zrozumienie ważnych prawd i skłania do refleksji, ale też inspiruje do podjęcia kroków ku lepszemu życiu, które zależy tylko i wyłącznie od nas samych.

Egzemplarz książki otrzymałam od portalu 


Komentarze

 1. Ta książka jest pięknie wydana, w planach na razie nie mam jej w lekturze, ale kto wie. Tytuł na wszelki wypadek zapisuję, pozdrawiam Mirko .

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię afirmować sobie życie. Wierzę w to, że przyciągają one do nas dobre wibracje.

  OdpowiedzUsuń
 3. Takie motywujące zdania potrafią naprawdę pomóc.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nikt nie stosowałam afirmacji, ale jestem bardzo ciekawa tej książki.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Jeśli któryś z komentarzy nie jest widoczny, proszę o cierpliwość. System blogowy czasami wymaga akceptacji komentarzy, mimo że nie jest to konieczne.

Każda recenzja to moje subiektywne odczucia! Wasze mogą być zupełnie inne i zawsze jestem ciekawa Waszych opinii.

Bardzo dziękuję za każdą wizytę i komentarz. Komentarze bardzo mnie cieszą.

Wpisy o charakterze spamu oraz z reklamami firm lub produktów będą usuwane.

Ważne

Recenzje sa mojego autorstwa i zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, są chronione prawem autorskim i ich rozpowszechnianie, wykorzystywanie jest zezwolone tylko za zgodą autorki.
Mirosława Dudko

Popularne posty